Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Storczyki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 26, 27, 28  Następny

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lady_jagodka

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pon 15-02-2010, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie się bardzo podobaja, piewszego mialam zółtego i niestety juz go niema, pozniej zakupilamn sobie 2 inne i tez je stracilam - tak myslalam poprostu sezon na kwiaty minal, pozostaly tylko badyle i je wyzucilam. malo czytalam i sruuuu, w tym roku postarm sie bardziej hehe
Czy można przesadzac strorczyki do innych doniczek, np ceramicznych, bo zazwyczaj mozna kupywac jedynie w przeroczystych plastikach?

Podpis "Po co te nerwy? Poczucie humoru potrafi wiele rzeczy naprawić. Sprawy wielkie staną się śmiesznie małe. Sprawy przeraźliwie trudne stracą ze swego ciężaru."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Wto 16-02-2010, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Slyszalam ze nie mozna ich przesadzac do innych doniczek i nie moga byc w ziemi,mozesz naprzyklad wstawic storczyka w tej plastikowej doniczce do ceramicznej,ja tak mam. Uśmiechnięta
Powrót do góry

blinka89

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 17-02-2010, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tez planuję kupić sobie storczyka, ale najpierw muszę poszukać jak go pielęgnować, w jakim miejscu musi stać, bo słyszałam że to wymagający kwiatek...

Podpis Kocham
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

lady_jagodka

Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sro 17-02-2010, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Suzi dzieki, myślałam o tym.

Podpis "Po co te nerwy? Poczucie humoru potrafi wiele rzeczy naprawić. Sprawy wielkie staną się śmiesznie małe. Sprawy przeraźliwie trudne stracą ze swego ciężaru."
Powrót do góry

Kiniaaa

PostWysłany: Sro 17-02-2010, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja dostałam storczyka w czerwcu na urodziny... Trochę się przeraziłam jak się naczytałam o opiece nad nim... Ma dość specyficzne wymagania, ale da się przyzwyczaić do niego. Kwiaty opadły w ciągu 2 dni, obcięłam łodygę powyżej 3 oczka (teraz wiem że następnym razem obetnę całą albo poczekam aż uschnie), wyrósł nowy liść, a po około 3, 4 miesiącach wypuścił łodygę (z tego obciętego) i 3 pączki. Jeden usechł, z drugiego śliczny kwiat się rozwinął, a 3 choćby "śpi" bo nic się nie dzieje. Zastanawiają mnie jedynie jego liście, są bardzo długie i bardziej wyglądają jak języki hihi, a nie są okrągłeSmutna dodam że gdy go dostałam już liście były takie długie i wąskie. (w kwiaciarni nie dbali o niego, bo jeden liść był trochę urwany, zaś drugi zgięty) No i są bardzo zielone (z tego co czytałam to muszą być lekko żółtawe). Zastanawiam się czy to nie jest jakaś odmiana, czy może jakoś źle dbam o niego... Smutna Dodam że w lato stał w lekkim cieniu, z racji że od rana do około 14 słońce smaży na parapecie niemiłosiernie, ale teraz w zimie stoi na parapecie bo słoneczka mało Smutna

Ahh i dodam że zakochałam się w tych kwiatkach, na pewno sprawię sobie jeszcze jakiegoś (ostatnio w Praktikerze widziałam wiele odmian phalaenopsisów takich żadko spotykanych Przewraca oczami )
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Czw 18-02-2010, 6:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiniaaa napisała:
Ja dostałam storczyka w czerwcu na urodziny... Trochę się przeraziłam jak się naczytałam o opiece nad nim... Ma dość specyficzne wymagania, ale da się przyzwyczaić do niego. Kwiaty opadły w ciągu 2 dni, obcięłam łodygę powyżej 3 oczka (teraz wiem że następnym razem obetnę całą albo poczekam aż uschnie), wyrósł nowy liść, a po około 3, 4 miesiącach wypuścił łodygę (z tego obciętego) i 3 pączki. Jeden usechł, z drugiego śliczny kwiat się rozwinął, a 3 choćby "śpi" bo nic się nie dzieje. Zastanawiają mnie jedynie jego liście, są bardzo długie i bardziej wyglądają jak języki hihi, a nie są okrągłeSmutna dodam że gdy go dostałam już liście były takie długie i wąskie. (w kwiaciarni nie dbali o niego, bo jeden liść był trochę urwany, zaś drugi zgięty) No i są bardzo zielone (z tego co czytałam to muszą być lekko żółtawe). Zastanawiam się czy to nie jest jakaś odmiana, czy może jakoś źle dbam o niego... Smutna Dodam że w lato stał w lekkim cieniu, z racji że od rana do około 14 słońce smaży na parapecie niemiłosiernie, ale teraz w zimie stoi na parapecie bo słoneczka mało Smutna

Ahh i dodam że zakochałam się w tych kwiatkach, na pewno sprawię sobie jeszcze jakiegoś (ostatnio w Praktikerze widziałam wiele odmian phalaenopsisów takich żadko spotykanych Przewraca oczami )

A mozesz wkleic fotke Twojego storczyka??
Powrót do góry

Kiniaaa

PostWysłany: Czw 18-02-2010, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tutaj zdjęcie w całości:
http://rapidshare.com/files/352286405/DSCF6029.JPG.html

A tu tylko liście:
http://rapidshare.com/files/352287111/DSCF6032.JPG.html

Uhh uhh udało się Śmiejąca się
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 04-03-2010, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiniaaa mam takiego samego storczyka jak Ty Uśmiechnięta niestety nie mogę się doczekać żeby znów zakwitł Smutna miał dwie łodygi z czego jedna uschła, więc ją obcięłam, korzenie ma zielone, więc nie powinien się "zepsuć" jednakże martwi mnie jego brak kwiatow Smutna mój M. gdzies wyczytał, że już dawno powinien zakwitnąć.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

vera3

Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Czw 04-03-2010, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też mam storczyka,tylko że od dwóch lat nie chce mi zakwitnąc,a wypuszcza nowe cebulki, na początku miał 3 teraz na z 12,nie wiem może go rozdzielic na mniejsze.Na dodatek zaczął mi chorowac,dostałam jakiś prepatat na liście i muszę go umieścic w ciemnym pomieszczeniu na 3 tygodnie,podobno swoje odchoruje i zacznie kwitnąc.
Powrót do góry

Kiniaaa

PostWysłany: Czw 04-03-2010, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

adzia88 może spróbuj użyć jakiejś odżywki... Ja od jakiegoś czasu dodaję odżywkę do wody no i jeden kwiat rozwinięty jest jak na zdjęciu oraz pojawiły się 2 pączki malutkie Uśmiechnięta może to coś pomoże.

vera3 ooo pierwsze słyszę o rozdzielaniu storczyka, jak to się robi, mogłabyś napisać? Uśmiechnięta trzymam kciuki za wyzdrowenie kwiatka Uśmiechnięta
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Pią 05-03-2010, 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moje oba storczyki juz zakwitly. Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

vera3

PostWysłany: Sob 06-03-2010, 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Słyszałam,że przy okazji przesadzania można rozdzielic storczyka.Jeżeli storczyk ma dużo bulw ( w moim przypadku ma on 12) to w każdej doniczce powinno znajdowac się od 3-5 bulw,lub pędów liściowych,(czyli z mojego kwiatka otrzymałabym 3-4 nowe).Nie należy rozdzielac ich na pojedyńcze bulwy bo storczyk będzie bardzo osłabiony i grozi to jego padnięciem,natomiast przy rozdzieleniu na 3-5 bulw daje możliwośc zakwitnięcia w następnym sezonie,niekiedy trzeba poczekac nawet 2 lata. Jeżeli masz storczyka z korzenimi na powietrzu i chcesz go przesadzic,to nie mocz go w wodzie tylko przesusz przez kilka dni i zasadz w odpowiednim podłożu.Nigdy nie rozdzielałam storczyka,ale jak odchoruje swoje to muszę spróbowac.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sob 06-03-2010, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja mam pytanie: zauważyłam, że jeden korzeń z mojego storczyka wyszedł z ziemi i teraz wystaje z 5cm ponad doniczkę. Co z nim zrobić? Jak zegnę to się połamie. Przesadzić czy zostawić jak jest?

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

vera3

PostWysłany: Sob 06-03-2010, 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wyrastający korzeń nie powinien Cię martwic,są to tak zwane korzenie powietrzne,pobierają wilgoc z powietrza.Nie powinno się ich przycinac, ani przy przesadzaniu chowac do doniczki.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sob 06-03-2010, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziękuję Ci bardzo Kwiatek. A ja się zastanawiałam co z nim nie tak Złośliwa.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 26, 27, 28  Następny
Strona 6 z 28

Skocz do: