Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sposoby na bóle menstruacyjne
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
antenka

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sro 31-05-2006, 22:46    Temat postu: Sposoby na bóle menstruacyjne Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie ma chyba gorszego bólu jak nasze co miesięczne, kobiece dolegliwości. Może znacie jakieś dobre i sprawdzone sposoby na, przynajmniej, uśmierzenie tego okropnego bólu. Bo ja oprócz nafaszerowania sie tabletkami i snu nie znam rzadnego.

Słyszałam tylko, że dobra jest gorąca kąpiel w pierwszy dzień (kiedy zazwyczaj najbardziej boli), ale jeszcze nie próbowałam, więc nie wiem czy naprawde skutkuje.
Ale może wy macie większą wiedze na ten temat Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Sro 31-05-2006, 23:20    Temat postu: Re: Sposoby na bóle menstruacyjne Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

antenka napisała:

Słyszałam tylko, że dobra jest gorąca kąpiel w pierwszy dzień (kiedy zazwyczaj najbardziej boli),

Gorszej głupoty nie mogłaś usłyszeć. Gorące kąpiele są bardzo niewskazane, w najlepszym przypadku będzie cię jeszcze bardziej boleć o ile nie dojdzie do krwotoku Skonsternowana
Co innego nagrzewanie, ciepłe kompresy itp

Oprócz tego meliska na uspokojenie Puszcza oko
Reszta jutro, bo dzisiaj to już nie mam siły mysleć.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

merkunek

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koza
Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Czw 01-06-2006, 9:34    Temat postu: Re: Sposoby na bóle menstruacyjne Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
antenka napisała:

Słyszałam tylko, że dobra jest gorąca kąpiel w pierwszy dzień (kiedy zazwyczaj najbardziej boli),

Gorszej głupoty nie mogłaś usłyszeć. Gorące kąpiele są bardzo niewskazane, w najlepszym przypadku będzie cię jeszcze bardziej boleć o ile nie dojdzie do krwotoku Skonsternowana
Co innego nagrzewanie, ciepłe kompresy itp

Też mi sie wydaje, że głupot ktoś Ci nagadał...

Ja sie czasem wspomagam uciskaniem odpowiednich punktów, np. na rękach i to mi czasem pomaga, a jak nie to po prostu biorę lek pb. bo czasem mam tak, ze aż mięśnie nóg mi wysiadają, więc mało co innego pomaga poza lekami...

Podpis Asia, żonka od 24.04.2004, mama Kubusia (ur. 13.01.06)
Szczęście we dwoje potrzebuje cichego gniazda...
Powrót do góry

maja

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 01-06-2006, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem tą wybranką losu, która bólu nie odczuwa ale moja mamcia nagrzewa plecki-jej pomaga
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 01-06-2006, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

maja napisała:
Jestem tą wybranką losu, która bólu nie odczuwa

No to identycznie jak ja Uśmiechnięta
Czasem mam takie lekkie ledwo zauważalne pobolewanie. Poza tym moje Małpa zawsze trwają jeden, dwa dni Uśmiechnięta Kiedyś martwiłam się, że może coś z tym nie tak, ale mój lekarz powiedział, że jeśli zawsze tak miałam to nie ma się czym niepokoić. Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

pl35

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 01-06-2006, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Raczej nie cierpię z tego powodu. Ale czasami ( raz na kilka cyklów) troszkę mi dokucza, głównie pirwszego dnia. Pomaga mi czasami cieplutki prysznic - strumień wody skierowany na dolną częśc pleców ( nerki, krzyż, miednica).
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 01-06-2006, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

maja napisała:

Ja również bardzo rzadko odczuwam pobolewania. Ale jak coś boli to biorę Ibuprom i przechodzi Bardzo uśmiechnięta

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

antenka

PostWysłany: Czw 01-06-2006, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
maja napisała:

No to identycznie jak ja Uśmiechnięta
Czasem mam takie lekkie ledwo zauważalne pobolewanie. Poza tym moje Małpa zawsze trwają jeden, dwa dni Uśmiechnięta Kiedyś martwiłam się, że może coś z tym nie tak, ale mój lekarz powiedział, że jeśli zawsze tak miałam to nie ma się czym niepokoić. Uśmiechnięta

zazdroszczę wam, tyz bym chciała być taka wybranką losu, ale niestety. Mnie jak już boli to konkretnie, zdarza sie, ze dosłownie umieraz z bólu. A żeby przeszło to muszę zarzyc z 5 tabletek (ale nie naraz!). Sprawdzone u mnie są ibuprom max i nospa (ale nie zawsze pomaga)
Powrót do góry

merkunek

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Czw 01-06-2006, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mówią, ze po porodzie przechodzi...moze i cos w tym jest, bo mnie ostatnio jakby mniej bolało Uśmiechnięta

Powrót do góry

agnes

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Czw 01-06-2006, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie najgorszy jest pierwszy dzień... oj wtedy to cieżko jest...Niezdecydowana
Jak jestem w domu, to pół biedy, wtedy biorę no-spę i kładę się, zwijam w kłębek i zasypiam...
Na szczęście w kolejnych dniach już mnie tak nie boli i nie mam potrzeby brania tabletek przeciwbólowych.

szczęściary te, którym nic nie jest!!! Uśmiechnięta
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 01-06-2006, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

merkunek napisała:
Mówią, ze po porodzie przechodzi...moze i cos w tym jest, bo mnie ostatnio jakby mniej bolało Uśmiechnięta

Mówią też, że podczas porodu odczuwa się identyczny ból, tylko około 10 razy większy Puszcza oko
zobaczymy, ile w tym prawdy Śmiejąca się

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

amaze

Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Czw 01-06-2006, 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Polecam masaż łydek (zadziwiające, że od tego przestaje boleć brzuch...) oraz masaż okolicy krzyża. Mi pomaga, może nie całkiem przechodzi, ale czuję znaczną ulgę.

Podpis Można być w kropli rosy
światów odkrywcą.
Można wędrując dookoła świata
przeoczyć wszystko.
Powrót do góry

merkunek

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 7:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
merkunek napisała:

Mówią też, że podczas porodu odczuwa się identyczny ból, tylko około 10 razy większy Puszcza oko
zobaczymy, ile w tym prawdy Śmiejąca się

bez komentarza, pogadamy Edzia jak wrócisz po urodzeniu maluszka Uśmiechnięta

Powrót do góry

amaze

Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znalazłam coś takiego.

A oto fragment:
Cytat:
Znaczna ilość znanych od dawna ziół działa przeciwbólowo i przeciwskurczowo w bolesnym miesiączkowaniu. Już herbatka rumiankowa wyzwala takie działanie. Łacińska nazwa gatunkowa rumianku "Matricaria" wskazuje na związek z macicą od "mater" = uterus.

Podobne, ale słabsze działanie ma krwawnik pospolity (Achillea millefolium). Stosuje się go raczej w stanach chronicznych i musi być przyjmowany dłużej. Silniej działa pokrzyk wilcza jagoda (Atropa belladonna) zazwyczaj w postaci czopków doodbytniczych. W praktyce powinno się jednak zaczynać od rumianku i tylko w wypadku niedostatecznego działania przejść do środków silniejszych. Jako środek przeciwskurczowy i jednocześnie zmniejszający krwawienie działa herbatka z ruty ogrodowej (Ruta hortensis).

Z mieszanek ziołowych (wg Klimuszki) można polecić stosowany z powodzeniem skład: ziele krwawnika, owoc kminku, ziele ruty, ziele pięciornika gęsiego, liść melisy, korzeń kozłka, koszyczek rumianku pospolitego, liść szałwii, kłącze tataraku aa 50,0 MDS. Łyżkę ziół zalać szklanką wrzącej wody, odstawić na trzy godziny. Pić 3 x dziennie szklankę przed spodziewaną menstruacją oraz w czasie jej trwania.

Podpis Można być w kropli rosy
światów odkrywcą.
Można wędrując dookoła świata
przeoczyć wszystko.
Powrót do góry

antenka

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też właśnie slyszałam, że zioła podobno pomagają, ale chyba nie każdy może je pić. Smutna
Mnie po niektórych boli żołądek i mnie meczy co kończy sie w kibelku Smutna
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

Skocz do: