Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Soczewki kontaktowe.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madzia

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 2

PostWysłany: Pon 11-06-2007, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie ściągnęłam przed chwilką moje miesięczne stałe soczewki, gdzie założyłam je i przez cały miesiąc ich nie ściągnęłam.
Nie wiem czy to dobrze, że ani razu ich nie zamoczyłam, ale nic się nie działo i było mi tak dobrze Puszcza oko.

Podpis 06.03.2003 r. Zakochany
[*]
polnoc 31.12.2013/01.01.2014 - 'tak'
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 30-06-2007, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam taki dylemat i się chciałam Was zapytać w pewnej kwestii. Przez cały czas, nieprzerwanie od 6 roku życia, noszę okulary. No i ostatnio okulistka zaproponowała zmianę na soczewki (roczne). I tak się zastanawiam czy nie zamienić na soczewki. Większość osób przyzwyczaiło się do mnie w okularach, a ja chciałabym zmiany. W tym sęk, że są one robione na indywidualne zamówienie i ich koszt to 900zł (1 para na cały rok). A do tego dochodzą płyny i cała reszta. Co mam zrobić?

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

madzia

PostWysłany: Sob 30-06-2007, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A nie możesz np. na próbę kupić sobie soczewki miesięczne?
Zobaczyłabyś czy w ogóle dobrze się w nich czujesz itd.
Muszą to być od razu soczewki roczne za 900zł Podejrzliwa?
Powrót do góry

Gwiazdeczka

PostWysłany: Sob 30-06-2007, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Może i to byłby dobry pomysł, tylko ja sama nie chciałbym z tym eksperymentować Smutna (ze swoimi oczami). Jest też problem bo jedno oko to mam plus, a drugie (minus). Te co mi zaproponowała okulistka są robione na indywidualne zamówienie.

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
Powrót do góry

Shannen

PostWysłany: Nie 01-07-2007, 0:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gwiazdeczka- Ja na Twoim miejscu najpierw wypróbowałabym soczewki miesięczne lub dwutygodniowe.Idź do okulisty niech Ci dopasuje odpowiednie soczewki i po paru tygodniach noszenia sama się przekonasz czy warto. Uśmiechnięta
Powrót do góry

madzia

PostWysłany: Nie 01-07-2007, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gwiazdeczko, zapytaj się czy musisz od razu kupować roczne soczewki.
I nie szkodzi, że są one robione na zamówienie, najwyżej na takie miesięczne też poczekasz trochę.
Powrót do góry

Gwiazdeczka

PostWysłany: Nie 01-07-2007, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wizytę mam dopiero w sierpniu ale się zapytam, no bo po wywalać prawie 1000zł na coś do czego nie będę przekonana Podejrzliwa . Dziewczyny dzięki za radę Kwiatek

Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Nie 01-07-2007, 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zgadzam się z dziewczynami i proponuje miesięczne albo dwutygodniówki.
Roczne to duże ryzyko na taką kasę.

Madzia, co do refleksji "Czy dobrze, że nie zamoczyłaś ich" - raz rozmawiałam z babką z Vision i radziła żeby jednak czasem wyciągnąć i zamoczyć na noc.

Podpis „Jeżeli nie wiesz dokąd idziesz trudno Ci będzie tam dojść”.
"Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą" A.M.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 16-07-2007, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny miała któraś z Was soczewki jednodniowe? Podejrzliwa
Ja wczoraj kupiłam sobie po raz pierwszy soczewki 1 day Acuve J&J (czy jak tam one się zwą) i dzisiaj po raz pierwszy testuję. Puszcza oko
Wszystko lądnie cacy, tylko jedno mnie zastanawia, a mianowicie cena. Bardzo smutna 60szt soczewek, czyli 30 na lewe i 30 na prawe oko, kosztowało mnie 218zł!!! Jak dla mnie cenowa porażka... Bardzo smutna
No i mam pytanko, czy któraś z Was używała soczewek jednodniowych ale z innej firmy? Podejrzliwa Pododno są duzo tańsze... no ale nie wiem, jak jest z ich jakością... Podejrzliwa Puszcza oko
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pon 16-07-2007, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zszokowana Zszokowana 218 za miesiąc? Lekko przesadzili, no ale zakonfort się płaci Skonsternowana . Odpada tu też kwestia kupowania płynu. Niestety nie znam nikogo, co używał dniówek, nic niemogę napisać na ten temat. Widziałam tylko ofertę Ciba Vision - a podobno firma jest dobra.
Dla porównania ceny - ja za moje astygmatyczne dwutygodniówki płace ok 300 zł. (6 par) .

Podpis „Jeżeli nie wiesz dokąd idziesz trudno Ci będzie tam dojść”.
"Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą" A.M.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 16-07-2007, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kurcze MeYa to Ty też nieźle "wybulasz" na soczewki. Zszokowana Bardzo smutna
Teraz kupiłam sobie jednodniówki, bo nie chciało mi się do okulisty iść... Niezdecydowana a coś czuję, ze wada mi się pogłębiła... Przewraca oczami A zwyczajne soczewki sprzedają w całych opakowaniach (na 6 misięcy).
No ale po połowie dnia noszenia jednodniówek muszę przyznać, ze komfort jest! Puszcza oko Zero czucia soczewki na oku, nie wiem jak będzie wieczorem ale jak na razie jest bardzo zadowolona. Bardzo szczęśliwa
No i odchodzi problem z płynem. Złośliwa
Powrót do góry

Shannen

PostWysłany: Nie 22-07-2007, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja na razie noszę miesięczne, ale zaczynam myśleć o jednodniowych.Chyba bardziej mi sie to będzie opłacało, ponieważ soczewek nie noszę codziennie tylko co któryś tam dzień. Bardzo uśmiechnięta
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Nie 22-07-2007, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak to już jest, że za wygodę trzeba zapłacić więcej Skonsternowana
Ale najważniejsze, że soczewki Wam służą. Ja jeśli miałabym wybierać to chyba też byłabym za soczewkami.

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

pl35

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 23-07-2007, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jednodniowe sa najlepsze jakościowo. I do tego nie trzeba sie martwić o ich czyszczenie. Super sprawdzają sie na wyjazdach, pobytach w szpitalu itp. Poprostu nie trzeba z nimi wlec całego oprzyrządowania. Jednak są chyba najdroższe. Jeśli ktoś nosi soczewki codziennie jest to bardzo duży wydatek Niezdecydowana .
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 23-07-2007, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wydatek duży ale tak sie do wygody przyzwyczaiłam, że nie wiem czy będę kupowała inne. Skonsternowana
Rano tylko wyjmuję nowe opakowanie soczewek z pudełeczka, nie martwię się czy aby na pewno są czyste, czy nigdzie nie są uszkodzone...
A wieczorkiem do śmietnika i z głowy. Puszcza oko
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 5 z 14

Skocz do: