Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sposoby na opryszczkę
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Małgo

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 08-09-2009, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

martunia_12 napisała:
SyllaAle dalej zjadam tabletki a nad maścią się zastanawiam- bo boję się, że przez nią wszystko mi się rozmoczy i zacznie paprać Niezdecydowana

Jeśli nie boisz się rozmoczyć te pecherzyki, czy właściwie już strupki, to mogę Ci polecić płyn do stosowania przy opryszczce SONOL, ma działanie osuszające. Mój M. go stosuje na przemian z Hascovirem i jest zadowolony. On to w ogóle ma często opryszczkę, od zimna, nawet jak się napije z cudzej szklanki (mi też się to kiedyś przytrafiło dzień przed studniowką - koszmar!). Teraz będzie stosował Heviran, który zapisał mu lekarz.
Jeśli chodzi o te plasterki (compeed) stosowałam je jakiś czas temu, rzeczywiście mniej widać opryszczkę, można na to nałożyć pomadkę i zupełnie nie widać. I nic się nie odrywa przy ściąganiu, naprawdęUśmiechnięta
Ale to już indywidualna sprawa, co komu odpowiada.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

martunia_12

PostWysłany: Wto 08-09-2009, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Plasterków używałam już kilka razy i naprawdę są dobre tylko czasem trochę się odklejają.
A jeśli chodzi o Sonol to kiedyś go używałam i tak sobie wysuszyłam tą opryszczkę, że skóra mi popękała i bolało mnie to jeszcze bardziej niż sama opryszczka bez leczenia. I od tamtej pory nie używam już sonolu.

Podpis 14.08.2010 inlove
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 08-09-2009, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja znowu cierpię Smutna. I najgorsze, że teraz wyskoczyła na górnej wardze i jakbym nakleiła plasterek to by się odkleił bo non stop się o niego zahacza Niezdecydowana.
Ale ogółem plastry bardzo pomagają. Wszystko zależy od miejsca, w którym wystąpiła opryszczka.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

martunia_12

PostWysłany: Wto 08-09-2009, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

monika2222 łączę się z Tobą w cierpieniu. Mi już co prawda zaczęło zasychać ale dalej boli Niezdecydowana
No i miejsce mam znacznie "wygodniejsze". Najgorzej jest mieć opryszczkę na ustach-a to niestety najczęściej się zdarza...

Podpis 14.08.2010 inlove
Powrót do góry

Małgo

Zodiak: Baran
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 08-09-2009, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

martunia_12 napisała:

A jeśli chodzi o Sonol to kiedyś go używałam i tak sobie wysuszyłam tą opryszczkę, że skóra mi popękała i bolało mnie to jeszcze bardziej niż sama opryszczka bez leczenia. I od tamtej pory nie używam już sonolu.

Chyba własnie dlatego mój M. używa go na zmianę z Hascovirem. Taką sobie wymyślił metodę.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 09-09-2009, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja dziś byłam u lekarza z opryszczką, bo dzisiaj mi się jeszcze bardziej powiększyła i w efekcie mam pół górnej wargi w pęcherzach i spuchniętą mocno Niezdecydowana. Przepisał mi Heviran 800mg, ale kupię dopiero jutro. Tabletek starczy na ok. tydzień. Mam nadzieję, że szybko zejdzie i więcej się nie pokaże Diablica lub Bardzo wściekła.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

martunia_12

PostWysłany: Czw 10-09-2009, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Heviran dosyć szybko zaczyna działać, przynajmniej w moim przypadku. Ostatnio już na drugi dzień od rozpoczęcia stosowania tabletek opryszczka zaczęła zasychać. Powodzenia monika2222, trzymam kciuki Uśmiechnięta

Podpis 14.08.2010 inlove
Powrót do góry

Kwiat_sniegu

Zodiak: Koziorożec

PostWysłany: Sob 12-09-2009, 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja używam Hascovir i Zovirax.
Uśmiechnięta

Podpis ..You can't feel anything that your heart don't want to feel...
Powrót do góry

satino

Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 26-09-2009, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

"Co zrobić aby jak najszybciej zniknęła?"
Przede wszystkim jak najszybciej zareagować.

Koleżanka wspominała kiedyś o jakichś tabletkach, które bierze się przez tydzień czy dwa i podobno przez długi czas nie ma się tego problemu. Nie zapisałam sobie jednak ich nazwy, więc może ktoś inny coś takiego kojarzy.

Ja używam maści Vratizolin i jak na razie okazuje się być najlepsza. Zoviraxy itp. w ogóle mi nie pomagają. Dobre są też plastry Compeed tym bardziej jeśli zastosuje się je już pierwszego dnia. Trzeba jednak pamiętać o tym, że one przede wszystkim zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa, dlatego najlepiej jest stosować je wtedy, kiedy jest się w pracy czy w szkole i nie można sobie pozwolić na nakładanie maści co jakiś czas. W domu lepiej jednak stosować maść i ewentualnie plastry na noc, żeby podczas snu nie zadrapać zimna.
Powrót do góry

Majka2007

PostWysłany: Czw 28-01-2010, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Według mnie to trzeba zacząć od wzmocnienia całego organizmu. Bez tego co jakiś czas będzie Ci się coś działo. Mi bardzo pomaga tran, no i niestety... czosnek też jest dobry.
Powrót do góry

kathia

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sob 06-03-2010, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też mam maść Vratizolin. Można kupic w aptece bez recepty. Kosztuje coś koło 5 zł, a działa cuda. Jak tylko poczuje że coś zaczyna mi sie dziać na ustach to smaruje odrazu i opryszczka nawet nie wyłazi.

Podpis Ile już lat pochłaniałem treść
Lecz po drugiej stronie...
Oto,dlaczego nie dotrze do ciebie mój znak.
Nie ma szans, nie ma jak...
Powrót do góry

lucynkap

PostWysłany: Pon 08-03-2010, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nic nie mówicie o opryszczce...;/. Nie potrafie wymienić wszystkich rzeczy które stosowałam, które miały pomóc a skończyło sie jak zwykle;/. Choć muszę uczciwe przyznać że w ostatniej "opryszczkowej wpadce" pomogły mi plastry Compeed. Poleciła mi je kobitka w Aptece za Grosze w Warszaffce. W 100% powiem ze nie piekło jak je zakładałam i goiło sie tez szybciej niż przy tych wszystkich maściacjh, płynach etc.
A jaki jest najlepszy sposób na brak opryszczki? Nie całować sie na wietrze:-p

Pozdrawiam:-)
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 06-10-2010, 6:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Odświeżam wątek, bo mnie paskudztwo złapało Niezdecydowana. Kupiłam wczoraj w aptece jakieś nowe plastry- samo wchłaniające się. Jest droższy od tego compeed, ale zaryzykowałam Puszcza oko. Dziwnie je się nakłada- bo trzeba zmoczyć plaster, zmoczyć palce i przyciskać.

Na razie jestem na nie, bo ten plaster pod wpływem wody trochę się rozrywa. Zobaczymy czy jest skuteczny- oby był Złośliwa.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 06-10-2010, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie słyszałam o tych plastrach, to chyba jakaś nowość... Podejrzliwa

Jakiś czas temu testowałam plasterki compeed, ale nie byłam z nich zadowolona. Wolę "tradycyjną" maść, za to moja mama z plasterków jest zawsze bardzo zadowolona. Uśmiechnięta

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 06-10-2010, 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ula w aptece mówiła właśnie że to nowe. Ale nie zawsze co nowe lepsze- mi się nie podobają. Compeed się nie odklejały, a tu nie mogę się śmiać czy szerzej buzi otworzyć, bo zaraz się odkleja Diablica lub Bardzo wściekła.
Więc po pracy idę po swoje normalne plasterki Uśmiechnięta.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 10 z 12

Skocz do: