Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Storczyki
Idź do strony 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Następny

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pon 09-03-2009, 22:33    Temat postu: Storczyki Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ostatnio kupiłam sobie storczyka, wczoraj dostałam drugiego od K.

Zawsze strasznie mi się podobały te kwiatki i w końcu mam. Wyglądają tak:

Podobno są trochę wymagające. Warto, żeby storczyk był w przezroczystej doniczce, gdyż widać kolor korzeni- jeśli są zielone nie podlewać, jeśli białe- czas podlać. Powinno się zapewniać wilgotność, np. tak:
Cytat:
W mieszkaniu wilgotność można zwiększyć o kilkanaście procent ustawiając doniczki na odwróconych podstawkach wstawionych do większego naczynia. Może to być taca lub kuweta wypełniona keramzytem zalanym wodą. Porowaty keramzyt ma dużą powierzchnię parowania, dzięki temu wilgotność w bezpośrednim sąsiedztwie rośliny rośnie. W żadnym wypadku podstawa doniczki nie może być zanurzona w wodzie. Ustawienie doniczki bezpośrednio na kamykach może powodować podsiąkanie wody do podłoża i w dalszej kolejności zagniwanie korzeni, dlatego doniczki trzeba stawiać na odwróconych podstawkach.

Hodujecie te kwiaty? Jakie macie doświadczenia? Warto zwiększać wilgotność w mieszkaniu? I co z przesadzaniem?

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016

Ostatnio zmieniony przez monika2222 dnia Pon 09-03-2009, 22:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 09-03-2009, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monika śliczny ten Twój storczyk.
Tak sobie myślę, że u mnie miałby dostatecznie dużo wilgotności więc może sobie sprawię też takiego kwiatka. Uśmiechnięta

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 09-03-2009, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Majek dziękuję i namawiam Cię do kupna. Są śliczne i przynoszą dużo satysfakcji (przynajmniej dla mnie) Bardzo uśmiechnięta.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Wto 10-03-2009, 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam 3 storczyki. Dwa juz przekwitly a jedem ma jeszcze jednego kwiatka.
Jednego obcielam ale cos nie wypuszcza nowych lodyg,pewnie sie zniszczy. Smutna
Moja mama pracowala kiedys przy orchideach i przywiozla sobie z 6,tak jej pieknie kwitna ze szok,a moje takie jakies zdechlate. Przewraca oczami
Aha,a podlewam je raz na tydz. wstawiajac doniczki do wody na godzine.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 25-03-2009, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Suzi pochwal się zdjęciami Puszcza oko. Mój jeden kwiatek choruje- kupiłam go z pękniętym liściem (nie zauważyłam tego Zakłopotana ).
Wygląda to tak i wydaje mi się, że cały czas ta "dziura" się powiększa Niezdecydowana.

Są jakieś sposoby, żeby to "załatać"?

Przesadziłam storczyki do troszkę większych doniczek, na razie rosną dobrze i trzymam kciuki, żeby się przyjęły Bardzo uśmiechnięta.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 25-03-2009, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monika może warto kupić specjalną odżywkę do storczyków.

Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 25-03-2009, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monia storczyki są śliczne!
Uwielbiam je, sama mam 2 w domu Puszcza oko.
Polecałabym także odżywkę może poprawi stan tego liścia.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Suzi

PostWysłany: Sro 25-03-2009, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monia pochwalilabym sie ale moje juz przekwitly i jakos nie chca zakwitnac. Smutna Nie mam pojecia dlaczego.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 25-03-2009, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam nawóz do storczyków. Zaczęłam stosować na w tamtym tygodniu. Tyle że ten nawóz to tylko przy podlewaniu, a podlewam co jakieś 7-8 dni Niezdecydowana. Myślicie że kupić coś innego niż nawóz? Właśnie jakąś odzywkę? Swoją drogą widziałam mgiełkę do storczyków- może to?

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Posia

Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 26-03-2009, 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hej, storczyków nie powinno się moczyć, podlewa się je raz w tygodniu podstawiając doniczkę pod wodę, zlać korzenie ale nie lać na liście. Jak przestanie lecieć woda z doniczki odstawić. Doniczka nie musi być przezroczysta, możesz wstawić w osłonkę.
Przesadzanie nie jest konieczne, korzenie lubią mieć ciasno. Osobiście hoduję je i jeszcze mi się nie zdarzyło bym je przesadzała.
Monika Nie musisz zwiększać wilgotności w mieszkaniu, nie powinny jednak stać na słoneczny parapecie ( jak wszystkie kwiaty bo słońce pali liście i kwiaty)
Nie lubią storczyki przestawiania i przeciągów więc to też musisz wziąć pod uwagę. Moja mama ma na parapecie od strony wschodniej 10 storczyków i 3/4 właśnie zakwitła.
One nie są wymagające Uśmiechnięta

Podpis "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu. "
12.06.2009...Na zawsze razem...inlove
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 26-03-2009, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Najkorzystniej dla storczyków jest trzymać je na wschodniej lub zachodniej stronie. Lubią miejsca słoneczne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione.
Podobnie jest z wilgotnością, lubią otoczenia wilgotne ale nie bezposrednio w wodzie. Nawozimy tylko w okresie kwitnienia.

Po przekwitnięciu odcinamy część łodygi nad 3 oczkiem. Po jakimś czasie po odcięciu, zacznie kwitnąć na nowo.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob 04-04-2009, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mamy koleżanki koleżanka pracuje gdzieś przy storczykach. I powiedziała, że jak im liść pęknie to wyrzucają całego kwiatka Niezdecydowana. I są 2 możliwości- albo liść uschnie i odpadnie, albo cały storczyk zdechnie Niezdecydowana.

Trzymam kciuki, żeby rósł, żeby jakoś się to zrosło lub żeby liść odpadł.

Nie mogę sobie darować, że nie zauważyłam tego przy kupnie Smutna.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Sob 04-04-2009, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monia moj jeden tez od poczatku ma jednego takiego liscia i jak narazie aly czas jest zielony i nic wiecej mu sie nie dzieje a mam go juz ponad rok.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob 04-04-2009, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Suzi napisała:
Monia moj jeden tez od poczatku ma jednego takiego liscia i jak narazie aly czas jest zielony i nic wiecej mu sie nie dzieje a mam go juz ponad rok.

Dziękuję Uśmiechnięta. Teraz i wiara, i nadzieja głębsza Puszcza oko.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 05-04-2009, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monika oby tylko liestek odpadł, a reszta kwiatka została cała i zdrowa. Trzymam mocno kciuki, ja jeszcze nie kupiłam sobie storczyki, choć coraz bardziej się to tego przekonuję. Puszcza oko

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Następny
Strona 1 z 28

Skocz do: