Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Storczyki II
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Czw 10-10-2013, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam nadzieję, że długo będzie ze mną.Uśmiechnięta Poprzedniego mi tak żal, ale stał w pokoju, gdzie wiecznie roleta zasłonięta była...

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 16-10-2013, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój wypuścił dwa pędy. Co prawda trwało to trochę, najpierw odbiła jedna nóżka, a potem zaczęła rosnąć nowa, zupełnie od zera. Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

kaja77

PostWysłany: Sro 16-10-2013, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja dostałam storczyka od męża i też nie bardzo wiem jak sie nim zajmowac, to mój pierwszy storczyk. Dodałabym zdięcie ale nie wiem jak.
Powrót do góry

may
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Pią 17-01-2014, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moje storczyki mnie chyba nie lubią, bardzo długo rozkwitają, na bank dłużej niż dwa miesiące. W efekcie siedzą sobie na parapecie w pokoju, do którego rzadko wchodzę. Bardzo szczęśliwa

Podpis 05.11.2007 - Jesteśmy razem! inlove
01.06.2010 - Zaręczyny! inlove
08.09.2012 - Powiemy "TAK" inlove
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 17-01-2014, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moj w koncu ozyl i porozkwital. Tyle tylko, ze wydaje sie zdziczaly, mniejsze ma kwiaty niz do tej pory. Wiecie co to moze byc?

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

Anna26

Zodiak: Rak

PostWysłany: Pią 17-01-2014, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aikaterina napisała:
Moj w koncu ozyl i porozkwital. Tyle tylko, ze wydaje sie zdziczaly, mniejsze ma kwiaty niz do tej pory. Wiecie co to moze byc?

Nie wiem jaki jest powód. Ale moje kwiaty gdy je kupuję są piękne, mają grube kwiaty, grube łodygi. Przy ponownym kwitnieniu są właśnie "biedniejsze". Kwiatów mniej i mniejsze są.

A dzisiaj wyrzuciłam jednego kwiata. Zgnił mi, miał za dużo wody. Tylko to dziwne bo inne są tak samo podlewane i mają się dobrze.

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

karolakb

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 18-01-2014, 0:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To, że jeden zgnił może być kwestia "jakości" korzeni. Może miały za dużo wody wcześniej, albo już za małą doniczkę, u mnie padł jeden taki nietypowy storczyk, który miał tylko jeden kwiat. Przesadziłam go, ale już miał nadgniłe korzenie.

Podpis Życie jest jak truskawki, gdy już są chcemy się nimi nasycić!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Yussi

Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pią 24-01-2014, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anna26 napisała:
Nie wiem jaki jest powód. Ale moje kwiaty gdy je kupuję są piękne, mają grube kwiaty, grube łodygi. Przy ponownym kwitnieniu są właśnie "biedniejsze". Kwiatów mniej i mniejsze są.

A dzisiaj wyrzuciłam jednego kwiata. Zgnił mi, miał za dużo wody. Tylko to dziwne bo inne są tak samo podlewane i mają się dobrze.

U mnie też storczyki jak kwitną ponownie, to mają mniej kwiatów niż w momencie, gdy je kupuję. Pewnie zanim trafią do sprzedaży, to są hodowane w specjalnych warunkach, które trudno stworzyć później w domu.

Co do podlewania, to chyba każdy kwiatek ma inne potrzeby. Generalnie wszystkie storczyki podlewam w tym samym czasie, a jedne korzenie szybciej wysychają od innych. Jeden storczyk u mojej mamy ma zazwyczaj część korzenia zamoczoną i nic się nie dzieje. Mi kiedyś w taki sposób korzenie zgniły. Także trzeba wyczuć. Uśmiechnięta

Podpis Myśl o tym, co najlepsze, bo Twoje myśli zmieniają się w rzeczywistość.
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew

PostWysłany: Sob 25-01-2014, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny, na pewno macie racje, ze kwiaty sa inaczej zasilane w kwiaciarni i dlatego w domu inaczej kwitna. Tylko ze moj ma juz kilka lat i pierwszy raz ma takie male kwiaty, wiec teraz nagle cos musialo sie zmienic. Niezdecydowana

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

madzia

Zodiak: Skorpion
Pochwał: 2

PostWysłany: Sob 25-01-2014, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moze to pora roku, moze zima tak na niego wplywa?
Chlodniej, mniej slonca.

Podpis 06.03.2003 r. Zakochany
[*]
polnoc 31.12.2013/01.01.2014 - 'tak'
Powrót do góry

Yussi

PostWysłany: Wto 28-01-2014, 8:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeden z moich storczyków kwitnie tylko na końcach gałązek. Dziwnie to wygląda, bo jest wysoki i nigdzie nie ma kwiatków tylko na końcówkach. Już od dawna mam zamiar go obciąć gdzieś niżej, ale jak tylko zgubi kwiaty, to wypuszcza na końcach nowe pączki i szkoda mi ich obcinać Uśmiechnięta . Też macie takie dziwolągi? Złośliwa

Podpis Myśl o tym, co najlepsze, bo Twoje myśli zmieniają się w rzeczywistość.
Powrót do góry

Anna26

Zodiak: Rak

PostWysłany: Sro 29-01-2014, 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Yussi napisała:
Też macie takie dziwolągi? Złośliwa

Też mam jednego takiego. Ale nie robię nim nic.

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

Pa_Ula

PostWysłany: Sro 29-01-2014, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Yussi napisała:
Też macie takie dziwolągi? Złośliwa

Ja mam gorsze dziwolągi. Jak tylko wypuszczą pączki to one usychają zanim rozkwitną. Już nie mam do nich sił. Jak któraś z Was wie jaka może być przyczyna to chętnie skorzystam z rad.

Podpis I am myself. Sorry I don't fit your standards.
Powrót do góry

e-kwiaciarnie

PostWysłany: Sro 29-01-2014, 16:21    Temat postu: Jak traktować storczyki - osoba początkująca Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A co powinna wiedzieć osoba, która zaczyna przygodę ze storczykami ?
Jak ma je traktować ?
Proszę o pomoc. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Sro 29-01-2014, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

E-kwiaciarnie poczytaj wątek od początku. Szkoda się powtarzać. Uśmiechnięta

Moje też czasami koślawe łodygi mają.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Strona 2 z 11

Skocz do: