Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sterylizacja.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
group

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Nie 08-03-2009, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem za sterylizacją psów nierasowych. Nie dlatego ze je dyskryminuję - moja psina jest przecudnym (wysterylizowanym) kundlem Puszcza oko - a dlatego że właśnie takie psy są najbardziej narażone na bezdomność i niewłaściwe traktowanie. Jakiś pan z Pcimia dolnego nie przywiąże do budy Golden Retrievera za 1300 zł jako burka tylko właśnie kundla. Gdyby więc kundelki były sterylizowane to zmniejszyłaby się ich populacja (również zmniejszyłaby się liczba psów bezdomnych) to psy stałyby się w naszym kraju wreszcie towarzyszami nie przedmiotami.

Podpis czasami czuję że jest mnie za dużo
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

kulka

PostWysłany: Sro 01-04-2009, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam beagla. To znaczy jak się ktoś uprze to jest to psinka w typie rasy,bo nie ma papierów. Zdecydowałam się ją wysterylizować,bo podjęłam świadomą decyzję,że nie chcę żeby moja suczka miała małe.Wiem,że niektórzy powiedzą,że to egoistyczne z mojej strony.Ja uważam jednak,że jest na tym świecie tyle piesków,które potrzebują domków,że ja nie mam zamiaru dokładać do tej gromadki jeszcze swoich pociech.Nie mam zamiaru tym bardziej na psinach zarabiać.Nie żałuję tej decyzji i uważam,że na dobre mi i mojej suni wyjdzie.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 17-04-2009, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja ma dwie kotki - i obie są wysterylizowane.
Niestety był to jedyny sposób na to, żeby nie miały młodych.
Ale weterynarz stwierdził że w Polsce nie ma leków hormonalnych dla kotów.
Koszmar. Jak będę miała swojego zwierzaka to nigdy nie narażę go na takie przeżycia.
Koty nie przytyły, ale przez długi okres czasu były w jakimś szoku i nawet nie dawały się pogłaskać.
Teraz też się wszystkiego boją, chociaż kiedyś były inne.

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

Avantii

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Sob 18-04-2009, 4:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van'yess napisała:

Ale weterynarz stwierdził że w Polsce nie ma leków hormonalnych dla kotów.

Pierwszy raz słyszę!! Nie mam kota ale kolega ma 3 koty w tym 2 kotki (wszystko to rodzeństwo - urodzone u niego) i obie panny dostają tabletki hormonalne.
Na sieci znalazłam coś takiego: "Antykoncepcja hormonalna, okresowa: polega na regularnym stosowaniu hormonów antykoncepcyjnych, w ściśle określonych odstępach czasowych. Ta metoda daje właścicielowi kotka możność podjęcia decyzji, w którym momencie chce dopuścić zwierzę do rozrodu. Może jednak powodować ujemne skutki dla zdrowia kotki, np. zapalenie błony śluzowej macicy (ropomacicze), nowotwór gruczołu mlekowego czy przedsionka pochwy."

Ale wiadomo weterynarze są różni.

Podpis 03.06.2006 - Szczęśliwa żonka
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 18-04-2009, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aga - znajomy rodziców ma kota który je tabletki właśnie, ale dowiedzieliśmy sie dopiero później. Niestety widocznie bardziej opłacało się koty wysterylizować niż przepisac im hormony.

A weterynarz... no cóż.
Więcej do niego nie pojechaliśmy.

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

Avantii

PostWysłany: Sob 18-04-2009, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van'yess może weterynarzowi zależało na kasie... Nie wiem jak stoi cennik u kotków ale u psiaków (przynajmniej u mnie w Puławach) to w granicach 200 zł za niskiego psa.

Powrót do góry

Oleńka

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Czw 07-05-2009, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja swoją kotke zawiozłam w zeszłym roku do Akademmi Medycznej na sterylizację. Jest kotem wychodzacym i co roku była mamusią. Kotki były cudowne, ale po odchowaniu (6 tygodni) trzeba było im znajdować "dobre" domy. Ciężko to wszyscy przeżywaliśmy, bo najlepiej byłoby zostawić gromadkę w domu Uśmiechnięta Ale wiadomo do czego to by doprowadziło. Nasza kicia bardzo dobrze zniosła zabieg. Jest tym samym niezależnym stworzeniem. Za to nie mogę zdobyć się na wykonanie sterylizacji mojej psinki. Na razie co 5 miesięcy jeżdżę z nia na zaszczyki antykoncepcyjne.
Powrót do góry

łolcia

PostWysłany: Pią 08-05-2009, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oleńka, a nie boisz się, że Twoja pisna dostanie później guzów, nowotworów od tych zastrzyków. Mojej kotce się porobiły takie, wyglądało to strasznie i się bardzo męczyła Smutna Teraz moją kotkę od razu wysterylizowałam.

Podpis "Mężczyźni nie potrafią poznać kobiet, ale wciąż próbują. Kromka chleba i dwa komplementy całkiem wystarczą kobiecie, aby przeżyć dzień." - Marcel Achard
Powrót do góry

Oleńka

Zodiak: Bliźnięta

PostWysłany: Sob 09-05-2009, 7:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oj tak, faktycznie mam obawy. Sama nie wiem co lepsze sterylizacja, zaszczyki czy dwa razy w roku cieczka. Przy kici jakoś byłam bardziej zdecydowana. Moja psinka ma 5 lat i nigdy nie miała młodych. Być może trzeba ją choć raz dopuścić , ale ona nawet podzczas cieczki nie wykazywała zainteresowania innymi psami, które ją wtedy prześladowały. Bardzo była zdenerwowana i zmykała szybciutko do domu nie załatwiając własnej potrzeby.
Powrót do góry

katrina

PostWysłany: Sob 30-05-2009, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam psa, na razie ma pol roku.
Nie wiem jak potem bedzie sie zachowywać.
Powrót do góry

iwuś

Zodiak: Byk

PostWysłany: Sob 30-05-2009, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam jamnika, ma 2 lata. Nie jest sterylizowany. Zachowuje się normalnie i nie skacze "na nogi" (wiecie o co mi chodzi Uśmiechnięta). Póki co jest normalnie, jak gdyby nigdy nic. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Aneczka1989

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Czw 17-09-2009, 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam kotka który przeszedł taki zabieg ale tylko dlatego, że zacząć znaczyć teren w mieszkaniu itp . Po zabiegu sie uspokoił i jest pięknym kotkiem Uśmiechnięta. Mam tez pieska - suczkę ale jej nie podam temu zabiegowi, ponieważ chciała bym kiedyś aby miała małe, ale jest jeszcze za młodziutka.
Powrót do góry

Solina

PostWysłany: Czw 17-09-2009, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sama też się zastanawiam nad sterylizacją. Słyszałam że dzięki temu zabiegowi są spokojniejsze.
Powrót do góry

Aneczka1989

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Czw 17-09-2009, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Są spokojniejsze , naprawde duża różnica. Myślę, że kotu to nie przeszkadza Uśmiechnięta , natomiast pieska szkoda. Potem mogą być małe.
Powrót do góry

Avantii

PostWysłany: Czw 17-09-2009, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja się właśnie umówiłam na wysterylizowanie mojej suni. Powiem szczerze, że boję się jak to będzie gdyż jest to bardzo ruchliwa psinka Bardzo szczęśliwa no i jak to będzie po tym wszystki.

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

Skocz do: