Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Storczyki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 26, 27, 28  Następny

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Blondynka

PostWysłany: Wto 04-06-2013, 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moje szaleją. Złośliwa
Jeden ma trzy łodygi (razem ze starą 4) a drugi już kwiatuszki. Dwa pozostałe też mają nowe łodygi i pączki.

Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 04-06-2013, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie chce mi się już sprawdzać całego wątku więc sorry, jeśli było już pytanie.

Czy to prawda, że storczyki lubią wodę z akwarium? Podejrzliwa
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Wto 04-06-2013, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

scoto napisała:
Nie chce mi się już sprawdzać całego wątku więc sorry, jeśli było już pytanie.

Czy to prawda, że storczyki lubią wodę z akwarium? Podejrzliwa
Pierwsze słyszę. Moje namaczam w wodzie przegotowanej. Uśmiechnięta Co dwa tygodnie dolewam im nawóz. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 04-06-2013, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tez nie slyszalam o wodzie z akwarium. Moja Mama, ktora ma mase storczykow podlewa tak, ze pozwala im postac troche w wodzie, a pozniej ja odlewa. Ja natomiast, jako wielki len zwyczajnie podlewam i tez jakos moj storczyk sie ma. Puszcza oko

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

Yussi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Wto 04-06-2013, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też słyszałam, że lubią wodę przegotowaną. I ponoć warto im pryskać liście, czego jeszcze ani razu nie zrobiłam Puszcza oko .

Podpis Myśl o tym, co najlepsze, bo Twoje myśli zmieniają się w rzeczywistość.
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 04-06-2013, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hmmm, to moze i ja sprobuje tej przegotowanej wody. Zobaczymy czy bedzie lepiej. Uśmiechnięta

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 05-06-2013, 6:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Blondynko Ty masz chyba dobrą rękę do kwiatów Puszcza oko.

Mój storczyk wypuszcza łodygę, pnie się w górę Puszcza oko. Co tydzień stawiam go w wodzie (kranówie) do namoczenia, a raz na jakieś dwa-trzy tygodnie robię mu "prysznic" w wannie Puszcza oko.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

sisi

Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sro 05-06-2013, 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Słuchajcie, popatrzyłam wczoraj na mamy storczyki i dwa z nich mają korzenie pokryte zielonym nalotem, mi to jak glony wygląda...Niezdecydowana Mamy nie ma do końca tygodnia a nie chcę, żeby jej zgniły. Co z tym zrobić?

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Blondynka

PostWysłany: Sro 05-06-2013, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moje też są zielone. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Linka

PostWysłany: Sro 05-06-2013, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sisi może za dużo wody mają?

O wodzie z akwarium pierwsze słyszę i to samo z przegotowaną. Ja ekspertem nie jestem ale moje podlewam zwykłą wodą, tylko trochę bo storczyki nie lubią dużo wody. Miałam okazję się o tym przekonać kiedy chciałam obciąć jednego a tam właśnie taki zielony nalot i wody prawie pełna doniczka. Storczyka podlewałam mało a jednak nie chciało mu się tyle pić i go przelałam. Podglądam go i jest ok, także może nic mu nie będzie. Wodę odlałam i już go nie podlewałam, zrobię to za parę dni.

Podpis Talking with quite confidence will always beat screaming with obvious insecurity.
Powrót do góry

sisi

PostWysłany: Sro 05-06-2013, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale to nie tak, że mają kolor zielony. Są po prostu pokryte takimi jakby glonami. Wody w środku nie mają, ale wilgotne są.

Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Sro 05-06-2013, 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sisi może zrób zdjęcie?
Powrót do góry

sisi

PostWysłany: Sro 05-06-2013, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znalazłam już w sumie odpowiedź, więc się nią podzielę. To rzeczywiście glony, powstają na korzeniach i ściankach doniczki. Rozwiązaniem jest umycie doniczki od środka i wstawienie jej do osłonki. Szkoda, bo mamy je posadzone w ładnych, szklanych, przeźroczystych i wysokich doniczkach dla storczyków, ale trzeba będzie je czymś osłonić. Uśmiechnięta

Powrót do góry

karolakb

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 05-06-2013, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

sisi napisała:
Znalazłam już w sumie odpowiedź, więc się nią podzielę. To rzeczywiście glony, powstają na korzeniach i ściankach doniczki. Rozwiązaniem jest umycie doniczki od środka i wstawienie jej do osłonki. Szkoda, bo mamy je posadzone w ładnych, szklanych, przeźroczystych i wysokich doniczkach dla storczyków, ale trzeba będzie je czymś osłonić. Uśmiechnięta

Moja mama storczyki trzyma w tych plastikowych doniczkach i te doniczki wstawia do takich ozdobnych osłonek, takie coś się jej sprawdza.
Ja mojego storczyka z dnia kobiet załatwiłam na przeciągu i mi wszystkie kwiatki spadły. Ehhhh trzeba się uczyć na błędach

Podpis Życie jest jak truskawki, gdy już są chcemy się nimi nasycić!
Powrót do góry

Linka

PostWysłany: Czw 06-06-2013, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

karolakb napisała:
Moja mama storczyki trzyma w tych plastikowych doniczkach i te doniczki wstawia do takich ozdobnych osłonek, takie coś się jej sprawdza.

Ja zrobiłam dokładnie to samo jak tylko dostałam storczyki a potem dokupiłam jeszcze jednego.
Koleżanka ma w całym doku tylko i wyłącznie storczyki. A to maniaczka. Puszcza oko

Ja mam trzy, dwa białe i jeden niebieski. Uzależniają? Puszcza oko

Podpis Talking with quite confidence will always beat screaming with obvious insecurity.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 26, 27, 28  Następny
Strona 27 z 28

Skocz do: