Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Staramy się cz. XI
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grisalle

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 29-11-2016, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak będę miała potwierdzoną prawidłową ciążę to dam do wieści. Na razie czekam z tą informacją do grudnia.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Kolorowa1993

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Wto 06-12-2016, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cześć wam, ja coraz częściej się noszę z zamiarem, by rozpocząć starania o dziecko. Co prawda najpierw chcę uregulować sprawy związane z tarczycą, dobrze się przebadać i przede wszystkim być pewną. O ile jestem pewna, że chcę być matką, o tyle nie wiem czy nadaję się do związku. Co prawda on jest, trwa, rozwija się. Nawet wspólnie zamieszkaliśmy. O dziecku też były już rozmowy. Tak więc mam nadzieję, że do wiosny sobie wszystko poukładam.

Podpis "Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne."
"Jedni przez grzech się wznoszą, inni przez cnotę upadają."
Powrót do góry

grisalle

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 06-12-2016, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A nie lepiej byłoby wpierw pogadać z partnerem o ślubie? Małym USC? A potem rozpocząć starania?a jak nie chce się partner zadeklarować to szkoda twoich lat i lepiej zakończyć związek z kimś kto nie chce mieć dzieci bo zawsze je będzie odkładal. A to że mieszkasz z nim to fajnie., ale to nie jest gwarancja stabilnosci.
Powrót do góry

Kolorowa1993

PostWysłany: Wto 06-12-2016, 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale to ja nie chcę ślubu a nie on. To ja nie chcę deklaracji takiego typu. Nie trzeba mi wspólnego nazwiska do szczęścia. To ja uciekałam od zaangażowanie a nie on. I to ja nie jestem pewna czy umiem z kimś być na dłużej, czy umiem się dostosować, ale winę za to też ponosi nasz początek, to miały być tylko miłe chwile, pewien rodzaj przyjaźni, a nie budowanie razem rodziny.

Podpis "Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne."
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Wto 06-12-2016, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kolorowa1993 napisała:
Ale to ja nie chcę ślubu a nie on. To ja nie chcę deklaracji takiego typu. Nie trzeba mi wspólnego nazwiska do szczęścia. To ja uciekałam od zaangażowanie a nie on. I to ja nie jestem pewna czy umiem z kimś być na dłużej, czy umiem się dostosować, ale winę za to też ponosi nasz początek, to miały być tylko miłe chwile, pewien rodzaj przyjaźni, a nie budowanie razem rodziny.

Cóż, dzisiaj ślub jest tylko jedną z wielu opcji i tak naprawdę nie chroni przed rozstaniem. Pytanie tylko czy twój facet będzie chciał mieć z tobą dziecko jednocześnie wiedząc, że nie chcesz związku sformalizować. Rzeczywiście warto porozmawiać na ten temat. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Kolorowa1993

PostWysłany: Wto 06-12-2016, 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rozmowa akurat to podstawa, jak zaczniemy starania to będzie to nasza decyzja a nie tylko moja.

Powrót do góry

sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 08-12-2016, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kolorowa1993 napisała:
To ja uciekałam od zaangażowanie a nie on. I to ja nie jestem pewna czy umiem z kimś być na dłużej, czy umiem się dostosować, ale winę za to też ponosi nasz początek, to miały być tylko miłe chwile, pewien rodzaj przyjaźni, a nie budowanie razem rodziny.

I chcesz mieć z nim dziecko? Z pełną świadomością, że on może ci się za jakiś czas "znudzić"? A dziecko potrzebuje obojga rodziców, a najlepiej dla dziecka jest mieć pełną, kochającą rodzinę...

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Kolorowa1993

PostWysłany: Czw 08-12-2016, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sisi, Jak już zamieszkaliśmy razem, przed czym ja się długi czas wzbraniałam, to znaczy że zaczęłam myśleć o nim na poważnie. Z decyzją o dziecku poczekam aż zobaczę jak nam się będzie na dalszej linii układać. Nie chcę jednak ślubu, po prostu wspólne nazwisko mnie nie podnieca, że tak to ujmę. Możemy być szczęśliwi, żyć jak mąż i żona, ale z deklaracjami złożonymi sobie a nie przy iluś tam świadkach i sędzi czy księdzu. A to że na początku miała być to dla mnie tylko przygoda, no cóż ja nie jestem kobietą co się ! od pierwszego wejrzenia czy taką co widzi w mężczyźnie cały świat. Nawet teraz uważam że bardziej mi plasuje rola matki niż partnerki na stałe. Mam po prostu cholernie trudny charakter, wiele przyzwyczajeń których nie zmienię i jeśli on będzie w stanie to znosić i mimo tego będzie między nami okay, to wtedy podejmiemy próby starania się o dziecko. Jednak jeśli po porodzie nie sprawdzi się jako ojciec (znam dużo przypadków gdy ojcowie chcieli dzieci a potem obrót o 180 stopni i patrzenie tylko jak wymknąć się z domu, zero w nich było oparcia, zero pomocy), to w takiej sytuacji byłby diametralny koniec, pokazanie drzwi i tyle. Ja bym się nie męczyła w związku, w którym nie byłabym szczęśliwa, nawet ze względu na dziecko. Biorę jednak pod uwagę że ludzie się zmieniają, że dobrze może nie trwać wiecznie.

Powrót do góry

w.

PostWysłany: Sro 14-02-2018, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czy są tu jakieś staraczki? Chętnie dołączę ze swoim bagażem doświadczeń. Staramy się z mężem od przeszło dwóch lat i póki co efektów brak...
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Strona 12 z 12

Skocz do: