Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sprzedaż na allegro
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Allegro
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 29-07-2010, 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata na szczęście tak nie jest, bo wtedy gdyby ktoś kupiłby od Ciebie rzecz za np. 15zł, to nie mogłabyś otrzymac tych pieniędzy na swoje konto. Byłoby to bez sensu. Puszcza oko

Oczko musisz wejść w Płacę z allegro, następnie Konfiguracja konta i tam sobie wszystko ustawić.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 29-07-2010, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia a wypłaty mają być automatyczne, czy Na żądanie?

Dołączone po 1 minucie 26 sekundach:

Ok, chyba doszłam co i jak.
Dziękuję Edzia. flowers

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Agata

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 30-07-2010, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Agata na szczęście tak nie jest, bo wtedy gdyby ktoś kupiłby od Ciebie rzecz za np. 15zł, to nie mogłabyś otrzymac tych pieniędzy na swoje konto. Byłoby to bez sensu. Puszcza oko

Tak też mi się wydawało że to bez sensu Zakłopotana

Bardzo nie lubię tego PzA Wściekła

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 30-07-2010, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No i nie mam dalej kasy na koncie. Diablica lub Bardzo wściekła Smutna

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 30-07-2010, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko musisz trochę poczekać. Bo tak naprawdę to PzA teoretycznie usprawnia transakcję, ale pieniędze mogą iść 2 razy dłużej, najpierw z konta kupującego na konto PzA, a potem z konta PzA na Twoje. Upewnij się jeszcze czy masz tam w tym swoim PzA status transakcji zakończonej.

Dla kupującego to jest super rzecz, po tylko klikasz "płacę" przy odpowiedniej transakcji i wszystkie dane są już uzupełnione, przelew robi się w pół minuty. Puszcza oko Dla sprzedających to niestety masakra, której nie da się wyłączyć. Diablica lub Bardzo wściekła Najgorsze jak się sprzeda naraz kilkanaście rzeczy, to potem ciężko dojść kto już zapłacił, a kto nie, bo w tytule przelewu nie ma nicku, ani numeru aukcji tylko jakieś numery z PzA, po których trzeba odszukiwać przelewy. Diablica lub Bardzo wściekła

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pią 30-07-2010, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Dla kupującego to jest super rzecz, po tylko klikasz "płacę" przy odpowiedniej transakcji i wszystkie dane są już uzupełnione, przelew robi się w pół minuty. Puszcza oko :

No nie wiem czy dla kupującego to takie super. K. kiedyś tak płacił za 2 aukcje u innych sprzedających pod rząd. Pierwszy przelew poszedł dobrze, a drugi chciał iść na konto tego pierwszego Przewraca oczami. Na szczęście zauważył to i wszystko anulował Niezdecydowana.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 30-07-2010, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Poczytałam troszkę opinii w necie o PzA. Masakra. Czasem ludzie oczekują na swoje pieniądze nawet 7 dni. Przewraca oczami Przewraca oczami Przewraca oczami
Już mi się to nie podoba.

Powrót do góry

macabre

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 30-07-2010, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:
Oczko z tego co się orientuję to musisz mieć na koncie PzA conajmniej 50 zł wtedy dopiero wypłacają.

Agatko, obojętnie ile się ma. Wypłacić można każdą kwotę.
Jest opcja, żeby wypłacało automatycznie, ale jeśli chcemy automatycznych wypłat to od 20zł. Jak mamy wpłaty poniżej 20zł trzeba po prostu kliknąć.

Oczko ja też się naczytałam na to, ale na dłuższą metę jest to wygodne.
Jeśli się nie sprzedaje bardzo drogich rzeczy oczywiście.

Plus jest taki, że ja widzę od razu to, że dana osoba mi wpłaciła. Ktoś kupi coś w piątek to ja mam pieniądze za chwilę, a nie muszę czekać do poniedziałku tak jak to jest z przelewem.
Wypłatę oczywiście miałam w poniedziałek, ale przynajmniej wiedziałam, że dana osoba zapłaciła, że mogę zapakować i wysłać i nie było tego czekania i niecierpliwienia się.

Najdłużej na wypłatę z allegro czekałam 2 dni chyba, więc to nie jest jakaś tragedia...

Sprawdziłam. Dałam zlecenie wypłaty 24.07 o 16:51 i kasę miałam 26.07. Na 11 sprzedaży miałam tylko 2 wpłaty przez PzA.

Podpis 'I'm gonna live anyhow. Untill I die'
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 30-07-2010, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie wpłynęły pieniądze na konto. Bardzo uśmiechnięta

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 30-07-2010, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko no to super, w sumie tak długo nie szło. Bardzo uśmiechnięta

Monia o tyle super, że nie trzeba wypełniać tych wszystkich danych do przelewu. Ja czasem robię zbiorowe duże zakupy i robienie wszystkich przelewów trochę czasu mi zajmowało. Puszcza oko

Niemniej jednak uważam, że sprzedający powinien mieć możliwość wyboru czy chce tego używać czy nie. Przewraca oczami

Dołączone po 3 godzinach 9 minutach 46 sekundach:

Oczko tak w ogóle jeśli mogę się wtrącić i coś doradzić jako wieloletni sprzedawca Puszcza oko - przy sprzedaży drobiazgów za kilkanaście złotych, nie warto ustawiać ceny minimalnej. Puszcza oko Większość osób takie aukcje od razu omija - są zresztą na różnych forach wątki allegrowych maniaków i wszyscy zgodnie przyznają, że nigdy nie licytują w takich aukcjach.

Powód jest prosty.
Przykładowo. Masz coś wystawione na kup teraz za 25zł, a cenę minimalną ustawiasz na powiedzmy 15 zł.
Jeśli znajdzie się osoba, która dała by za to coś 15 zł, to nie zna Twojej ceny minimalnej, więc może myśleć sobie, że jest większa i nie zalicytuje. Złośliwa
Po drugie nawet jeśli zalicytuje, to potrzebuje jeszcze innej osoby, która będzie ją podbijać, tak żeby przekroczyć tę cenę minimalną. Każdy, kto trochę dłużej siedzi na allegro o tym wie i dlatego w takich aukcjach nie bierze udziału.
Po trzecie dużo osób licytuje w ostatniej sekundzie, przy cenie minimalnej nie ma takiej możliwości.
W w/w sytuacji lepiej by było ustawić kup teraz na 25zł, a licytację po prostu zacząć od 15 zł, czyli jakby "odkryć" cenę minimalną.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 31-07-2010, 6:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia dzięki za podpowiedzi. Będę pamiętać. Bardzo uśmiechnięta

Powrót do góry

macabre

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 11-10-2010, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny, wiecie może czy jest jakiś limit czasu jaki ma kupujący na wpłatę?
Bo gość kupił ode mnie a ma zero komentarzy. W sobotę na moje pytanie kiedy mi wyśle kasę odpisał, że napisze wieczorem i milczy...

Wiem, że powinnam znać regulamin, ale może któraś z was wie jaki mogę mu dać termin na wpłatę?

Podpis 'I'm gonna live anyhow. Untill I die'
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 11-10-2010, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Macabre nie ma limitów, ale przeważnie przyjmuje się tydzień od zakończenia auckji. Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Pon 11-10-2010, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie pamiętam regulaminu Złośliwa , ale wydaje mi sie,że 2 tygodnie i tyle samo ma sprzedający ,żeby wysłać towar.

Opowiem Wam co sie u mnie stało. Sprzedaliśmy samochód. Kupcy byli raz, obejrzeli, pojechali do domu, wcisnęli 'Kup teraz" i przyjechali po auto. No i wtedy sie okazało,ze numery na czymś tam nie sa widoczne. (nie znam sie ). No to trudno, mąż pojechał, załatwił nabicie nowych numerów. I dzwoni,że auto jest do odebrania. Jednak oni nas wyzwali od oszustów i nie wzięli auta. Mąż starał sie o zwrot prowizji za sprzedaż- 79 zł. Dzis allegro nam anulowało ten dług, przeszedł on na tego co domniemanie kupił nasze auto. Puszcza oko
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 11-10-2010, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Macabre ja nie wiem ile się powinno czekać, ale jak za długo nie mam kasy na koncie to zaczynam wysyłać codziennie meile z upomnieniem. Zwykle działa. Puszcza oko

Wiki niezła historia. Zszokowana Dobrze, że wam ten dług anulowali. Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Allegro Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

Skocz do: