Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Storczyki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 26, 27, 28  Następny

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Wto 21-07-2009, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moj nadal pieknie kwitnie i ma coraz wiecej kwiatow. Oby tak dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 22-07-2009, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój storczyk kwitł pięknie, ale nagle, z dnia na dzień zaczął żółknąć. Skonsternowana
I kwiaty i łodyga po prostu zrobiły się żółte i zaczęły usychać.
Nie mam pojęcia co mu się stało... Niezdecydowana

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 22-07-2009, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ulunius bo te storczyki to dziwne kwiaty Przewraca oczami.

Moje nadal nie kwitną. Jedna łodyga jakby cala uschła i nie wiem co robić. Drugi niby się trzyma, ale co będzie to nie wiem Niezdecydowana.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 20-08-2009, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monika ja też mam ten sam problem co Ty. Wypuścił dwa nowe listki, pięknie błyszczące ale nadal łodyga sucha i nie kwitnie. Smutna

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

agaat

Zodiak: Ryby
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 20-08-2009, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie w domu jest sporo storczyków. Jeden jest taki, że kwitnie już od jakichś 8 lat. Remonty przeżył i inne cuda. U nas wszystkie storczyki stoją w tych specjalnych doniczkach, w których zawsze jest trochę wody. D tego jak storczyk przekwitnie, to odstawiamy go w bardziej zacienione miejsce, do czasu aż znowu nie wypuści pąków. No i nigdy, ale to nigdy nie przycina się u nas storczyków (nagminnie robi to moja babcia a później narzeka, że jej coś usycha). Uśmiechnięta
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 20-08-2009, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agaat mój też stoi w tej specjalnej doniczce i go nie przycinam. Wiem, ze storczyki mogą być nawet w stanie spoczynku do 2 lat. Czyli jeszcze ma te 22 miesiące na zakwitnięcie. Przewraca oczami Śmiejąca się

Powrót do góry

agaat

Zodiak: Ryby
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 20-08-2009, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A wiesz co Suzi - szczerze to nie wiem co jaki czas storczyki u nas kwitną, ale mam wrażenie że nie trwa to nigdy dłużej niż pół roku. Uśmiechnięta
Mamy jednego białego, który bardzo długo kwitnie a ma bardzo krótkie czasy uśpienia i jest cudny. Uśmiechnięta
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 20-08-2009, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja dziś zakupiłam kolejnego storczyka. Poprzednie dwa padły. Ostatnio kupiłam mamie jednego i bardzo długo kwitł. Zobaczymy jaki będzie ten dzisiejszy. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Czw 20-08-2009, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moj jeden nadal kwitnie ale zolty padl. Zalamalam sie widzac storczyji u mojej mamy,ma ich 9 i wszystki puscily nowe pedy i maja tyle pakow ze szok. Niezdecydowana
Powrót do góry

Kimi

Zodiak: Baran
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 20-08-2009, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z moim długo, długi się nic nie działo. Ale jak w końcu ruszyły, wypuściły nowe liście, łodygi, to niestety się zmarnowały. Chyba przesadziłam z wodą. Smutna .
I teraz nie wiem co mam z nimi zrobić, czy wyrzucić, czy jeszcze coś z nich będzie?

Podpis Żona od 4.09.2004
Mama od 15.03.2006
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Czw 20-08-2009, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kimi daj mu jeszcze szanse. Mi tez tesciowa za duzo wody nalala bo az pol doniczki bylo i kozenie zaczely gnic ale zostawie je narazie,moze cos z nich jeszcze bedzie.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 20-08-2009, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z moimi też się nic nie dzieje dobrego. Jakieś muszki non stop koło nich latały, to podlałam jakimś preparatem. Raz wystarczyło i muszek nie ma.
Normalnie podlewam przegotowaną wodą z dodatkiem koncentratu do storczyków. I nic się nie dzieje. Nie mam serca ich wyrzucić, bo jeszcze mam nadzieję...

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 21-10-2009, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój storczyk zaczyna odżywać...Tfu tfu, by nie zapeszyć...
Pojawiły się trzy nowe łodyżki a na końcu są zawiązki.

Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 21-10-2009, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko trzymam kciuki!!! Bardzo uśmiechnięta Moje się nie zmieniają Niezdecydowana. Nadal to samo.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Czw 22-10-2009, 7:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Juz chyba od trzech dni chcialam napisac ale co weszlam na forum to zapomnialam,dwa storczyki wypuscily nowe lodyzki. Radość Ale sie ciesze!!!
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 26, 27, 28  Następny
Strona 4 z 28

Skocz do: