Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Spacerek, chodzenie itp.
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ćwiczenia i Sporty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gosia___

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 12-05-2007, 12:36    Temat postu: Spacerek, chodzenie itp. Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mieszkam teraz ze swoim chłopakiem i mam niestety około 2-3 km do szkoły. Codziennie rano ide do szkoły i jak zwykle musze sie spieszyc.
Dodam do tego że jeszcze powrót i czasem jeszcze pójde do domku, po potrzebne rzeczy. Wracając do domu Mojego G. przechodze ok 8 km. dodając jeszcze pojscie do sklepu i mały spacer z psem i Ukochanym. Po 2 tygoniach, spodnie mi spadają, brzuszek i piersi zmalały, tylko czuje się troche zmęczona. Nie polecam na takie spacery butów z cienką podeszwą, bo raz poszłam w balerinkach do szkoły i mi tak nogi bolały ze az chciałam płakać. Bardzo szczęśliwa Zartuje ale troche bolało. Polecam i radze zacząć od ok. 2-3 km.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

agaat

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Sob 12-05-2007, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja codziennie chodziłam do szkoły 2,5 km w jedną stronę i tyle samo wracałam. Nie uważam tego za zbyt dużą odległość. Na studiach licencjackich miałam na wydział 3,5 km w jedną stronę i też jakoś tego nie odczuwałam. Teraz też sporo chodzę. Ale jakoś nie chudnę, a wręcz przeciwnie. Diablica lub Bardzo wściekła
Powrót do góry

laurette

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sob 12-05-2007, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja potrafię chodzić 3 godziny i nic nie chudnę. Poza tym wydaje mi się, że człowiek na ogół przechodzi kilka kilometrów dziennie np. do pracy, na zakupy itp.

Podpis banan=papa, ptak=pa, a mama=mama
Powrót do góry

gosia___

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 12-05-2007, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak widać u każdego jest inaczej. Ja jak tyje to tyje mi na początku brzuszek i piersi, a jak chudne to nogi najpierw. Z koleji u mojej siostry jest odwrotnie. Każda z nas ma inną przemiane materii.

Ps. Czuje się ciut skrytykowana Niezdecydowana
Powrót do góry

agaat

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sob 12-05-2007, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak to skrytykowana? Podejrzliwa Bo chyba nie zrozumiałam.
Jeśli chodzi o chodzenie, to ja po prostu od zawsze dużo chodzę i mój organizm się najwidoczniej do tego przyzwyczaił i nie reaguje na tego typu wysiłek. Ahaa jeszcze mieszkam na 5 piętrze bez windy i codziennie kilka razy pokonuję te schody. To niestety też nie przynosi żadnych efektów w chudnięciu. Puszcza oko
Powrót do góry

laurette

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sob 12-05-2007, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gosia___ napisała:

Ps. Czuje się ciut skrytykowana Niezdecydowana

No co TY! Puszcza oczko Puszcza oczko Puszcza oczko

Podpis banan=papa, ptak=pa, a mama=mama
Powrót do góry

madzia

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sob 12-05-2007, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli chodzi o moje spacery, chodzenie to w ciągu dnia dosyć trochę się nachodzę. Chodzę dosyć szybko. Pewnie dlatego taka chudziutka jestem Puszcza oko.

Podpis 06.03.2003 r. Zakochany
[*]
polnoc 31.12.2013/01.01.2014 - 'tak'
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Nie 13-05-2007, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zacznę od tego, że podobno najbardziej się chudnie od chodzenia i marszobiegów i jest to najzdrowsza forma ćwiczeń.
Druga rzecz to fakt, że dla każdego organizmu potrzebny jest inny dystans. Do pracy mam 25 minut szybkim tempem i tak wlasnie chodzę, czyli dziennie przemierzam 50 minut i nic to nie daje. Oprócz tego, że na początku miałam zakwasy ( ale ja po wszystkim mam zakwasy. Złośliwa ). Dlatego myślę, że u mnie długość chodzenia musiałaby być znacznie dłuższa.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Anielica

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Sro 27-05-2009, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A szybki marsz?

Przed wczoraj "odkryłam" bieżnię Puszcza oko i ciekawa jestem czy coś mi to da, jak będę szybkim krokiem chodziła np. 30 minut?
(oczywiście wiem,ze nie raz, ze potrzeba regularności Puszcza oko )

Może coś o tym wiecie?
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 27-05-2009, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anielico bieżnia to fajna sprawa, jeśli będziesz chodziła z użyciem rąk do koordynacji, jak przy chodzie po ulicy, to będzie pracowało całe ciało.
Polecam oczywiście tę formę, ponieważ aktywizujesz wiele mięśni i na pewno spalisz troszeczkę, ale co najważniejsze wzmocnisz trochę mięśnie.
Bieżnia to coś intensywniejszego niż sam spacer po parku, dlatego zdecydowanie polecam Puszcza oko.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Anielica

PostWysłany: Czw 28-05-2009, 1:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dobrze wiedzieć Uśmiechnięta
Nie wiedziałam, że ręce są tak istotne, teraz będę o nich pamiętać Uśmiechnięta

Dziękuję :*
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 28-05-2009, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anielico nie ma sprawy!
A ręce są b. istotne bo zwiększają intensywność ćwiczeń i aktywizują górną partię ciała Puszcza oko.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 28-05-2009, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znalazłam coś takiego:

Marsz (szybki spacer) należy do najlepszych ćwiczeń aerobowych dla osób początkujących, starszych lub otyłych. Maszerować można dosłownie wszędzie i nie potrzeba do tego celu żadnego specjalnego wyposażenia, oprócz wygodnego obuwia (stabilizujące kostkę, miękkie, z szerokimi noskami).

Energiczny marsz ma duży wpływ na ciało, mniej więcej 5-7 km na godzinę przynosi korzyści zdrowotne, natomiast 7-9 km na godzinę wpływa na poprawę kondycji fizycznej i wytrzymałości.

Aby marsz stał się prawdziwym treningiem, no i nowym wyzwaniem, należy zwiększyć jego intensywność. Najpierw stopniowo wydłużamy jego czas, na przykład z 30 na 50-60 minut. Potem wybieramy trudniejsze tereny (pagórki, wzniesienia). Na koniec można maszerować w różnym tempie, co nie jest łatwe, uprawiać, wolny spacer, szybki marsz, krótki bieg i znowu marsz. Taka kombinacja różnego tempa zmusza serce, płuca i mięśnie do większej pracy.

W kolejnym etapie intensywnego maszerowania można dodać chodzenie w bok - zaczynając od prawej nogi, a potem od lewej. Odpocząć maszerując normalnie i znowu powtóć chodzenie w bok.

Jeśli masz dobrą formę, możesz w trakcie marszu dołączyć naprzemienne wyskoki w górę, a nawet chodzenie w tył (ale nie za szybko, żebyś nie upadła). W ostatnim etapie spróbuj marsz połączyć z joggingiem, ale uwaga! Jeśli masz dużą nadwagę, nie wolno ci biegać, ponieważ dodatkowo obciążasz kręgosłup, kolana i stawy.

Jeśli wybierasz się na intensywny marsz, wypij wcześniej około 0,5 l wody i weź ją ze sobą. Maszerując trzymaj proste plecy, wciągnięty brzuch i patrz przed siebie. Ręce powinny pracować luźno i przeciwstawnie z nogami. Zaczynaj krok od pięty, a nie od palców, rób przerwy na rozluźnienie nóg i rozciąganie. Nie zapominaj o wygodnym ubraniu.

Postaraj się maszerować przynajmniej trzy razy w tygodniu, zaczynając od normalnego marszu, a z czasem (w zależności od formy) zmień go na bardziej intensywny. Marsz to świetny trening dla osób w każdym wieku!

Źródło: odchudzanie.medigo.pl

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

Anielica

PostWysłany: Czw 28-05-2009, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki Majek Uśmiechnięta

Dziś maszerowałam 30 minut, aż coś w pośladkach dawało o sobie znać Puszcza oko

Po tym wczorajszym marszu tez jeszcze czuję nowe mięśnie, więc zdecydowanie coś ćwiczy Puszcza oko Jutro też się wybieram, więc też pochodzę Uśmiechnięta Podoba mi się, mogę coś poczytać, czas szybko mija, a efekty się czuje.
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 28-05-2009, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anielica tu u mnie, w Irlandii, taki "walking" jest bardzo popularny. I fajnie to nawet wygląda - szybki marsz plus ruszanie rękoma. Puszcza oko

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ćwiczenia i Sporty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: