Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sterylizacja.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 06-05-2010, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wydaje mi się, że z kotami jest podobnie jak z psami, a je się sterylizuje około 3 miesiące po pierwszej cieczce (czy rui u kota). Puszcza oko

Niedawno mój pies przeszedł zabieg kastracji.
Weterynarz zalecił kastrację, bo piesek zaczął mieć problemy z siusiakiem. Skonsternowana
Od zabiegu minął już ponad miesiąc. Jak na razie nie zauważyłam jakichkolwiek zmian w zachowaniu. Piesek jest szczęśliwy, tak samo jak przed zabiegiem. Puszcza oko

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Lexie

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Czw 06-05-2010, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam pytanie moze troszke smieszne. Ale czy po sterylizacji kotka bedzie miala cos na wzor okresu? wiecie....czy bedzie jej tam cieklo...Niezdecydowana Pytam bo nigdy nie mialam kota a chcialabym wiedziec w co sie pakuje Zakłopotana

Podpis 29.08.2007 (*)(*)(*)---- na zawsze w mojej pamieci
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 06-05-2010, 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie, nic takiego nie będzie kota niepokoić. Puszcza oko

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

netka34

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Czw 06-05-2010, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja z doświadczenia osobistego mogę potwierdzić to co napisała ulunius - kotki nie mają żadnych "wycieków".

Cytat:
Wydaje mi się, że z kotami jest podobnie jak z psami, a je się sterylizuje około 3 miesiące po pierwszej cieczce (czy rui u kota).

Mój weterynarz kazał Tośkę przynieść zaraz po skończonej pierwszej rujce. Nie było zalecenia odczekanie iluś tam miesięcy.
Powrót do góry

monika24

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pią 15-10-2010, 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moje zdanie na temat sterylizacji jest takie, że ja musze wysterylizowac moja suczke bo taka podpisalam umwe, ze schroniskiem i jezeli tego nie zrobie to zabiora mi suczke ( a tego nie chce ).moze to jest wygodne, bo suczke wtedy nie plami krwia mebli i dywanów.

Podpis Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.Jestem przy Tobie od pierwszego grama.Tyś moje dziecko, a ja...Twoja mama!
Powrót do góry

Śpiący

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 15-10-2010, 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moniko sterylizuje się nie dla "czystych mebli i dywanów" tylko dla zabezpieczenia suczki w przyszłości przed ropomaciczem i niechcianymi szczeniaczkami , których los może być różny Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

monika24

PostWysłany: Pią 15-10-2010, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiem,ale to nie jest powod dla ktorego wysterylizóje suczke,bo szczerze mowic,chcialabym miec male szczeniaczki choc raz:)Uśmiechnięta

Podpis Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.Jestem przy Tobie od pierwszego grama.Tyś moje dziecko, a ja...Twoja mama!
Powrót do góry

Śpiący

PostWysłany: Pią 15-10-2010, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A jeśli suczka miałaby powiedzmy 8 szczeniaczków to co byś z nimi zrobiła ?? Pewnie napiszesz że oddasz po rodzinie po znajomych ale - skąd pewność że wszyscy będą dbali o te pieski do końca ich dni ??

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Barbarellaa

Zodiak: Lew
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 15-10-2010, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie jestem zbyt zwolenniczką sterelizacji bo po niej jeden z moich psów dalej nie może wrócić do swojej formy waży prawi 3 razy tyle co przed zabiegiem mimo podawania od początku karmy dla kastratów waga leci w górę,a co za tym idzie chore serduchu Przewraca oczami kota ,którego mam wykastrowanego natomiast zero skutków ubocznych Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

monika24

PostWysłany: Pią 15-10-2010, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Powiem ci ze jezeli,mialabym taka sytuacje ze suczka ma te 8 szczeniaków,to jeżeli rozdałabym te szczeniaki po rodzinie to wiem, że u mojej rodziny krzywda im sie nie stanie,bo w mojej rodzinie każdy ma psa,albo jakies inne zwiarze.nie biora psów od hodowcow,tylko zawsze ze schroniska.zreszta gdy moja poprzednia suczka miala cieczke zawsze trzymalam ja na smyczy, zeby jakis burek jej nie pokryl.

Powrót do góry

Śpiący

PostWysłany: Pią 15-10-2010, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny to nie jest psie forum więc nie będę się rozpisywał .
Prosze macie link do stronki z artykułem i poczytajcie o sterylizacji Puszcza oko http://www.zwierzaki-kielce.za.pl/sterylizacja.htm

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

kryska19

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Pią 15-10-2010, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja wysterylizowałam moją kicie i powiem wam że jest teraz szczęśliwsza :p swoje małe już urodziła wcześniej, a teraz sobie smacznie chrapie cały dzień i się bardziej "łasi" niż wcześniej Uśmiechnięta
Powrót do góry

sisi24

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 15-10-2010, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja zastanawiam się nad sterylizacją suczki,musi być ona na ogrodzie gdyż mam alergię już miała pieski a wszystko mamy ogrodzone i nie dopuszczaliśmy do niej psów,teraz była w domu ale niedawno mój lekarz zalecił usunąć psa z domu,oddanie nie wchodzi w grę zostaje ogród właśnie wiem ,że będzie miała styczność z innymi psami sąsiedzi obok mają psy

Podpis Droga do szczęścia jest trudna i prowadzi przez ciernie,ale oświetla ją nadzieja.

30.08.2008-zaobrączkowana
20.02.2010-przyszedł na świat mój skarb
Powrót do góry

arjuna

PostWysłany: Pią 29-10-2010, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

monika24 napisała:
Moje zdanie na temat sterylizacji jest takie, że ja musze wysterylizowac moja suczke bo taka podpisalam umwe, ze schroniskiem i jezeli tego nie zrobie to zabiora mi suczke ( a tego nie chce ).moze to jest wygodne, bo suczke wtedy nie plami krwia mebli i dywanów.

sama musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej ją wysterylizowac, czy maja Ci ją zabrać.

dla mnie sterylizacja/kastracja to zbawienie, ogranicza sie populację zwierząt nierasowych, strzeże ! przed chorobami narzadów, unika groźnych ciaż urojonych. u mnie niehodowlane zwierzaki się zawsze kastruje i sterylizuje.

Podpis Zero podniesione do potęgi nadal daje zero..
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 29-10-2010, 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja suczka jest po sterylizacji. Ja nie miałam na to wpływu, bo zrobili to już w schronisku.
Nie wiem czy to prawda, ale słyszałam że zwierzęta wysterylizowane stają się spokojniejsze. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

Skocz do: