Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sprzedaż na allegro
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Allegro
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 12-08-2009, 18:53    Temat postu: Sprzedaż na allegro Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Skoro jest o kupowaniu, to niech i będzie o sprzedawaniu Puszcza oko.

Mam zamiar zacząć sprzedawać na allegro moje kolczyki Uśmiechnięta. Nie wiem czy coś z tego wyjdzie, ale jak nie spróbuję, to sie nie przekonam.

Wiem, że wiele z Was sprzedaje/ sprzedawało już coś na allegro, więc nie ukrywam, że liczę na jakieś podpowiedzi.
Co warto umieścić na stronie "o mnie"? Co umieścić w wiadomości dla kupującego? Jak najlepiej wystawiać przedmioty- z licytacją czy w opcji "kup teraz"?
Nie wiem o co jeszcze spytać. Myślę, że coś poradzicie Uśmiechnięta.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 12-08-2009, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monia ja na allegro głównie sprzedaję, więc co nieco mogę podpowiedzieć. Uśmiechnięta
Kupujący sam do Ciebie pisze po kupnie. Zazwyczaj prosi o numer konta, na który ma zrobić przelew. Co do wystawiania to ja preferuję Kup Teraz. Zaleta jest taka, że przy tej formie sprzedaży możesz zakończyć aukcję przed czasem. Przy licytacji kończy się o czasie. A jak masz to i to, to zależy od kupującego. Jeśli będziesz sprzedawać kolczyki, to ja bym wystawiała na Kup Teraz.
I jeszcze jedna praktyczna porada. Jak będziesz wstawiać zdjęcia możesz skorzystać z aukcjonera. Nie będziesz wtedy płacić allegro za wstawienie zdjęć i możesz ich wstawić więcej. Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 13-08-2009, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
I jeszcze jedna praktyczna porada. Jak będziesz wstawiać zdjęcia możesz skorzystać z aukcjonera. Nie będziesz wtedy płacić allegro za wstawienie zdjęć i możesz ich wstawić więcej. Uśmiechnięta

Bardzo cenna rada !!! Nie wiedziałam o takiej mozliwości, dzięki gieniusia !!

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

agaat

Zodiak: Ryby
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 13-08-2009, 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też głównie sprzedaję na allegro. Fotki wstawiam zawsze z serwera zewnętrznego i podlinkowuję do treści aukcji. Dzięki temu sporo oszczędzam. Uśmiechnięta
Jeśli chodzi o aukcję - wystawiam rzeczy częściej do licytacji - można licytację zakończyć przed czasem - wtedy wygrywa ta osoba, któa w danym momencie prowadziła i nie jest to sprzeczne z regulaminem allegro. Uśmiechnięta

Jeśli chodzi o sprzedaż ciągłą i dużych ilości trzeba uważać na skarbówkę. Niezdecydowana
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 13-08-2009, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
Kupujący sam do Ciebie pisze po kupnie. Zazwyczaj prosi o numer konta, na który ma zrobić przelew. Uśmiechnięta

Ja mam wpisany numer konta w wiadomości, która jest wysyłana automatycznie do kupującego, po zakończonej aukcji. Nie trzeba wtedy na bieżąco śledzić kończących się aukcji. Puszcza oko
Jak sama coś kupuję, to też lubię od razu zrobić przelew, a nie czekać aż sprzedawca prześle mi numer konta.

Monia jeśli chodzi o kolczyki, to tak jak dziewczyny pisały chyba lepsze będzie kup teraz. Zresztą możesz powystawiać i w takiej opcji i w takiej i zobaczyć, jak Ci lepiej będzie pasowało.

Ja wystawiam na licytację, bo przeważnie wtedy rzeczy sprzedają się lepiej. Ludzie czasami jak walczą w ostatnich sekundach, to chyba nie wiedzą co robią. Puszcza oko

Co do zdjęć, ja akurat wolę zrobić aukcję w html. Też się wtedy nie płaci, a przynajmniej są od razu odpowiedniej wielkości, nie trzeba nic powiększać i można wstawiać opisy między zdjęciami.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion

PostWysłany: Czw 13-08-2009, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Ja mam wpisany numer konta w wiadomości, która jest wysyłana automatycznie do kupującego, po zakończonej aukcji. Nie trzeba wtedy na bieżąco śledzić kończących się aukcji. Puszcza oko
Jak sama coś kupuję, to też lubię od razu zrobić przelew, a nie czekać aż sprzedawca prześle mi numer konta.

Ja wystawiam na licytację, bo przeważnie wtedy rzeczy sprzedają się lepiej. Ludzie czasami jak walczą w ostatnich sekundach, to chyba nie wiedzą co robią. Puszcza oko

I ja mam wpisany numer konta w wiadomości wysyłanej do kupującego od razu po zakończeniu aukcji, z tego samego powodu co Edzia.

A co do licytacji, to masz rację, w ostatnich minutach, czy też sekundach czasami dzieją się cuda. Puszcza oko

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 13-08-2009, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:
Bardzo cenna rada !!! Nie wiedziałam o takiej mozliwości, dzięki gieniusia !!

Agata ja się dowiedziałam całkiem niedawno od kumpla, którego głównym źródłem utrzymania jest właśnie Allegro. Zawsze to parę groszy w kieszeni. Puszcza oko

Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 13-08-2009, 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiedziałam, że dacie trochę cennych rad Uśmiechnięta. Wszystko pod uwagę wzięłam i w weekend będę coś tworzyć Puszcza oko. Myślę, że na razie wystawię kilka w licytacji i kup teraz, a potem się zobaczy Puszcza oko.

Dziękuję bardzo Kwiatek.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Zuzia Fruzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Wto 18-08-2009, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam jeszcze pytanie odnośnie szablonu. Chciałabym stworzyć sobie swój wyjątkowy, ale niestety nie znam HTML. Wiem, że są takie programy, które konwertują z normalnego na tenże właśnie, ale nie pamiętam niestety nazwy Neutralna .

Podpis Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić,
bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny.
(Hemingway)
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 18-08-2009, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja jeszcze mam pytanie co do wiadomości dla kupującego. Wiem, że może proszę o za dużo ale macie może jakieś szablony jak ta wiadomość ma wyglądać???

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 18-08-2009, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monia na pewno jak kupowałaś coś na allegro, to nieraz dostawałaś taką wiadomość. Uśmiechnięta Możesz tam wpisać co tylko chcesz. Puszcza oko

Ja mam takie minimum: "Witam, dziękuję za wzięcie udziału w mojej aukcji, bla bla bla Puszcza oko Wylicytowaną kwotę + koszt przesyłki podany w aukcji proszę wpłacić na rachunek taki i taki. W tytule przelewu wpisać to i to. Przesyłki wysyłam następnego dnia po zaksięgowaniu pieniędzy na moim koncie (...). Jako sprzedająca komentarz wystawiam jako druga. Dziękuję i zapraszam do korzystania z moich aukcji" i to chyba wszystko.
Niektórzy piszą to samo, co na stronie "o mnie". Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 19-08-2009, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiem Edziu, ale akurat żadnej wiadomości od sprzedającego nie miałam, wszystkie usunęłam i nie chciałam czegoś pominąć Puszcza oko.
Dziękuje Ci bardzo Kwiatek.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 10-09-2009, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Muszę się wyżalić... Powystawiałam trochę kolczyków. Ale nic z tego nie wychodzi. Niektórzy sobie wystawiają przedmioty w tych polecanych aukcjach, które zawsze są na początku "działu" bez znaczenia ile im zostało do końca. W efekcie te aukcje zajmują 5 stron i te, które się kończą są dopiero na 6 stronie Diablica lub Bardzo wściekła. A sama po sobie wiem, że tak daleko nie chce się patrzeć... I d**a.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby

PostWysłany: Czw 10-09-2009, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monika w tej kwestii nic nie poradze, bo nie sprzedaje, a myślałaś zeby powiązać aukcje z NK?
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 10-09-2009, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monia powiem Ci tylko tyle, że musisz zacisnąć zęby i wystawiać do skutku. Ja na początku też nie mogłam nic sprzedać, a potem jakoś poszło. Są wzloty i upadki, raz coś sprzedam, innym razem nie, ale wystawiam i tak. Uśmiechnięta

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Allegro Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

Skocz do: