Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Soczewki kontaktowe.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 12, 13, 14  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Shannen

PostWysłany: Pon 23-07-2007, 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny - a ile godzin dziennie nosicie soczewki kontaktowe?
Szczególnie interesują mnie soczewki miesięczne. Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pon 23-07-2007, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Shannen napisała:
Dziewczyny - a ile godzin dziennie nosicie soczewki kontaktowe?
Szczególnie interesują mnie soczewki miesięczne. Uśmiechnięta

około 15-16 godzin. Zakładam o 6 rano i do wieczora (zazwyczaj 22-23).

Powinno się nosić nie więcej niż 10 (tak mi mówiła lekarka).

Podpis „Jeżeli nie wiesz dokąd idziesz trudno Ci będzie tam dojść”.
"Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą" A.M.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Shannen

PostWysłany: Pon 23-07-2007, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja soczewki miesięczne noszę tak 15 godzin.
Podobno powinno się je nosić 12 godzin.
Mam w planie kupić sobie kropelki do oczu , ponieważ kiedy zbliża się 12-sta godzina noszenia soczewek moje oczy sa suche i zaczerwienione. Skonsternowana
Okulista polecił mi kropelki (stosowane na soczewki) SYSTANE. Ponoć bardzo dobrze nawilżają oczy. Moja koleżanka używa innych kropli - Hybak. (Też na soczewki).

MeYa- A Ty używasz kropelek? Jeśli tak to jakie?
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 23-07-2007, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie używam kropelek, bo podobno można się od nich "uzależnić". Oko przyzwyczaja się i woła o więcej, i coraz częściej. (tak z opowieści). Takie kropelki chyba są dość drogie w stosunku do ich ilości. (mała buteleczka ok. 40 zł).
Ale mogę się mylić Uśmiechnięta.

Też właśnie mam tak, że w pewnej godzinie zaczynam czuć ten dyskomfort i zamiast kropelek używam tego samego płynu, w którym "moczę" soczewki. (iWear - all in 1 --> na ulotce przeczytałam, że można tak robić).

Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 23-07-2007, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja podobnie jak Wy dziewczyny noszę soczewki około 15 godzin dziennie. Skonsternowana
Kropelki jak dla mnie to konieczność około godziny 22 lub 23, jeśli oczywiście nie mogę wtedy wyjąć soczewki ale w dzień nie zakrapiam sobie oczków. Cool
Powrót do góry

Shannen

PostWysłany: Pon 23-07-2007, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

MeYa- Też tak robiłam z tym płynem. I używam dokładnie tego samego. Bardzo uśmiechnięta

Dołączone po 1 minucie 39 sekundach:

No i muszę dodać, że spędzam bardzo dużo godzin przed komputerem a to dodatkowo meczy oczy. Skonsternowana
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 28-07-2007, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam pytanie do dziewczyn, bo coś kojarzę, że również bolały Was oczy.
Madzia byłaś wtedy u okulisty? Przeszło samo czy jakieś kropelki itp.?

Jedyna sugestia na razie, że to przez soczewki, bo ich resurs się skończył, a ja je i tak założyłam jeszcze parę razy.

Kurcze strasznie nadwrażliwa jestem jeżeli chodzi o wzrok i oczy.. Nieszczesliwy

Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 28-07-2007, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

MeYa może masz po prostu wrażliwe oczka. Puszcza oko
Po prostu noszą soczewki trzeba trzy razy bardziej dbać o higienę oka. Uśmiechnięta
Mocno Cię te oczy bolą? Podejrzliwa Może masz efekt piasku w oczach? Podejrzliwa Ja tak kiedyś miałam... kropelki pomogły i zmiana szkieł.

Musze powiedzieć, że moje jednodniówki są świetne!!! Jestem z nich strrasznie zadowolona, własnie przez to, że nie musze wieczorami uważać na szkiełka, rano nie musze walczyć z płynem... Cool Fajne są... Puszcza oko
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 28-07-2007, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ulunius napisała:
MeYa może masz po prostu wrażliwe oczka. Puszcza oko
Po prostu noszą soczewki trzeba trzy razy bardziej dbać o higienę oka. Uśmiechnięta
Mocno Cię te oczy bolą? Podejrzliwa Może masz efekt piasku w oczach? Podejrzliwa Ja tak kiedyś miałam... kropelki pomogły i zmiana szkieł.

Musze powiedzieć, że moje jednodniówki są świetne!!! Jestem z nich strrasznie zadowolona, własnie przez to, że nie musze wieczorami uważać na szkiełka, rano nie musze walczyć z płynem... Cool Fajne są... Puszcza oko

Zazdroszczę Puszcza oko . Faktycznie rano walka z płynem jest blee.

A oczka po prostu mnie bolą, zwłaszcza przy ruchu - patrzenie w bok itp. Aż głowa mnie zaczęła boleć. Pewnie w połowie panikuje... ale tak jakoś..

Kropelki, jakie kropelki ? Uśmiechnięta

Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 28-07-2007, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

MeYa mnie tak oczy bolały jak za długo nosiła daną parę szkieł. Nie mogłam ich doczyścić płynem, raz nawet widziałam niewielki uszczerbek na soczewce. Zszokowana
Koniecznie zmień szkła albo w ogóle ich nie zakładaj.
A jeśli chodzi o kropelki to ja lubię Visine, teraz mam inne: Starazolin ale nie jestem zadowolona, kupiałam je na próbę, no i nawet ich nie używam... Niezdecydowana
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 28-07-2007, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki Uluniuś. Zmienię parę na nowe, a na razie na weekendzie pochodzę bez Uśmiechnięta.

Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 09-01-2008, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zapomniałam wczoraj zdjąć soczewek, (tzn. pamiętałam o tym poszłam do łazienki ale czymś się tam rozproszyłam i wróciłam z pudełeczkiem z powrotem sądząc, że je zdjęłam, nieważne taki OT). Dziś rano nie mogłam isch ściągnąć, przykleiły się, nawet płyn nic nie pomagał ale zdarłam je jakoś, bo jak o 6.00 iść do specjalisty jak nakazują w ulotkach. (ścągałam je chyba z 40 minut)
Po ściągnięciu - kompletna mgła na oczach – panika! (zrobiło mi się aż słabo, myślałam, że wyrżnę do wanny i odpłynę (jestem strasznie przewrażliwiona w tym temacie)). Ale kupiłam kropelki (te co pisała Uluniuś - Visine - bardzo fajne) nawilżające i na podrażnienia - zobaczymy.

Zdarzyło Wam się kiedyś usnąć w soczewkach?

Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 09-01-2008, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

MeYa mi baaardzo często zdarza się usnąć w soczewkach. Zakłopotana
A teraz jak noszę jednodniówki, to po prostu notorycznie... Skonsternowana

Kropelki w takiej sytuacji są jak zbawienie, bo oczy są strasznie podrażnione i wysuszone po nocy spędzonej z soczewkami.

Jeszcze pewnie z pół dnia będziesz odczuwała dyskomfort w oku, ja zawsze czuję jakby mi piasek do oczu naleciał, ale do wieczora będzie OK. Puszcza oko

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Sro 09-01-2008, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

MeYa, i to nie raz!
Zdarzyło mi się nawet, że będąc w trakcie podróży (wyjechałam na kilka dni w okresie wielkanocnym), uświadomiłam sobie, że nie mam pudełeczka ani płynów. Do dziś nie wiem, jakim cudem udało mi się przetrwać cztery dni bez efektów ubocznych (i bez zdejmowania soczewek).
Oczywiście nie polecam takiego zaniedbania.
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 09-01-2008, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
MeYa, i to nie raz!
Zdarzyło mi się nawet, że będąc w trakcie podróży (wyjechałam na kilka dni w okresie wielkanocnym), uświadomiłam sobie, że nie mam pudełeczka ani płynów. Do dziś nie wiem, jakim cudem udało mi się przetrwać cztery dni bez efektów ubocznych (i bez zdejmowania soczewek).
Oczywiście nie polecam takiego zaniedbania.

Zszokowana 4 dni o kurcze.

To mnie trochę uspokoiłyście, bo bałam się że przy zdzieraniu ich coś mogłam zrobić nie teges Bardzo szczęśliwa .

Dołączone po 1 minucie 19 sekundach:

Ulcia jednodniówki Trzęsie sie ze śmiechu muszą być rewelacyjne! (i kosztowne Przewraca oczami ).

Dołączone po 2 minutach 35 sekundach:

Ulcia właśnie, a te Visine są w fiolkach z trwałością do 12 godzin, czy wyżucałaś fiolkę jak nie zużyłać całości czy próbowałaś na drugi dzień? Bardzo szczęśliwa

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 6 z 14

Skocz do: