Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Solarium
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14, 15, 16  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szim

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 14-07-2009, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z tego, co wiem, to jest roznica miedzy opalaniem sie na sloncu a oplaniem sie w solarium. Nie jestem dokonca pewna, na czym polega, ale generalnie chodzi o dlugosc promieni - UVA i UVB. Zdaje sie, solarium 'emituje' tylko jeden rodzaj promieniowania i temu jest bardziej niebezpieczne, niz Slonce. Niestety nie pamietam szczegolow.

Podpis "Rzeka nie narzeka na kamienie na dnie, dopasowuje je do siebie..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

sylwia78

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Nie 19-07-2009, 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A chodze ,bo wole polezec na solce 10 minut niz smazyc sie 2 godziny na sloncu, ale slonce lubie))).
Powrót do góry

RedBerry

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Nie 19-07-2009, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Raz byłam nigdy w życiu więcej, ogólnie nie podoba mi się taka sztuczna opalenizna i kojarzy tylko z pewnym specyficznym rodzajem kobiet... Bardzo szczęśliwa

Podpis Każdy nowy dzień rodzi nowe paranoje...
Powrót do góry

Alva

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Nie 19-07-2009, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja chodze od czasu do czasu, ale nie po to żeby wyglądać jak przypalona frytka, tylko żeby skóra była bardziej rumiana. Z natury jestem blada jak ściana, a dzięki solarium nie wyglądam przynajmniej jak trup. Śmiejąca się

Podpis SerduszkoUcha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie - w muzyce ja..Serduszko
Powrót do góry

sylla

Zodiak: Koziorożec

PostWysłany: Pon 20-07-2009, 8:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Alva napisała:
Ja chodze od czasu do czasu, ale nie po to żeby wyglądać jak przypalona frytka, tylko żeby skóra była bardziej rumiana. Z natury jestem blada jak ściana, a dzięki solarium nie wyglądam przynajmniej jak trup. Śmiejąca się

Prawda Alva , prawda.
Ja manm dokładnie to samo Śmiejąca się .

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

ptycha

PostWysłany: Wto 21-07-2009, 4:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja kiedyś chodziłam od czasu do czasu, szczególnie w okresie zimowym. Ale jak zobaczyłam, jaki to ma zgubny wpływ na skórę, to przestałam zupełnie. Twarzy od jakiegoś czasu w ogóle nie opalam, nawet na słońcu. A żeby nie być truposzem, obsypuję się pudrem brązującym. Złośliwa
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Wto 21-07-2009, 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ptycha a czy puder brązujący nie ma zgubnego wpływu na cerę. Zanieczyszcza ją przecież . Jeżeli jest słabej jakości to zatyka pory.
Ja właśnie chcę unikać nakładania na swoja cerę pudrów i fluidów. Z dwojga złego to już chyba wolę od czasu do czasu złapać rumieńców na solarium.

Powrót do góry

Menju

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 21-07-2009, 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Będziecie miały po solarce za kilka lat cerę jak kartofel...O nieszczęsne w swym uporze białogłowy....
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Wto 21-07-2009, 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Menju a czy ktoś tutaj mówi o zwęglaniu się na solarium.
Ale wszyscy wyolbrzymiacie ten problem.
Ja nadal twierdze , że solarium raz na jakiś czas (np.raz w miesiącu) nie zaszkodzi aż tak bardzo jak tu dramatyzujecie Puszcza oko .

Powrót do góry

Menju

PostWysłany: Wto 21-07-2009, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

sylla napisała:

Ja nadal twierdze , że solarium raz na jakiś czas (np.raz w miesiącu) nie zaszkodzi aż tak bardzo jak tu dramatyzujecie Puszcza oko .

A czy dobrze twierdzisz, wyjdzie dopiero za kilka/kilkanaście lat. Ale jedni palą papierochy, inni chleją gorzałę, ćpają, to czemu nie pomagać słonku solarką Puszcza oko . Wolnoć Tomku. Śmiejąca się
P.S. Garść informacji z neta:
KILKA PRAWD O OPALANIU:
"1/ z punktu widzenia dermatologii / nauki o skórze / nie ma pojęcia "zdrowa opalenizna"
Ciemne zabarwienie naszej skóry jest wynikiem mechanizmów obronnych naszej skóry przed negatywnym działaniem promieni słonecznych .
2/ w rzeczywistości ilość promieni słonecznych potrzebnych do syntezy witaminy D3 jest tak niewielka, że wystarczy kilkunastominutowy spacer, nawet w pochmurny dzień
3/ im wyżej przebywamy nad poziomem morza, tym dociera do naszej skóry więcej promieni ultrafioletowych
4/ z punktu widzenia profilaktyki nowotworów skóry najgroźniejsze jest oparzenie skóry. Dwukrotne oparzenie skóry w okresie dziecięcym zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia czerniaka 10 krotnie."
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Wto 21-07-2009, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chyba przestanę zaglądać do tego tematu Przewraca oczami .
Menju chcesz mi na siłę obrzydzić opalanie Podejrzliwa .

Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 21-07-2009, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kurcze chyba wszyscy już wiedzą że opalanie zdrowe nie jest, a to w solarium tym bardziej.
Każdy ma własny rozum i może robić co chce. Ja widziałam zdjęcie skóry pod ultrafioletem (chyba Puszcza oko ) i co się z nią dzieje po 5 godz opalania na słońcu czyli ok 10 min opalania w solarium. Podziękowałam za solarium, a na słońce pozwalam sobie wychodzić tylko po nasmarowaniu się kremem z filtrem.

Nie mam zamiaru niszczyć sobie skóry tylko dlatego, żeby być opaloną bo tak nakazuje moda Przewraca oczami .

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Wto 21-07-2009, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van'yess napisała:

Nie mam zamiaru niszczyć sobie skóry tylko dlatego, żeby być opaloną bo tak nakazuje moda Przewraca oczami .

Ja też się nie opalam i na solarium nie chodzę w ogóle. Uśmiechnięta
Z tą modą, jest mi o tyle łatwiej, że się sobie nie podobam z opaloną twarzą, więc używam kremów z filtrem, również ze względów estetycznych.
Powrót do góry

Menju

PostWysłany: Wto 21-07-2009, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

sylla napisała:
Chyba przestanę zaglądać do tego tematu Przewraca oczami .
Menju chcesz mi na siłę obrzydzić opalanie Podejrzliwa .

I kolejna nić porozumienia została zadziergnięta. Śmiejąca się
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 22-07-2009, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Menju napisała:
Będziecie miały po solarce za kilka lat cerę jak kartofel...O nieszczęsne w swym uporze białogłowy....

Taaa i będziecie wyglądały jak stare pudernice z pomarszczoną, zniszczoną skórą. Bleeee... Złośliwa

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 5 z 16

Skocz do: