Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sposoby na bóle menstruacyjne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
antenka

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Wto 20-02-2007, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie, ja tez słyszałam, i nawet lekarz powiedział mi to samo, że gorące czy ciepłe kąpiele bądź nie są dobre przy miesiączce.
Ja przez pierwsze dwa dni miesiączki nie pije nawet gorącej herbaty (innej nie lubie) i biore letni prysznic, bo inaczej zaraz mnie skręca z bólu.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

anec

PostWysłany: Nie 01-04-2007, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aż się boję kiedy okres wróci. Moje bóle miesiączkowe były tak duże, że większość czasu spędzałam w toalecie z miską na nogach. Leciało i z dołu i z góry. Nospa nie pomaga, apap to na ból głowy Puszcza oko , łagodziły mi bóle ciepłe komresy na kręgosłup i pyralgina w zastrzykach a ostatnio ketonal. Są to silne środki przeciw bólowe ale dzięki nim funkcjonuję przez pierwsze dwa dni.
Błogosławieństwem są pigułki antykoncepcyjne wtedy prawie wcale nie odczuwałam bólu.
Jak prosiłam ginekologa o pomoc to twierdził, że to przez tyło zgięcie macicy i po porodzie wszystko przejdzie, ciekawa jestem ile w tym racji pewnie za jakieś dwa miesiące się przekonam.
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Nie 01-04-2007, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

[
Cytat:

Jak prosiłam ginekologa o pomoc to twierdził, że to przez tyło zgięcie macicy i po porodzie wszystko przejdzie, ciekawa jestem ile w tym racji pewnie za jakieś dwa miesiące się przekonam.
[/quote]

To sprawdzony środek przeciwbólowy - sama sprawdziłam na sobie! Jak nic- pomoże!
Powrót do góry

anec

PostWysłany: Nie 01-04-2007, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dotka mam taką nadzieję Bardzo szczęśliwa Jak tylko się przekonam to Wam się tym pochwalę. Chociaż wcale nie tęsknię za miesiączką Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Nie 01-04-2007, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

anec napisała:
Dotka mam taką nadzieję Bardzo szczęśliwa Jak tylko się przekonam to Wam się tym pochwalę. Chociaż wcale nie tęsknię za miesiączką Bardzo szczęśliwa

Będę czekać na relację - chociaż jestem przekonana, że na pewno odetchniesz z ulgą i napiszesz: nareszcie koniec z bólem!
Powrót do góry

pszczółka maja

PostWysłany: Pią 06-04-2007, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mi pomaga masowanie brzuszka Uśmiechnięta
Powrót do góry

chmooRa

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pią 13-04-2007, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ketonal, dotyk mojego kochania i pol godziny snu. Przechodzi Puszcza oko
Powrót do góry

anec

PostWysłany: Wto 17-04-2007, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dotka muszę się pochwalić, przeżyłam pierwszy okres od roku czasu i to prawie bez boleśnie. Bardzo szczęśliwa nawet nie musiałam brać proszka przeciw bólowego Bardzo szczęśliwa mam nadzieję że już tak zostanie na całe moje życie Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 18-04-2007, 6:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anec to tylko się cieszyć! Bardzo uśmiechnięta
Oby tak było dalej. Uśmiechnięta
Powrót do góry

trema

PostWysłany: Sob 09-06-2007, 1:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Yhm, ja niestety tez mam bardzo bolesne miesiączki. Pierwszego dnia normalnie umieram. Nospa na mnie nie działa, za to parę apapów i sen owszem Uśmiechnięta Trochę pomagają też masaże brzucha - mówię poważnie.
"Ze sposobów niefarmakologicznych skuteczne są masaże brzucha z zastosowaniem olejku lawendowego o silnym działaniu rozkurczowym. Dobrze jest też zacząć pić napary ziołowe z rumianku rzymskiego, liści malin lub mięty na 2-3 dni przed spodziewana menstruacją. Mają one łagodne działanie rozkurczowe. Przy bolesnych miesiączkach ważna jest także odpowiednia dieta. Należy unikać potraw ostro przyprawionych, słonych i ciężkostrawnych oraz zrezygnować z mocnej kawy, herbaty i coca-coli na rzecz naparów ziołowych lub wody mineralnej." (źródło: artykuł "Bolesne miesiączki", portal e-kobiety).
Jeśli nic innego nie działa - warto spróbować masażu. Co prawda ja robię bez olejku, ale też pomaga Przewraca oczami
Powrót do góry

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 22-06-2007, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie z tymi bólami to zależy. Czasami wszystko jest w porządku, niezbyt boli, a czasami to wręcz umieram (blada jestem jak ściana, zwracam, ledwo mogę ustać na nogach) - ból wręcz nie do opisania Bardzo smutna Wtedy nic mi nie jest w stanie pomóc, żadne nospy, ani inne przeciwbólowe, oprócz Ketonalu, jedna tabletka i po wszystkim Uśmiechnięta

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

agaat

Zodiak: Ryby
Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 22-06-2007, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gwiazdeczka sory - ale jak dla mnie łykanie Ketonalu na bóle menstruacyjne jest co najmniej dziwne!!!
No chyba, że zupełnie masz gdzieś swoje zdrowie... NIe rozumiem tego - czy wiesz co to za lek?
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 22-06-2007, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tez nigdy nie bralam ketonalu na bole menstruacyje, chyba ze w tym przypadku dziala jako placebo Puszcza oko
Powrót do góry

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 22-06-2007, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agaat napisała:
Gwiazdeczka sory - ale jak dla mnie łykanie Ketonalu na bóle menstruacyjne jest co najmniej dziwne!!!
No chyba, że zupełnie masz gdzieś swoje zdrowie... NIe rozumiem tego - czy wiesz co to za lek?

Jestem tego świadoma jaki to jest ten lek, ale inne przeciwbólowe nie pomagają, kilka różnych tabletek próbowałam, a jedynie mi to pomaga przy silnych bólach, (biorę ten lek tylko w TYM przypadku), nie żebym łykała za każdym razem. Na szczęście ostatnio nie mam aż takich bardzo bolesnych miesiączek, żeby się szpikować tabletkami.

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

joanna1984

Zodiak: Lew

PostWysłany: Sro 18-07-2007, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Liczyłam, że po porodzie ból zniknie, ale niestety. Boli ja diabli, nic nie pomaga, do tego jeszcze wymiotuje, mam dreszcze. Raz latem dostałam okres. Było 30 stopni w cieniu a ja trzęslam sie z zimna pod zimowa kołdrą. Masakra. Boje sie okresu jak diabeł swięconej wody. Tym bardziej ze pracuje fizycznie na 3 zmiany, co ma dobre strony bo wszystko wydusze z siebie po 3 dniach, ale i złe: cykl trwa u mnie czasem nawet 16 dni.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

Skocz do: