Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Spacerek, chodzenie itp.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ćwiczenia i Sporty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 28-05-2009, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja ostatnio chciałam sobie kupić kijki do walkingu, ale u Nas to w ogóle nie jest jeszcze popularne i ludzie patrzyli by naprawdę dziwnie Puszcza oko.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 28-05-2009, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie chciałam jeszcze nic wspominać, bo nie wiedzialam czy koleżanka sie zgodzi, ale dziś za godzinę idę właśnie pochodzić. Dam znać jak wrócę jak było. Puszcza oko

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Anielica

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Pią 29-05-2009, 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiedyś czytałam o walkingu, strasznie pozytywne rzeczy, chyba mniej kręgosłup obciąża niż ta bieżnia. A może nie... nie wiem.

W każdym razie na ulicy z kijkami, to było by śmiesznie Puszcza oko Choć widziałam ostatnio starszą Panią z kijkami w centrum miasta Uśmiechnięta

Majek - i jak było ? Uśmiechnięta
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sob 30-05-2009, 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anielico jak zajeżdżam do D. do Niemiec, to tam bardzo wiele osób chodzi z kijkami, u nich to powszechne Puszcza oko.
U nas niestety to byłoby śmieszne....Złośliwa.

Majek zdaj relaccje jak było Bardzo szczęśliwa.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 30-05-2009, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anielica napisała:
Choć widziałam ostatnio starszą Panią z kijkami w centrum miasta Uśmiechnięta

Ja kiedyś jak zobaczyłam dwie panie w podeszłym wieku z tymi kijkami, to nie wiedziałam za bardzo o co chodzi. Zakłopotana Myślałam, że te kijki pomagają im w chodzeniu, chociaż bynajmniej nie wygladały te panie na potrzebujące takiej pomocy. Śmiejąca się

Teraz widzę, że walking staje się coraz bardziej popularny. Tu gdzie mieszkam, już chyba nikt nie patrzy dziwnie na osobę spacerującą z kijkami.
Powrót do góry

foremka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Byk
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 07-01-2010, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

u nas już bardzo dużo osób chodzi z kijkami, szczególnie osoby starsze, ja kijki używam jak idę w góry bo czuję się bezpieczniej i wspieram się na nich
a pod choinkę dostałam takie buty do ćwiczenia nóg i pupy w czasie chodzenia, nazywają się EasyTone i są tak zbudowane że aktywują poszczególne mięśnie nóg i pupy, zamierzam w nich chodzić na szybkie spacery właśnie z użyciem kijków
Powrót do góry

Silwa

PostWysłany: Pią 04-02-2011, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

I jak dziewczyny z Waszym chodzeniem?
Ja od początku roku chodzę z kijami tak od 30 - 60 minut dziennie. Chociaż coraz więcej ludzi uprawia nordic walking to i tak spojrzenia są czasami dziwne. Niestety nie wiem jakie mam tępo chodu, bo trudno określić mi odległość (mam niedaleko siebie lasek więc korzystam). Powiem tylko, ze niezależnie od pogody i nastroju (często mi się nie chce wyjść) po takim spacerku czuję się dużo lepiej, wraca energia.
Jeśli chodzi o odchudzanie sprawdzałam tabelę spalania kalorii i było tak, że np. osoba ważąca 45 kg aby spalić 300 kalorii musi zrobić 11700 kroków (0,6 m liczymy przeciętny krok) czyli ok. 7 km a osoba ważąca 75 kg już tylko 7200 kroków czyli 4,3 km.
Powrót do góry

Alessa

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Nie 06-02-2011, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jakiś czas temu kupiłam własne kije. Wcześniej nie miałam, ale pożyczałam od koleżanki, bo ona ma kilka par. Chodziłyśmy wtedy razem. Ostatnio z racji godzin pracy się rozmijałyśmy wiec postanowiłam zainwestować w swoje własne. Niestety maje nieograniczone lenistwo sprawiło, że nie chodziłam. Postanowiłam się jednak wziąć za siebie i od jutra zaczynam codzienne spacery.

Co do tego jak to jest odbierane, to rzeczywiście nie jest to specjalnie rozpowszechniony sport. Starsze osoby są może bardziej odważne i im nie zależy, że ktoś się będzie dziwnie patrzył. Złośliwa Jakbym mieszkała w mieście to nie wiem czy tak chętnie bym chodziła, ale mieszkam na wsi. Kilka kroków od domu mam las, po którym mogę sobie spacerować.
Powrót do góry

justyna1981

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sro 09-03-2011, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja biegam - nie wydaje mi się aby spacerek dawał coś więcej niż możliwość oddychania świeżym powietrzem. Puszcza oko

Uwagi  Emotka nie zastepuje kropki.
Zuzka.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 09-03-2011, 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

justyna1981 napisała:
Ja biegam - nie wydaje mi się aby spacerek dawał coś więcej niż możliwość oddychania świeżym powietrzem Puszcza oko

Juz nie raz bylo potwierdzone, ze power walk daje takie same efekty jak bieganie, a przy okazji nie obciaza az tak bardzo stawow kolanowych.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Jaga

PostWysłany: Czw 10-03-2011, 8:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

justyna1981 napisała:
Ja biegam - nie wydaje mi się aby spacerek dawał coś więcej niż możliwość oddychania świeżym powietrzem. Puszcza oko

Spacerek pewnie daje jedynie możliwość świeżego powietrza, ale efektywny marsz, gdzie idziesz energicznie, a Twój puls przyspiesza znacznie, daje super efekty! I rzeczywiście mniej obciąża stawy niż bieganie.
Powrót do góry

ol_ka1981
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 10-03-2011, 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Teraz coraz cieplej, to coraz czesciej wychodze z moim urwisem na dlugie spacery. A ze dwulatek biega, zamiast chodzic, to ja za nim. Uśmiechnięta Dobrze mi zrobi taki trening. Uśmiechnięta Uwielbiam takie spacery.
Powrót do góry

KarolinaBuu

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pią 19-09-2014, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja chodzę z kijkami i uważam, że to naprawdę fajny sposób, żeby trochę się pomęczyć i spalić kalorie. Nordic walking jest popularny bardzo i wcale nie wśród pań po 50! Wiele dużo mlodszych osób chodzi z kijeczkami, ja też Uśmiechnięta
Powrót do góry

Sedar

PostWysłany: Wto 23-09-2014, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chodzenie zawsze ma sens, z kijkami jeszcze przyjemniej, szczególnie po lesie Uśmiechnięta
Powrót do góry

Gocha26

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Czw 30-04-2015, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

spacer też jest jakimś ruchem, który też pomaga zrzucić zbędne kg, ale dobrze robi też marszo-bieg. Sama zamierzam się wziąść za to.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ćwiczenia i Sporty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: