Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Solarium
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 15-11-2006, 9:27    Temat postu: Solarium Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dla przestrogi chciałam wam opowiedzieć moją przygodę z opalaniem się.

Kiedyś przez długi czas regularnie chodziłam opalać się w solarium, przez mniej więcej rok lub 2 lata co drugi - trzeci dzień chodziłam opalać się po minimum 15-20 minut.
Tak mnie to opalanie wciągnęło, że nie umiałam przestać. Byłam bardzo opalona ale nie widziałam tego. Dokładnie tak jak dziewczyny chorujące na anoreksję nie widzą, że są przeraźliwie chude, tak ja patrząc w lustro widziałam siebie jako bladą twarz!!! Wszyscy znajomi i rodzina mówiła, że jestem czarna i spalona jak węgielek ale do mnie to nie docierało!
Przed moim ślubem (czyli w czerwcu zeszłego roku), troszkę się uspokoiłam z opalaniem bo bałam się, że będzie zbyt duży kontrast skóry z sukienką (ale i tak regularnie odwiedzałam solarium min. raz lub 2 w tygodniu).
Pewnego dnia w sobotę poszłam jak zawsze na 20 minut na solarium, a potem pojechałam do domu, tego dnia była bardzo ładna pogoda i z mamą siedziałyśmy sobie na tarasie w pełnym słońcu (nawet nie zwróciłam uwagi, że słońce tak przypieka), to było równo miesiąc przed moim ślubem. No i po tej "słonecznej sesji" nagle zaczęły wyskakiwać mi bardzo dziwne, wielkie pryszcze na policzkach. Były one bardzo duże i wyglądały jak jakieś wrzody! Nie dało się ich ani wycisnąć ani czymś zasuszyć!!! Tak więc wybrałam się do dermatologa (kolejny tragiczny wybór), który stwierdził, że te pryszcze to tzw. trądzik majorka, który jest efektem za długiego opalania!!! Dermatolog zasugerował, że w tak szybkim czasie można się go pozbyć poprzez złuszczanie naskórka!!! Nie widząc innej możliwości zgodziłam się (co później okazało się bardzo złym wyjściem), zabieg nie dość że, był bardzo bolesny (robi się to wysokoprocentowymi kwasami) to okazał się mało efektywny.
Zeszła mi cała skóra z twarzy, normalnie skalp!!! Naskórek był bardzo delikatny jak u małego bobaska. Przez kolejne tygodnie nie mogłam wychodzić z domu bo świeciło słońce, które na moją nową skórkę miało by okropny wpływ.
Skończyło się to tak, że przez całe wakacje musiałam używać filtra 50 i osłaniać twarz, a do ślubu zamiast iść z piękną buzią, to poszłam jak pryszczaty (pryszcze miały zniknąć, no i znikły tylko te duże a wyskoczyły inne malutkie na całej twarzy), blady bazyl!!! (troszkę widok uratowała gruba tapeta na twarzy).

Tak więc pamiętajcie. Do opalania w solarium potrzebny jest też umiar i rozum (mi go zabrakło)!!!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Binio

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 2

PostWysłany: Sro 15-11-2006, 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No tak..............Bardzo serdecznie Ci współczuję. Teraz to nadnierne, nałogowe opalanie zaliczyli do chorób i jakoś nazwali. Już powstają terapie. Ale szczęście w nieszczęściu już chyba wyszłaś z tej manii.
Przygoda paskudna.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 15-11-2006, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Binio napisała:
No tak..............Bardzo serdecznie Ci współczuję. Teraz to nadnierne, nałogowe opalanie zaliczyli do chorób i jakoś nazwali. Już powstają terapie. Ale szczęście w nieszczęściu już chyba wyszłaś z tej manii.
Przygoda paskudna.

Tak, przygoda paskudna ale nauczkę mam taką, że ho ho... Bardzo uśmiechnięta już nigdy nie dam się nałogowemu opalaniu!!!
Powrót do góry

Binio

PostWysłany: Sro 15-11-2006, 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

I tak Cię podziwiam, ja bym chyba przełożyła ślub Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

ptycha

PostWysłany: Sro 15-11-2006, 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ojej, ale historia! Ulunius ciesze sie, ze udalo Ci sie wyjsc z nalogu. Szkoda tylko, ze tak duzym kosztem, no ale czasu nie cofniesz...
Najwazniejsze, ze juz Ci przeszla ochota na opalanie. Z wiekiem to docenisz, bedziesz miala lepiej nawilzona skore. Jednak opalanie bardzo wysusza.
Powrót do góry

Jewel

Zodiak: Ryby
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Sro 15-11-2006, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O ja !! Ulunius powiem Ci ze nauczka naprawde bolesna. Ja kiedys latalam na solarium jak glupia, ale majac sucha skore po solarium wygladala jak papier pergaminowy. Tragednia. Chodzilam ze 4 lata a dalej skore mam strasznie odwodniona, przez co mam troszke zmarszczek Smutna

Ostatnio poznalam dziewczyne, ktora ma swoje solarium. I jak sie poznalysmy dawalam jej ze 35 lat, tmaczasem ona miala 24 Zszokowana

Podpis Serduszko Razem od 11.02.2005 Serduszko
Powrót do góry

kazal4

PostWysłany: Sro 15-11-2006, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

WOW, ja nie przepadam za solarium, ale ty to miałaś pecha Smutna
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 15-11-2006, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na szczęście było minęło!!!
No i mam nadzieję, że nie wróci.
Teraz mam ładną skórę, może nie opaloną, ale o wiele zdrowszą! Śmiejąca się
Powrót do góry

Jewel

Zodiak: Ryby
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Sro 15-11-2006, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pewnie ze tak. Nie ma co sobie psuc cery, teraz owszem i ladnie sie wyglada ale za to co bedzie na starosc. Dlatego teraz jak chce wygladac opalona to uzywam samoopalacza i to mi wystarcza.

Ulunius kazdy musi to przejsc, chyba wszytskie dziewczyny mialy faze na opalanie.

Podpis Serduszko Razem od 11.02.2005 Serduszko
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 15-11-2006, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jewel napisała:
Pewnie ze tak. Nie ma co sobie psuc cery, teraz owszem i ladnie sie wyglada ale za to co bedzie na starosc. Dlatego teraz jak chce wygladac opalona to uzywam samoopalacza i to mi wystarcza.

Ulunius kazdy musi to przejsc, chyba wszytskie dziewczyny mialy faze na opalanie.

Jewel większość dziewczyn z okolic Szczecina ma fazę na solarium. Szczecin jest specyficznym miastem, z inną modą niż w całej Polsce. To tutaj były buty żelazka (moja koleżanka pojechała w nich na mazury, to ludzie na ulicy przystawali żeby popatrzeć na nią jak by z kosmosu przyleciała) Bardzo szczęśliwa I to samo jest z opalenizną...
Powrót do góry

Binio

PostWysłany: Sro 15-11-2006, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ulunius napisała:
To tutaj były buty żelazka (moja koleżanka pojechała w nich na mazury, to ludzie na ulicy przystawali żeby popatrzeć na nią jak by z kosmosu przyleciała) Bardzo szczęśliwa I to samo jest z opalenizną...

Że niby co?????
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 15-11-2006, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Binio napisała:
ulunius napisała:
To tutaj były buty żelazka (moja koleżanka pojechała w nich na mazury, to ludzie na ulicy przystawali żeby popatrzeć na nią jak by z kosmosu przyleciała) Bardzo szczęśliwa I to samo jest z opalenizną...

Że niby co?????

Binio nie wiesz jak wyglądają???
To takie buty na bardzo wysokiej podeszwie (ortopedyczne)...
Na lato była wersja sandałkowa, takie a'la drewniaki, podeszwa nie była wypełniona tylko w środku była dziura.
Poszukam gdzieś zdjęć na necie może coś znajdę... Puszcza oko
Powrót do góry

Binio

PostWysłany: Sro 15-11-2006, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ulunius napisała:

Na lato była wersja sandałkowa, takie a'la drewniaki, podeszwa nie była wypełniona tylko w środku była dziura.

No właśnie nie wiem, bo ze stolicy jestem Bardzo szczęśliwa . Ale chyba coś kojarzę, poszukaj jak możesz, jak nie wrzucę to do tematy "chcę zobaczyć...."
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 15-11-2006, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Binio napisała:
ulunius napisała:

No właśnie nie wiem, bo ze stolicy jestem Bardzo szczęśliwa . Ale chyba coś kojarzę, poszukaj jak możesz, jak nie wrzucę to do tematy "chcę zobaczyć...."

Znalazłam tylko taki, te były modne na samym początku, potem je udoskonalali. Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Binio

PostWysłany: Sro 15-11-2006, 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jassssneeeeeeeeeee. Kopara mi opadła. Nie o tym myślałam co prawda.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 1 z 16

Skocz do: