Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Sposoby na naukę
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Uczelnie i szkoły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nastusia

PostWysłany: Pon 28-11-2011, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Do egzaminów uczyłam się czytając na głos i powtarzając na drugi dzień. Powtórki materiału to jedyny sprawdzony pomysł na zapamiętanie i zrozumienie materiału. Co do nauki angielskiego to metoda konwersacji dobrze mi służy.
W szkole /nazwa usunięta/ np. miała zajęcia indywidualne z lektorem, oglądalismy filmy w oryginale i tłumaczyliśmy na polski, fajna zabawa. Szybko się uczyłam, bo to zawsze praktyka, a nie teoria. Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pon 28-11-2011, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A my z G. postanowiliśmy się przyłożyć do angielskiego trochę i kupiliśmy książki po angielsku. Będziemy czytać ze słownikiem i powinno coś dać.Uśmiechnięta

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

mariolkka

PostWysłany: Sro 10-09-2014, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie miałam nigdy kłopotów z nauką jakoś tam samo szło w miarę dobrze na szczęście. Moja Majeczka chodzi na zajęcia dodatkowe gdzie do ATR w Piasecznie uczy sie tam technik pamięciowych w formie zabawy co ma poprawić zapamiętywanie różne ćwiczenia na koncentracje szkoda, że dawniej tego nie było.

Podpis Nauka przez zabawę tylko w Bystrzaku Puszcza oko
Powrót do góry

KarolinaBuu

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Czw 18-09-2014, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie zawsze pomaga przepisywanie na karteczki, robienie własnych mini notatek i przyklejanie na daną stronę, coś w stylu streszczenia. I potem staram się powtarzać z małej karteczki, a z pamięci dodawać treści z wielkiej strony Uśmiechnięta .
N
o i oczywiście zakreslacze też królują! Uśmiechnięta
Powrót do góry

Gocha22

PostWysłany: Czw 18-12-2014, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Najlepszy na naukę jest suplement Plusssz Uczeń Zwiększa koncentrację, obniża stres i ułatwia zapamiętywanie. Podaje go swoim dzieciom i widzę MEGA efekty!. Polecam!
Powrót do góry

basssia

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sro 15-07-2015, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Każdy ma pewnie swój ulubiony sposób Puszcza oko, ważne by był skuteczny
Powrót do góry

kiciaricia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Nie 21-02-2016, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Najlepiej mi się uczy wieczorami/nocą. Uczę się czytając na głos i na głos powtarzając. Jestem wzrokowcem.
Powrót do góry

AgnieszkaM

PostWysłany: Nie 20-11-2016, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na studiach, moim najlepszym sposobem żeby się nie uczyć jest ściąganie notatek jeszcze przed zajęciami:D szukam notatek z danego przedmiotu na np. https://notatek.pl/ potem je drukuje, na wykłady chodzę i zakreślam to co mówił prowadzący (ew dodaje coś więcej) i mam gotowy mega skrypt. Potem tylko szybko powtarzam przed egzaminem:)
Powrót do góry

aluska

PostWysłany: Sro 10-05-2017, 6:28    Temat postu: Nauka jezyka Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

czy według was jest jakaś górna granica uczenia się języka? Myślę zeby mamę na jakiś kurs zapisac, siedzi w domu, mieszkamy kawał drogi od siebie i wiem że ostatnio jakaś taka iągle zmęczona jest, brakuje jej pewnie spotkań z innymi ludźmi i tak sobie myślę o tym angielskim
Powrót do góry

miodowata

PostWysłany: Sob 18-08-2018, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uczyc sie na swiezym powietrzu
Powrót do góry

karolkaKarK

PostWysłany: Nie 09-06-2019, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ogromnym błędem dzisiejszego systemu edukacji jest to, że uczy czegoś a nie jak się uczyć. Ludzie mają na siłę wciskane niepotrzebne rzeczy a i tak pozostają bez umiejętności logicznego myslenia i wyciągania wniosków. A wracając do tematu :p to jeśli masz problem z angielskim, spróbuj poszukac sobie informacji o Angloville. Na pewno Ci pomoże, tak jak i mi i kilku znajomym Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

malusia88

PostWysłany: Sro 03-07-2019, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Warto się uczyć, a jak to robić? Chociażby wybierając się na różnego typu kursy czy szkolenia. Dzięki nim można nabyć sporo wiedzy i nowych umiejętności. Ostatnio nawet mój chłopak znalazł kurs https://www.kursylektor.pl/kurs-montazysty-rusztowan-budowlano-montazowych-metalowych,58 dzięki, któremu można nauczyć się montażu rusztowań.
Powrót do góry

JoasiaCZ

PostWysłany: Pon 29-07-2019, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja się zdecydowałam ostatnio na kurs w Angloville. Są wakacje i jest to idealny czas na poświęcenie się nauce języka obcego. A zawsze miałam problemy z barierą językową nawet jesli rozumiałam co do mnie mówią :p teraz ten problem zanika powoli u mnie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Uczelnie i szkoły Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: