Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Storczyki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następny

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Blondynka

PostWysłany: Sro 19-12-2012, 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Yussi a stoi w pobliżu grzejnika?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Yussi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sro 19-12-2012, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Blondynka napisała:
Yussi a stoi w pobliżu grzejnika?

Tak, stoi na parapecie, bo chciałam żeby miał sporo światła. Zastanawiałam się właśnie nad tym, czy nie ma tam za ciepło. Myślisz, że to przez to? Podejrzliwa .

Podpis Myśl o tym, co najlepsze, bo Twoje myśli zmieniają się w rzeczywistość.
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Sro 19-12-2012, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pierwsze co mi przyszło na myśl to, że ma za ciepło. Uśmiechnięta Mojemu całkiem liść zżółknął i kwiatki zaczęły więdnąć i opadać odkąd jest włączone ogrzewanie.
Powrót do góry

Yussi

PostWysłany: Sro 19-12-2012, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A reanimujesz go jakoś? Puszcza oko. W sumie nie wiem już co storczykom bardziej szkodzi: jak mają za ciepło, czy jak nie mają wystarczającej ilości światła Myśli.

Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Sro 19-12-2012, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szczerze? Obcięłam tylko tego liścia i dalej stoi na parapecie. Co dwa tygodnie do wody nawozu dodaję. Uśmiechnięta
Powrót do góry

EgzystencjalnyPaw

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 20-12-2012, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie jak opadały kwiatki to ewidentnie brakowało nawozu.Uśmiechnięta
Co do pomarszczonych liści - nie jestem jakimś ekspertem, ale podobno storczyki nie lubią sezonu grzwczego, więc może stąd taki a nie inny wygląd liści.Uśmiechnięta

Podpis ,,Każdy ma swojego anioła.''
Powrót do góry

Wisienka10

PostWysłany: Sob 29-12-2012, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dostałam storczyka i po kilku dniach zgubił kwiatki a potem zżółkły mu dwa liście i odpadły. Smutna Badyl usechł więc obcięłam i nie wiem co mam dalej zrobić? Czekać?

Uwagi  Zaczynaj zdania z dużej litery i kończ je kropką!
Emotka nie zastępuje kropki.
scoto.
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Sob 29-12-2012, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wisienka10 napisała:
Dostałam storczyka i po kilku dniach zgubił kwiatki a potem zżółkły mu dwa liście i odpadły. Smutna Badyl usechł więc obcięłam i nie wiem co mam dalej zrobić? Czekać?
Czekaj. Namaczaj raz w tygodniu. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Wisienka10

PostWysłany: Sob 29-12-2012, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ok, w takim razie będę cierpliwie czekać. Dzięki
Powrót do góry

Anna26

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sro 23-01-2013, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja swoje storczyki wymroziłam. I 4 już wyrzuciłam, nie dało się uratować. Obserwuję co się dzieje z następnymi ale marnie to widzę. Trzeba będzie powoli kolekcję uzupełniać.

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

Yussi

PostWysłany: Sro 23-01-2013, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anna26, a gdzie je trzymałaś? Bo ja swoje mam na parapecie i zastanawiam się, czy im przypadkiem nie jest tam za zimno.
He he napisałam to, a po chwili dotarło do mnie: "Jakie storczyki, przecież jeden to same pomarszczone liście, a drugi to dwie gałązki, z których opadły prawie wszystkie kwiaty". Złośliwa Mam nadzieję, że jeszcze coś z nich będzie, przynajmniej z tego bez kwiatów.

Powrót do góry

Anna26

PostWysłany: Sro 23-01-2013, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Yussi napisała:
Anna26, a gdzie je trzymałaś? Bo ja swoje mam na parapecie i zastanawiam się, czy im przypadkiem nie jest tam za zimno.

Ja swoje z parapetu dałam na podłogę. Ale zmarzły bo otworzyłam okno, chciałam przewietrzyć mieszkanie przez chwilę. To wystarczyło by padły.

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Czw 24-01-2013, 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anna26 napisała:
chciałam przewietrzyć mieszkanie przez chwilę. To wystarczyło by padły.
Poważnie? Ja codziennie wietrzę mieszkanie i storczykom nic nie jest. Śmiejąca się
Powrót do góry

Anna26

PostWysłany: Czw 24-01-2013, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Blondynka napisała:
Poważnie? Ja codziennie wietrzę mieszkanie i storczykom nic nie jest. Śmiejąca się

Wtedy było sporo na minusie.
Teraz czekam na nowe storczyki.

Powrót do góry

arika

PostWysłany: Pon 04-03-2013, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Blondynka napisała:
Ja codziennie wietrzę mieszkanie i storczykom nic nie jest. Śmiejąca się

Moje niestety też zmarzły. Jeden się uchował i kwitnie. Pozostałe przeszły w stan uśpienia. Martwi mnie to, że mają pomarszczone i oklapłe liście.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następny
Strona 25 z 28

Skocz do: