Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Spóżniona pigułka
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mila

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Wto 05-02-2008, 19:30    Temat postu: Spóżniona pigułka Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam,

Po krótce:
Wzięłam tabletkę z opożnieniem-20 h.Natychmiast ja zazylam i kolejną już normalnie.To była 5 tabletka z 1 tygodnia.2 dni póżniej odbył się(zupełnie naiwnie)stosunek przerywany bez zabezpieczenia.Zadzwoniłam do lekarza,powiedział,że przez 7 dni seks w zabezpieczeniu a póżniej kontrolnie po jakiś 10 dniach test.Jego zdaniem miał być raczej negatywny.ośpieszyłam się trochę i najpierw zrobiłam sobie 6 dni póżniej test strumieniowy po południu-wynik negatywny,a dziś rano(11dni póżniej)zrobiłam płytkowy-również negatywny.Planowo wg.opakowania miesiączkę powinnam dostać w przyszłym tygodniu w czwartek.
Jak myślicie-pośpieszyłam się i wynik może byc nieprawidłowy?Jest mi naprawdę ciężko..nasłuchałam się o niewiarygodności testów,a tak naprawdę teraz nie byłby to najlepszy moment na dziecko..Oczywiście jeśli tak ma być-przyjmę tą wiadomość.Co sądzicie?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Solina

PostWysłany: Wto 05-02-2008, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uważam że powinnaś uzbroić się w cierpliwość a na drugi raz bardziej uważać.A w razie wątpliwości iść do ginekologa pozdrawiam. Uśmiechnięta
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 05-02-2008, 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jest to baaaaardzo mało prawdopodobne żebyś była w ciąży. Puszcza oko
Jeśli tabletkę wzięłaś po 20 godzinach i zaraz połknęłaś następną to możesz spać spokojnie. Puszcza oko

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 05-02-2008, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Drugi test wyszedł negatywny, więc nie powinnaś być w ciąży. A poza tym szybko zareagowałaś biorąc dwie tabletki. Szanse bardzo małe na bobasa. Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

mila

PostWysłany: Czw 07-02-2008, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiecie co?I tak się denerwuję...najchętniej odstawiłabym tą resztę tabletek z opakowania,żeby zobaczyć już teraz czy dostanę okres..zostało mi już 5.Nie będę może bardziej komplikować...Ale mam takie ciśnienie i dopatruję się objawów... Zszokowana
Powrót do góry

dasy123

Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 07-02-2008, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie musisz sie martwic, zobacz ile czasu mija zanim dostaniesz okres jak skonczysz opakowanie, to chyba z 3, 4 dni, wiec nie mozliwe zeby w ciagu 20 godzin wyksztalcilo sie jajeczko i doszlo do zaplodnienia, nie martw sie na zapas, wszystko bedzie ok. Ja mialam podobna sytuacje kilka razy, i nic sie nie stalo Uśmiechnięta pozdrawiam
Powrót do góry

mila

PostWysłany: Czw 07-02-2008, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ale miałaś sytuację,że się spóżniłaś z tabletką z pierwszego tygodnia i minęło 20 h? pierwszy tydzień jest niebezpieczny....sama niewiem.
Mój mężczyzna mówi,że przesadzam i wkręcam sobie objawy itp..
ja naprawdę CHCĘ JUŻ MIEĆ OKRES-dodadtkowo jeszcze dochodzi pewnie napięcie przedmiesiączkowe i w ogóle to może mi się spóżni z tych wszystkich nerwów wtedy to już padnę zestresowana tymbardziej..
Ale dzięki za miłe słowo...
Powrót do góry

dasy123

PostWysłany: Czw 07-02-2008, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mialam, nie martw sie, wiem, ze teraz bedziesz sie stresowac, ja tez tak mialam, i mialam tez pomysly na odstawienie tabletek zeby tylko sprawdzic czy dostane okres. Moja rada dla Ciebie to, zrob sobie test ciazowy po zakonczeniu opakowania, oczywiscie rano, nie po poludniu gdyz wtedy wynik moze byc zafalszowany Uśmiechnięta Glowa do gory, bedzie dobrze!
Powrót do góry

martii

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 07-02-2008, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie ma co gdybaćPuszcza oko poczekaj. Ja myślę, że zapłodnienie jest bardzo mało prawdopodobne - ale nie dlatego, że 20h to blisko 12h, ale dlatego że dwa testy wyszły negatywnie.

Ale bardzo mnie zdenerwowała wypowiedź dasy123... uważam, że nie powinno się pisac czegoś na forum skoro nie wie się jak działają tabletki antykoncepcyjne. Nie powinno się, dlatego bo znajdzie to jakas ciapka, która słucha forumowiczek zamiast ulotki i skończy się ciążą "na chłopski rozum".

Zasada jest prosta. Na do 12h spóźnienia możesz sobie pozwolić, więcej nie. 1 tydzień brania tabletek po okresie jest najważniejszy i to w nim istnieje największe ryzyko zajścia w ciążę, dlatego, że upływa wtedy termin owulacji. Wynika to z charakteru cyklu hormonalnego kobiety. Owulacja przypada zwykle na środek 28 dniowego cyklu, czyli na 14 dzień... a przypomnę, że cykl liczymy od krwawienia a nie od końca krwawienia.
Jeśli zapomniałaś, bierzesz nową tabletke (lub 2 - napisane na opakowaniu), 7 dni czekasz (na prezerwatywie) i dopiero możesz no nowo współżyc bez zabezpieczenia.

Wykształciło się jajeczko? Nie ma co się wykształcać - jajeczka są już wykształcone, musi ono po prostu wyjść z jajnika. Jajeczko żyje do 24h, więc jest sporo czasu na zapłodnienie. Poza tym, trudno liczyć 24h, bo nie wiadomo kiedy dokładnie jajeczko opuściło jajnik.
A okres to inna kwestia, bo wtedy nie dochodzi do jajeczkowania, tylko do złuszczania się ścianek macicy. Okres kobiety biorącej środki antykoncepcyjne to inny okres niż u normalnej kobiety. Miedzy innymi dlatego w czasie siedmiu dni bez tabletki MOŻNA współżyć i nie ma ryzyka zapłodnienia, bo nie ma w macicy jajeczka!!!
Pamietajcie, że tabletka nie zabija jajeczka... to tylko dawka hormonów regulująca czy jajeczko wyjdzie z worka;-) czy nie wyjdzie.

I błagam wszystkie dziewczyny, które używają tabletek...Jesli jest napisane 12h!!! to 12h a nie na chłopski rozum jakaś sobie wydedukuje, że 20 tez może być.
Pamiętajcie też, że antybiotyki możą sprawić, że tabletka nie zadziała.
Tak samo jeśli w ciągu trzech godzin od przyjęcia tabletki wymiotujecie albo macie... problemy zołądkow, np. sraczkę.

Ehhh, przepraszam, że się tak oburzyłam... ale to dlatego, że nie życzę nikomu niechcianej ciąży...
I przepraszam wszystkie dziewczyny, które to doskonale wiedzą.
Powrót do góry

mila

PostWysłany: Czw 07-02-2008, 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki za rady.Nieiwem czy jeszcze 3 test zrobic na koniec opakowania czy w pierwszy dzien planowego okresu,ale nic nie zmieni faktu,że po raz pierwszy w życiu zdarzyła mi się taka akcja ze spóżnieniem tabletki.No i teraz denerwuję się jak nigdy.................. Płacze lub Bardzo smutna .........!!!!!!!!!
Powrót do góry

dasy123

PostWysłany: Czw 07-02-2008, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Martii, gdybym nie wiedziala jak dzialaja tabletki to bym sie nie wypowiadala w tym temacie, ale jak zauwazylas napisalam, ze mialam podobna sytuacje, wiec chyba wiem wszystko co wiedziec powinnam. Napisalam tak, gdyz rozmawialam na ten temat z moja pania ginekolog, 12 godzin to czas umowny, i zdarzaja sie sytuacje kiedy sie poprostu zapomni wziasc tabletke, tabletka nie dziala jak zegarek, 12 h i koniec, dodatkowo zalaczam dzialanie tabletek antykoncepcyjnych, bo chyba ktos tu nie wie, owulacja nie wystepuje!!!

* blokowania owulacji - w prawie 100% przypadków owulacja nie występuje
* zagęszczanie śluzu szyjkowego - śluz szyjkowy staje się nieprzepuszczalny dla plemników
* zmiana budowy endometrium - błona śluzowa macicy nie jest w stanie przyjąć zapłodnionej komórki jajowej (w przypadku gdyby w jakiś sposób doszło do zapłodnienia nie dojdzie do implantacji, czyli zagnieżdżenia się zarodka w macicy)
* zwolnienie transportu jajowodowego - wydłuża się czas do spotkania komórki jajowej i plemników, a jak wiadomo czas życia komórki jajowej jest dość krótki, im później się spotkają tym mniejsza szansa na zapłodnienie.

To tak na przyszlosc Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

martii

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 07-02-2008, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dasy, nie mam zamiaru sie z Toba klocic, a moj post nie mial Cie obrazac.
Ale niestety znowu nie masz racji, a wypowiadasz sie na powazny temat. Zamiast korzystac z wiedzy specjalistycznej, bazujesz na wlasnym doswiadczeniu. Po Twoich radach mozna wnioskowac ze 20h to nic i to prawie jak 12h. To ze u Ciebie sie nic nie wydarzylo, nie znaczy to ze u innych sie nie wydarzy.
I naprawde przeraza mnie latwosc z jakas dajesz rady innym ludziom, przez co ktos moze po prostu zajsc w niechciana ciaze.
Dzieki temu co napisalas mila sie bedzie mniej denerwowala, a jakas inna dziewczyna zapomni wziac tabletke i stwierdzi ze "pani ginekolog powiedziala" ze 20 to prawie jak 12 - pojdzie do lozka ze swoim chlopakiem i skonczy jako 16letnia matka. I nie mam ochoty slyszec ze dramatyzuje. 99% kobiet zachodzacych w ciazy mimo tabletek czyni to z wlasnej winy - zapomni wziac tabletke, wymiotuje, bierze antybiotyk, a potem zachodzi w ciaze.

12h podane na ulotce to MINIMALNY czas ktory zapewnia antykoncepcje. To nie znaczy ze jak masz 20h spoznienia to napewno klapa - ale istnieje wtedy ryzyko. Przy 12h i mniej ryzyka nie ma (badz jest statystcznie zaniedbywalne).

Napisalam przeciez, ze owulacji nie ma. Owulacja (czyli uwolnienie jajeczka, jajeczkowanie) nastepuje u kobiety nie bioracej tabletek w okolo polowie cyklu (14 z 28 dni). Jak umiesz liczyc, to wlasnie niewziecie tabletki w pierwszym lub w poczatku drugiego tygodnia przypadnie na 14 dzien cyklu (liczac ze 1 dzien okresu to 1 dzien krwawienia a nie dzien wzięcia pierwszej tabletki), czyli na termin teoretycznej owulacji. Jajeczkowanie (owulacja) jest regulowane poziomem hormonow.
Tabletki to nic innego jak odpowiednia porcja hormonu ktory uniemozliwia owulacje. Kiedy poziom hormonow w organizmie kobiety zostanie zachwiany niewzieciem przez nia tabletki, istnieje bardzo wysokie ryzyko ze do owulacji DOJDZIE.

Antykoncepcja jest skuteczna przede wszystkim dlatego ze blokuje owulacje - mamy tutaj sytuacje 0-1. Albo jajeczko wyszlo z jajnika albo nie wyszlo. Pozostale dzialania utrudniajace przemieszczanie sie jajeczek lub plemnikow lub sprawiajace ze trudno jajeczku sie zagniezdzic w macicy, to dzialania wspomagające, bo trudno okreslac 0-1 czy sluz jest JUZ wystarczajaco gesty aby plemnik sie nie przebil.

I nie rozumiem, po prostu NIE ROZUMIEM tego zdania...
"zdarzaja sie sytuacje kiedy sie poprostu zapomni wziasc tabletke"
Oczywiscie ze zdarzaja sie sytuacje kiedy zapomni sie wziac tabletke, ale nalezy wtedy skonczyc z seksem na 7 dni. Czy to az taki problem????? A nie samemu "na chlopski rozum" zalozyc sobie ze 12 i 20 to blisko siebie.

Wyjezdzam jutro rano na urlop wiec juz zapewne nie udziele sie w tym temacie. I prosze Cie Dasy, nie bierz do siebie tego co pisze. Nie walcze z Toba, tylko z pogladem ktory szerzysz. Ja po prostu wiem jakie mlode dziewczyny sa glupie i jaka pewnosc zyskuja biorac tabletki. Nie wiedza jak dzialaja tabletki - oczywiscie umieja przeczytac ulotke, ale nie wiedza co to owulacja, albo jak wyglada poziom hormonow u kobiety bez tabletek antykoncepcyjnych. Wydaje im sie ze ciaza jest niemozliwa - a problemy rozwiazuja "bo im sie wydaje" a nie tak jak jest napisane w ulotce. A ja po prostu nikomu nie zycze ciazy, ktorej na ktora by byl za mlody albo ktorej by chcial.

Pozdrawiam
Powrót do góry

dasy123

PostWysłany: Pią 08-02-2008, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tez sie z Tobą nie chce kłócić i tak dalej, oczywiście masz rację, ale te 20 godzin to naprawdę mało i wątpię żeby coś mogło się wydarzyć. Ja sama jestem uczulona na tym punkcie, i tez zawsze bałam sie jak spóźniłam się nawet 5 godzin, ale wątpię, ze można być w ciąży jeżeli sie spóźniło 20 h. I po raz kolejny powtarzam, rozmawiałam na ten temat z panią ginekolog, denerwuje mnie to, ze wmawiasz mi, ze udzielam się na temat o którym nie mam zielonego pojęcia, nie pisz tak więcej bo to już jest monotematyczne. Pozdrawiam i życzę miłego urlopowania Uśmiechnięta
Powrót do góry

mila

PostWysłany: Pią 15-02-2008, 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny....zaraz pęknę z ciśnienia..tak się denerwuję..zwykle @dostaję w czwartki jak kończę opakowanie w poniedziałek.Jeszcze nie dostałam.............
Tylko 1 raz mi się zdarzyło 6 mcy temu,że dostałam innego dnia.Tu sytuacja jest inna i martwię się tymbardziej.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 15-02-2008, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mila może to ze stresu. Podejrzliwa
Nie panikuj i spokojnie poczekaj... Puszcza oko

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: