Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sterylizacja.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 06-02-2008, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
Babcie po to są żeby rozpieszczać, nawet Serdelki jak widać. Śmiejąca się

To samo mówi moja mama. Śmiejąca się
Bidulka prawdziwych wnuków się doczekać nie może to traktuje moje psy jak własne wnuki. Złośliwa

Teraz po sterylizacji musze bardziej kontrolować ilość jedzonka jakie spożywa Smerfeta... nie chcę jej utuczyć a apetyt to ona ma nieziemski... Zszokowana Cool

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Wto 12-02-2008, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ula a jak z zachowaniem Smerfetki? Zmieniło się jakoś?

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

agaat

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 12-02-2008, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ulunius napisała:

Teraz po sterylizacji musze bardziej kontrolować ilość jedzonka jakie spożywa Smerfeta... nie chcę jej utuczyć a apetyt to ona ma nieziemski... Zszokowana Cool

Ulcia nasza kora po sterylizacji niestety jest dość gruba. Niezdecydowana
Jeść dostaje raz dziennie ale niestety tycia jakoś nie mogliśmy opanować. To chyba hormony. Niezdecydowana
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 12-02-2008, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
Ula a jak z zachowaniem Smerfetki? Zmieniło się jakoś?

Oj tak, błyskawicznie wróciła do zdrówka i szaleje jak wcześniej. Śmiejąca się
Szwy już ma zdjęcte, brzuszek ślicznie zagojony, żyć nie umierać... Cool

Apetyt jak na razie ma tak samo wilczy jak przed sterylizacją, ale jak na razie nie widać żeby coś jej na wadze przybyło. Puszcza oko

Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 13-02-2008, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ula to świetnie, że Smerfeta czuje się już dobrze Bardzo uśmiechnięta
Pogłaskaj ją ode mnie Puszcza oko

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

Isztar

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sro 10-12-2008, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Co do sterylizacji: mam wysterylizowaną kotkę - pomimo tego, że nie ma styczności z kocurami, jest bez sensu, żeby męczyła się z rujkami, miała ciąże urojone i jeszcze w perspektywie możliwe ropomacicze. Zabieg zniosła dobrze - grunt to dobry weterynarz.

Druga kotka, którą wyratowałam też jest wysterylizowana - ale ze względu na to, aby nie przyszło nikomu na myśl używać jej do rozmnażania - jest kotem w typie persa, zapewne z jakiejś pseudohodowli. Przyniosła mi ją znajoma wetka - ktoś zostawił ją w pudełku pod przychodnią. Aktualnie kota, po wielu zawiłościach, trafiła do domu rodziców mojego kolegi.

Pies, którego miałam, był wykastrowany. Podobnie sucz była wysterylizowana. Zbyt dużo naoglądałam się nieszczęść w schroniskach, zbyt dużo ich wyratowałam i nad nimi płakałam.

Denerwuje mnie pogląd, że kotka/suczka musi mieć małe, bo czuje taką potrzebę - w kotce czy suczce instynkt macierzyński pojawia się w chwilą porodu - więc nie ma takiej potrzeby. A i kocur czy pies, który sobie nie pohula, to wiele nie straci.
Powrót do góry

smile

PostWysłany: Wto 13-01-2009, 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam dwie kocice i obie wysterylizowane.
Starsza, bo musiała ze względów zdrowotnych
a młodsza bo strasznie się męczyła i praktycznie ruję miała permanentnie.
W rozmowie z weterynarzem padły z jego strony argumenty za sterylizacją każdego kota:
głównie taki, że jest mnóstwo bezdomnych, cierpiących głód i chłód kociaków
więc nie można pozwalać im się rozmnażać a raczej adoptować te, które już są, do mnie to też dotarło.
Teraz rozglądam się za małym kocurkiem:)

Podpis Tu i teraz.
Powrót do góry

Avantii

Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Sro 28-01-2009, 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie jest tak. U rodziców jest 13 letnia sunia która nie była sterylizowana i jest okazem zdrowia. Nigdy nie chorowała itp. całe zycie była spokojnym pieskiem. Ja mam u siebie suczke 5 miesięczną i zastanawiam się nad styrylizacją ponieważ jest to piesek z ADHD Bardzo szczęśliwa 10 minut snu reszta to bieganie i zabawy. Podobno psina ma sie po ty wyciszyć i przytyć Bardzo szczęśliwa duzo wcina ale że ma dużo ruchu to jets bardzo chuda. Raz poszliśmy pod las aby się wybiegała. poszalała sobie, że język do ziemi był więc dawaj do domu to pójdzie spać pomyslelismy a tu nie - tylko doszliśmy do domu a ona znouw do biegania gotowa Bardzo szczęśliwa i jak jej nie kochać
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 28-01-2009, 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aga moja Smerfeta po sterylizacji nic a nic się nie zmieniła.
Dalej jest szalona i wiecznie niewybiegana, no i nic a nic nie przytyła. Uśmiechnięta

Sterylizacja to bardzo dobry pomysł, ale niekoniecznie po niej piesek przytyje czy zrobi się spokojniejszy. Puszcza oko

Powrót do góry

Avantii

PostWysłany: Sro 28-01-2009, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hmmm... a weterynarz mówł mi że właśnie przytyje. To co zrobic aby była spokojniejsza i troszke przytyła??
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 28-01-2009, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aga, bo tak może być, chociaż nie jest to regułą. Uśmiechnięta

A Twoja sunia ma dopiero 5 miesięcy, więc tylko się cieszyć trzeba z tego, że jest pełna energii.
A wagą się nie przejmuj, kiedyś pewnie nabierze więcej masy.
Ważne, że jest kochana, zdrowa i pełna wigoru. Bardzo szczęśliwa

Powrót do góry

Avantii

PostWysłany: Sro 28-01-2009, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hehe jak powiedziłam mężwi, że ma się cieszyc z tego że Tofka jest pełna energii to kazał przekazać, że połowe by z chęcią oddał Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 28-01-2009, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ojj nie, dziękuję! Uśmiechnięta Moja Tinky, która też miała "zpoważnieć" po sterylizacji, ma w sobie tyyyyle powera, że zdoła obdzielić połowę wsi. Puszcza oko

Bardzo często psy po sterylizacji robią sę spokojniejsze, więc może i Wasza sunia się zmieni. Trzeba się łudzić, a co. Złośliwa

Powrót do góry

Avantii

PostWysłany: Sro 28-01-2009, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

znajomi mówią, że spowarznieje na starość. Jak narazie szaleje z mężem po mieszkaniu bo ciągle jej mało.
Powrót do góry

mysza0110

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią 30-01-2009, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie w rodzinie jest kilka sterylizowanych psów i kotów i powiem wam, że nie ma żadnej reguły jesli chodzi o zachowanie i jedzenie po zabiegu - ale generalnie nie ma co się bać że charakter naszego pupila jakos się diametralnie zmieni albo się strasznie "rozeżre" i roztyje, chociaż rzeczywiście wiekszośc naszych pooperacyjnych jest trochę "większa" niż dawniej....
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

Skocz do: