Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sterylizacja.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Blondynka

PostWysłany: Czw 17-09-2009, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam psa, który jest wysterylizowany.
Zrobiliśmy to dla jego dobra, gdyż był bardzo nerwowy i agresywny.
Teraz pies się bardzo zmienił.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Tulipanek

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 17-09-2009, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Swego czasu dużo czytałam i rozmawiałam ze specjalistami na temat
kastracji psów - samców.
Tylko w specyficznych sytuacjach się ją zaleca i wcale nie musi
skutkować złagodnieniem charakteru. Taki pogląd powoduje
wiele niepotrzebnych kastracji.
O ile sterylizacja suni czy kastracja kota ma wiele wskazań
i dużo plusów tak kastracja psa może ciągnąć za sobą
negatywne skutki.

Podpis Szczęśliwa Żonka - 29 kwiecień 2006
Szczęśliwi rodzice - 15 czerwiec 2008
Powrót do góry

foremka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Byk
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 07-01-2010, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My wzięliśmy suczkę ze schroniska i zaraz po pierwszej cieczce była wysterylizowana
zdecydowaliśmy się na to dlatego, że mieszkam na wsi gdzie jest dużo psów które chodzą samopas i się rozmnażają bez sensu i nie chcieliśmy żeby przez jakiś przypadek nasza sunia miała małe
i tak jest tak dużo psów w schroniskach Neutralna
Powrót do góry

Elizee

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Czw 14-01-2010, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie znam się na psach, ale jeśli chodzi o koty, to jestem w 100% za sterylizacją wszystkich kotów, oprócz kotów hodowlanych, przeznaczonych do rozrodu.

Mam trzy kocurki, wszystkie wykastrowane, zadowolone i szczęśliwe.
nie znaczą terenu, nie mają ciągot do szlajania się, nie są agresywne.

Jeśli chodzi o kotki, to sterylizacja jest jedyną drogą do uchronienia ich przed dwoma ciężkimi chorobami - ropomaciczem i rakiem sutka.

I poza wszystkim - albo przede wszystkim - sterylizacja kotów jest jedynym chyba skutecznym sposobem walki z ich bezdomnością.
Powrót do góry

katrina

PostWysłany: Pią 22-01-2010, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam psa, chodze z nim na wystawy
chcialabym zeby byl reproduktorem, ...niestety od jakiegos czasu nam ucieka....zastanawiam sie nad tym zabiegiem, bo zaczynamy sobie z tym nie radzic
2-3 godziny go szukamy, boje sie ze kiedys nie wroci
Powrót do góry

wytrwala

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 19-02-2010, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam kotkę, którą wysterylizowałam rok temu. Miała niekończącą się rójkę, a po prochach hormonalnych cały czas wygryzała sobie sierść. Cały brzuch i pachwiny miała łyse wylizane do krwi. Wet powiedział, że nie ma innego wyjścia trzeba zrobić zabieg. A szkoda, bo chciałam, żeby choć raz była mamą. Już nawet miałam kawalera dla niej i chętnych na małe kociaki.
Powrót do góry

milka

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pią 19-02-2010, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moją króliczkę przydałoby się wysterylizować bo od tygodnia ujeżdża piłkę Śmiech do łez

Podpis jakoś w lipcu 2008 r. trafiła nas strzała amora:*
27.09.2008 r. padło najważniejsze pytanie :*
29.08.2009 r. przysięgliśmy sobie dozgonną miłość aż po grób :*
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 19-02-2010, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja również mam psa i na wiosnę tego roku chcemy go wysterylizować. Weterynarz powiedział że pies który jest "prawiczkiem" Złośliwa może spokojnie być wysterylizowany to jest i dla jego dobra i dla naszego.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

arjuna

PostWysłany: Sro 24-02-2010, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dzidzia napisała:
Ja również mam psa i na wiosnę tego roku chcemy go wysterylizować. Weterynarz powiedział że pies który jest "prawiczkiem" Złośliwa może spokojnie być wysterylizowany to jest i dla jego dobra i dla naszego.

nawet pies, który prawiczkiem:0 nie jest, może być spokojnie kastrowany.Co do suk-jeśli ktoś ma możliwość izolacji zwierząt w czasie cieczki, powinien się zastanowić nad tym zabiegiem: ryzyko nietrzymania moczu czy większej agresji w stosunku do zwierząt to nie teoria;)

Podpis Zero podniesione do potęgi nadal daje zero..
Powrót do góry

Thamatesun

PostWysłany: Pon 01-03-2010, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja zawsze byłam przeciwna sterylizacji ale ostatnio zmieniłam zdanie. Wraz z mężem mamy suczkę husky która jest cały czas na dworze, dostała cieczkę znacznie wcześniej niż się spodziewaliśmy, którejś nocy jakiś duży pies przegryzł nam dziurę w płocie no i niestety po kilku tygodniach suczka urodziła 7 młodych. Mieliśmy problem z rozdaniem!! (nie sprzedaniem) ich, w końcu znalazło się kilka chętnych osób i pieski trafiły w dobre ręce, ale to co przeszliśmy - koszmar. Dlatego też sunia w tym m-cu idzie na sterylizację, nie chcemy i nie stać nas na to aby ta sytuacja się powtórzyła... ;/
Powrót do góry

candy201

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Nie 07-03-2010, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sterylizacja jest szczególnie polecana u kotek. Gorzej znoszą marcowanie niż kocury. A niestety podawanie tabletek co 14 dni jest dosyć uciążliwe i wystrasza kota.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

alfa

PostWysłany: Czw 25-03-2010, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szczerze mówiąc ja wysterylizowałam moją kotkę po pierwszej rui. Rozmnażać jej nie miałam zamiaru, a przeżywać jeszcze raz to, jak ona się męczyła... o nie dziękuję bardzo! Dla mnie to by było znęcanie się... więc tak, jestem stanowczo za sterylizacją i kastracją.
Pozdrawiam cieplutko
Powrót do góry

Malutka Gwiazdka

PostWysłany: Nie 28-03-2010, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja swojego rasowego kota wysterylizowałam, jak zaczął być uciążliwy: znaczenie terenu, agresja, głośne miauczenie i "ujeżdżanie" wszystkiego co mu wpadnie "pod ręce" w tym także rąk i nóg domowników Bardzo szczęśliwa Teraz zrobił się miły, spokojny, czuły, po prostu taki kotek domowy. Siedzi i tak cały czas w mieszkaniu i nie miałam zamiaru go dopuszczać do żadnej kotki, a on sam też się męczył przez ten swój popęd, psychicznie.

Podpis Nie ma nic trafniejszego nad umiejętność kochania się wzajemnie przez całe życie. Serduszko
Kocham Cię Zakochany
Powrót do góry

Lexie

Zodiak: Ryby

PostWysłany: Sro 05-05-2010, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Za kilka tygodni mam zamiar sprezentowac naszemu synkowi kotke. ( jest bardzo delikatny i rewelacyjnie obchodzi sie ze zwierzetami a nie ma nawet 2-ch lat ) W zwiazku ze w poblizu mieszka duzo lekko ze tak powiem zaniedbanych kotow , prawdopodobnie poddamy kotke sterylizycji. Mamy duzy dom z ogrodem i nie mam zamiaru ciagle jej wiezic w domu wiec mysle ze bedzie to dobre rozwiazanie. Stad teraz moje pytanie. Kiedy bede mogla poddac ja takiemu zabiegowi ?

Podpis 29.08.2007 (*)(*)(*)---- na zawsze w mojej pamieci
Powrót do góry

netka34

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sro 05-05-2010, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Większość weterynarzy zaleca sterylizację po 1 rujce - moja kicia miała niecałe 8 miesięcy gdy miała pierwszy raz rujkę.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

Skocz do: