Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Storczyki II
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Yussi piękny ten storczyk Zakochany

Zu ja też mam niebieskiego storczyka i chyba jak będzie wypuszczał nową gałązkę to spróbuję do niej wstrzyknąć trochę atramentu. Czytałam na forum o storczykach,, że powinno zadziałać.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Yussi napisała:
He he uparta jesteś Puszcza oko. Ale widać dopięłaś swego, skoro ślub się odbył. A miałaś problem z ich dostaniem?

Troche. Kwiatkow zaczelam szukac jakos w lutym i panie kwiaciarki patrzyly na mnie jakbym z kosmosu byla, slub byl w kwietniu. Podobno skads tam sprowadzaly i przez to, ze to by taki problem to zamowilam dla mnie, swiadkowej i kilka malusich bukiecikow jako podziekowanie.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Yussi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Troche. Kwiatkow zaczelam szukac jakos w lutym i panie kwiaciarki patrzyly na mnie jakbym z kosmosu byla, slub byl w kwietniu. Podobno skads tam sprowadzaly i przez to, ze to by taki problem to zamowilam dla mnie, swiadkowej i kilka malusich bukiecikow jako podziekowanie.

Najważniejsze, że się znalazły Uśmiechnięta.

Agata dziękuje.

Blondynko, a jak tam Twoje "młode"? Dobrze pamiętam, że Ci wyrosły? Ja jakiś czas temu próbowałam wyhodować kleiki z obciętych gałązek, bo wyczytałam, że czasem się udaje, ale niestety z marnym skutkiem.

Podpis Myśl o tym, co najlepsze, bo Twoje myśli zmieniają się w rzeczywistość.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:
Zu ja też mam niebieskiego storczyka i chyba jak będzie wypuszczał nową gałązkę to spróbuję do niej wstrzyknąć trochę atramentu. Czytałam na forum o storczykach,, że powinno zadziałać.

Daj znac czy to zadziala. Mi sie wydaje, ze ten moj ma 2 nowe galzaki i one maja niebieskie czubki, wiec moze ten barwnik jakos w korzeniach jest? Podejrzliwa

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

inek

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Yussi, wyjątkowo piękny ten stroczyk.

Mnie znowu przeszło przez myśl, że bym chciała takiego kwiatuszka. Tyle, że teraz bym się chyba bardziej zmobilizowała do dbania o niego. Puszcza oko

Podpis Kocha się za nic i mimo wszystko. Nie tylko wtedy gdy jest dobrze i pięknie.Serduszko
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Daj znac czy to zadziala. Mi sie wydaje, ze ten moj ma 2 nowe galzaki i one maja niebieskie czubki, wiec moze ten barwnik jakos w korzeniach jest? Podejrzliwa

To daj znać czy te kwiatki będą niebieskie. Bo mój jeszcze nie przekwitł, więc zanim będzie nowa gałązka to trochę minie. U Ciebie będzie szybciej.

Powrót do góry

Divergent

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znalazlam artykul o barwieniu storczykow:

Cytat:
Podczas wzrostu pędu kwiatostanowego rośliny wstrzykuje się skoncentrowany niebieski barwnik. Cały proces odbywa się w kontrolowanych warunkach, aby ryzyko pojawienia się infekcji ograniczyć do minimum. System przewodzący rośliny transportuje barwnik do rozwijających się kwiatów i w ten sposób przyjmują one pożądany odcień. Taki zabieg jest jednorazowy, dlatego kwiaty które rozwiną się z pąków po zakupie rośliny będą co najwyżej jasnoniebieskie, a najpewniej zwyczajnie białe. Wobec kontrowersji, jakie może budzić takie działanie (nieświadomi klienci mogą poczuć się oszukani) firmy produkujące takie rośliny zaopatrują swoje produkty w tabliczki z odpowiednimi informacjami.
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czyli może być kiepsko z uzyskaniem niebieskiego Bardzo smutna

Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:
To daj znać czy te kwiatki będą niebieskie. Bo mój jeszcze nie przekwitł, więc zanim będzie nowa gałązka to trochę minie. U Ciebie będzie szybciej.

O ile mi cos zakwitnie. Puszcza oko

Ja sie tylko zdziwilam, ze tak dlugo mial te kwiatki, prawie 4 miesiace. Zszokowana

Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Widocznie storczyk był dany ze szczerego serca Uśmiechnięta

Powrót do góry

sisi

Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny, a może któraś z was miała do czynienia ze storczykiem Dendrobium Mobile? Bo kurcze już przekwitł, nowe pędy są dosyć duże i mają już korzenie i nie wiem co dalej. Boję się ich ruszać, ale boję się, że zmarnieją...Smutna

Mój jeden rozkwita, drugiemu rośnie nowa gałązka i jednocześnie opadają poprzednie kwiatki na poprzedniej gałązce, ten od babci wciąż tylko liście wypuszcza.Uśmiechnięta

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Yussi

PostWysłany: Sob 03-05-2014, 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziękuje Inek. Uśmiechnięta

Sisi niestety nie znam się. A w necie nic nie ma?
Mój jeden dziwoląg też kwiatki zrzuca, ale jednocześnie gałązkę wypuszcza, niestety w dziwnym miejscu. Puszcza oko

Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 03-05-2014, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Yussi, slicznosci!

Yussi napisała:
Mój jeden dziwoląg też kwiatki zrzuca, ale jednocześnie gałązkę wypuszcza, niestety w dziwnym miejscu. Puszcza oko

Gdzie wypuszcza?

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

Yussi

PostWysłany: Nie 18-05-2014, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aikaterina dziękuję. Uśmiechnięta. Dopiero zauważyłam Twoje pytanie. Puszcza oko A wypuszcza blisko końca łodygi i dziwnie to wygląda. Jutro postaram się wrzucić zdjęcie dziwoląga.

Ten mój nakrapiany więdnie. Niezdecydowana Nie wiem jaka jest tego przyczyna, czy się przystosowuje, czy może zmarzł... Wcześniej kilka pączków uschło i opadło, kilka na szczęście się rozwinęło. Ale te kwiatki, które były padają.

Powrót do góry

Anna26

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Wto 03-06-2014, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moje storczyki marnieją, chyba znowu zmarzły. Niezdecydowana Kupiłam pałeczki nawozowe może pomogą im odżyć.

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 9 z 11

Skocz do: