Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sterylizacja.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabi32

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sro 14-02-2007, 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak rozmawialam z weterynarzem,Panią z kliniki w sprawie mojej kotki 3 letniej ... poradzila mi sterylizacje ,jezeli nie planuje sie miotow to jest dobre wyjscie ... oczywiscie odwlekam ta decyzje ... byla dopuszczana ale nie zaszla w ciaze , przy rujce sie meczy , chudla ..... teraz jak jest pies zaczela jesc i poprawia sie z dnia na dzien ... tyle ze zaczyna miec zmiany skorne.... zobaczymy co mi powie w poniedzialek jak bede w Polsce .....
co do suczek juz po miotach , to jest wyjscie by nie eksploatowac organizmu psa ..... bynajmiej tak sie robi w hodowlach
a co do psa ... to tylko w sprawach zdrowotnych
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 21-02-2007, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dziś widziałam suczke wysterylizowaną, miała rane szytą, jaki mi sie jej żal zrobiło. Ja bym nigdy nie zrobiła tego mojemu pieskowi. Skoro decyduje sie na suczke to musze zadbać o jej potrzeby, albo nie dopuszczać psiaków.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 21-02-2007, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tez mialam kota, choc na poczatku to byla kotka. Mial 4 miesiace jak go wysterylizowalismy. Siedzialam z nim cala noc po zabiegu, tak dlugo sie wybudzal bidulek. Nameczyl sie strasznie, ale my mielismy spokoj potem, zadnego plamienia, znaczenia terenu. A takie rzeczy smierdza okrutnie... Skonsternowana
Powrót do góry

Gat

Zodiak: Lew
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 27-03-2007, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

"Skoro decyduje sie na suczke to musze zadbać o jej potrzeby, albo nie dopuszczać psiaków."
u niedopuszczanych suczek sterylizacja jest tym bardziej wskazana właśnie ze względów zdrowotnych..
Powrót do góry

arjuna

PostWysłany: Wto 07-08-2007, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gat napisała:
"Skoro decyduje sie na suczke to musze zadbać o jej potrzeby, albo nie dopuszczać psiaków."
u niedopuszczanych suczek sterylizacja jest tym bardziej wskazana właśnie ze względów zdrowotnych..

to prawda, ciąze urojone, rak...to zbyt częste przypadki, by je bagatelizować.

Nie ma sensu sterylizować zwierząt ot tak, z zasady. Jeśli jednak w domu jest kilka zwierząt różnej płci-może okazać się to niezbędne(z powodów niechcianych miotów, z którymi potem niewiadomo co zrobić)..

Jesli pies jest agresywny-należy pamiętać, że kastracja może ale nie musi go uspokoić.

Mitem, jest także twierdzenie, że ! po sterylizacji tyje-to zależy od danego przypadku. Sterylizowana ! mojej koleżanki-jest chuda jak patyk, przy tym chyba w ogole nie śpi, cały czas nakręcona na gryzaki, gałęzie drzew i ..inne psy:) W ogóle się nie zmieniła po zabiegu..

Z dwojga złego-lepsza sterylka niż bezsensowna ciąża u !.

Podpis Zero podniesione do potęgi nadal daje zero..
Powrót do góry

Otka4x4

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sro 08-08-2007, 8:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam wysterlizowanego królika, kotka, i suczkę Gafę Uśmiechnięta z tej trójki najgorzej znosiła to Gafa, potem nie dawała się dotykać po brzuchu, ale teraz już jest wszsytko w porządku Uśmiechnięta

Moim zdaniem to jest dobre wyjście i uwierzcie wiele już moich zwierząt to przeszło Uśmiechnięta Uważam, że jak się to robi w klinice weterynaryjnej to raczej szanse na niepowodzenie są małe.

Podpis Niczego nie będzie żal.
Powrót do góry

agaat

Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Sro 08-08-2007, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja Korcia też jest wysterylizowana, ale mam wątpliwości czy dobrze zrobiłam. Czasem mam wyrzuty sumienia, że jakoś przedmiotowo ją potraktowałam. Bardzo smutna Już taka moja dziwna natura.... Niezdecydowana
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion

PostWysłany: Sro 08-08-2007, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój tato mało się nie popłakał jak mama zawiozła ich pieska Filipka na kastrację. Cool
Wyzywał ją od podłych bab i ostrzegał mojego K. żeby lepiej z teściową nie zadzierał bo skończy jak Filipiek. Śmiejąca się
Powrót do góry

group

Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 09-08-2007, 17:15    Temat postu: Re: Sterylizacja. Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
Nie będę ukrywać, że do założenia tego wątku popchnął mnie wątek o kopiowaniu uszu. Jaki macie stosunek do sterylizacji zwierząt?
Ja mam mieszane uczucia... I chyba sama nie potrafiłabym podjąć decyzji czy tak czy nie. Moja suczka jest niesterylizowana.

Moja mała jest wysterylizowana. Zabieg miała przeprowadzony najszybciej jak to możliwe. Dlaczego?
1. Nie jest rasowa więc nie mam 100% pewności że szczeniaki które mogłaby mieć znalazły by dom.
2. To mały uciekinier więc istniało prawdopodobieństwo ze z którejś ucieczki przyniesie małe.
3. Mieszkałyśmy wcześniej w miejscu w którym ona dzieliła przestrzeń z psem - panem.

Uważam że sterylizacja nierasowych psów jest najlepszym rozwiązaniem. Nie dlatego że są gorsze - w moich oczach na pewno nie - ale dlatego że trudniej znaleźć dom dla szczeniaków. A później rośnie liczba bezdomnych szczeniaków.

Jasne można podawać suczce zastrzyki hormonalne przy każdej cieczce - ale to ma o wiele większy - negatywny wpływ na jej zdrowie niż sterylizacja - która zabezpiecza ją przed rakiem macicy chociażby.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Pią 10-08-2007, 1:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

group nie zgadzam się z Tobą. Jeśli ! nierasowa nie jest dopuszczana do psów, jeśli nie ma widocznych objawów urojonej ciąży po cieczkach i jeśli ma zapewnioną dobrą opiekę - co nie koniecznie wiąże się z podawaniem hormonów psu - ja jestem tego przeciwnikiem, to sądzę że nie ma sensu psa sterylizować.
W Twoim przypadku decyzja jest dla mnie słuszna. Uśmiechnięta

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

arjuna

PostWysłany: Pią 10-08-2007, 6:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Group-oby więcej osób tak myślących, jak Ty. Gdyby choć połowa polskiego społeczeństwa myślala tak dalekosiężnie, problem przepełnionych schronisk i obławiających się pseudohodowli przeszedłby już dawno do historii.

pozdrawiam.

Podpis Zero podniesione do potęgi nadal daje zero..
Powrót do góry

ARKA

PostWysłany: Czw 23-08-2007, 1:12    Temat postu: Re: Sterylizacja. Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

group napisała:

Moja mała jest wysterylizowana. Zabieg miała przeprowadzony najszybciej jak to możliwe. Dlaczego?
1. Nie jest rasowa więc nie mam 100% pewności że szczeniaki które mogłaby mieć znalazły by dom.
2. To mały uciekinier więc istniało prawdopodobieństwo ze z którejś ucieczki przyniesie małe.
3. Mieszkałyśmy wcześniej w miejscu w którym ona dzieliła przestrzeń z psem - panem.

Uważam że sterylizacja nierasowych psów jest najlepszym rozwiązaniem. Nie dlatego że są gorsze - w moich oczach na pewno nie - ale dlatego że trudniej znaleźć dom dla szczeniaków. A później rośnie liczba bezdomnych szczeniaków.

Jasne można podawać suczce zastrzyki hormonalne przy każdej cieczce - ale to ma o wiele większy - negatywny wpływ na jej zdrowie niż sterylizacja - która zabezpiecza ją przed rakiem macicy chociażby.

I slusznie, bardzo slusznie to co napisalas a tylko dodam wazną i najważniejszą rzecz. Nowotwory sutków. 90% guzów sutka u kotek to złosliwe nowotwory, u suk w 60%.

Cz ktoraś z Was widzial ciecie u ! przy operacji guza sutka? Wycina sie cała listwe mlekową wiec cięcie jest przez całą suke/kotkę a cięcie przy sterylizacji 3 cm.
Sterylizacja jest zabiegiem a przy guzie sutka jest to juz powazna operacja i czesto nie skuteczna Skonsternowana

Czlowiek, udomawiajac zwierzeta, zaburzył ich naturalny cykl prokreacji, czego skutkiem wlasnie sa guzy,nowotowory jajnikow, macicy, przerost prostaty(samce psy), guzy sutka, przepuklina pachwinowa(samce psy).

Zwierząt rodzi sie wiecej niz jest osob chętnych na nie. Rodzą sie wiec juz jako bezdomne, niechciane-po co? Mam suke, psa, dwie kotki, kocura-WSZYSTKIE wykastrowane. Normalne, radosne zwierzęta bez "kompleksów' ze im czegos brakuje. To nam sie wydaje ze im brakuje im napewno nie. One maja ten komfort, ze nie muszą zyc w okresach rujek, cieczek, pogoni za samicami. Tworzymy nasze stado, stado ludzko-psio-kocie Uśmiechnięta
Powrót do góry

Gat

Zodiak: Lew
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 29-08-2007, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja suczka miała wycieta listwę mlekową. Ciężko znosiła dni po operacji. No cóż, jeszcze pare lat temu świadomość o sterylizacji nie była zbyt wielka.
Kicię wysterylizowałam tak szybko jak to było mozliwe, chociaż jest niewychodzaca. Mam wileka nadzieję, że to uchroni ją od wstrętnych choróbsk, które nie tylko sprawiaja zwierzęciu cierpienie, ale również wymagają sporo wydatków oraz moga być uciążliwe dla domowników.
Ostatnio udało mi się zorganizować sterylkę dla obcej kotki. Czekamy tylko aż dojdzie do siebie po porodzie, podchowa małe i ciach..
Powrót do góry

camisanegra

PostWysłany: Sob 08-09-2007, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mojego kota nie sterylizuje, ale jest domowy, nie ma kontaktu ze zwierzętami.

Podpis a taki sobie podpis
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 29-01-2008, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jutro jesteśmy umówieni na sterylizację mojej Tekiljuteńki.
Troszkę się boję jak to będzie, bo narkoza i w ogóle zabieg ze skalpelem w roli głównej...
Ale jestem dobrej myśli. Uśmiechnięta

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

Skocz do: