Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Suche oczy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MalwinaP

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Wąż
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 16-10-2017, 16:11    Temat postu: Suche oczy Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cześć! od jakiegoś czasu zmagam się z problemem suchych oczu. Cóż, nie jest to w sumie dziwne, bo pracuję codziennie po kilka godzin przed komputerem, wieczorem przynajmniej godzinę staram się biegać po parku, dużo czasu spędzam też przy sztucznym oświetleniu i już nie wiem co mam robić z oczami. myślałam o jakiś sztucznych łzach, kroplach typu hialeye (jak są dobre to dajcie znać, bo ostatnio ich reklama rzuciła mi się w oczy i tak jakoś zapamiętałam), może świetlik jakiś bo o nim słyszałam... Nie wiem, szukam czegoś co mi pomoże, podrzucajcie pomysły!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Lena87

PostWysłany: Wto 07-11-2017, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zwykła sól fizjologiczna wystarczy...
Moja okulistka poleca zawsze keratostill lub lacrimal.
No i sama możesz próbować pamiętać o mruganiu gdy siedzisz przy kompie
Powrót do góry

basssia

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Nie 19-11-2017, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mi sól fizjologiczna jakoś za bardzo nie pomagała, to raczej się chyba do przepłukiwania nadaje. Też używam tych hialeye free, trafiłam na nie kiedyś w rossmanie i spróbowałam, fajnie zadziałały, miałam wrażenie że oczy są bardziej nawilżone i no i tych kropli można długo po otwarciu używać
Powrót do góry

NattkaSop

PostWysłany: Czw 25-01-2018, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Polecam spróbować krople ze świetlikiem. Jak zaczęłam pracować przy komputerze bardzo mi pomogły i od tamtego czasu zawsze noszę je w torebce Uśmiechnięta
Powrót do góry

Auroraa

PostWysłany: Sro 31-01-2018, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Krople do oczu pomogą, ale i tak musisz robić częstsze przerwy od komputera. Ja ustawiłam sobie na komputerze powiadomienie co godzinę, wtedy wychodzę na 2-3 minuty, żeby oczy miały szansę odpocząć. Rozważ też zakupu okularów, które odbijają szkodliwe światło monitora.
Powrót do góry

MalwinaP

PostWysłany: Pią 16-02-2018, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiesz co, ja pracuję jako grafik i czasami, nocami ogarniam też własne zlecenia i mi sama sól fizjologiczna nie pomagała, bo to zupełnie inny poziom. u mnie sprawdziło się łykanie lutezanu, a i tak doszłam do tego dopiero po rozmowie z koleżanką, która jest farmaceutką. Uśmiechnięta ogólnie chodzi o to, że tu masz wspieranie oczu od środka, są kwasy omega3 to też fajnie wpływa na nas, więc takie połączenie jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem
Powrót do góry

basssia

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pon 26-02-2018, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na pewno luteina, cynk dobrze robią na oczy, z tego co wiem to też mają wpływ na zapobieganie zaćmie czy na zabezpieczenie oczu przed szkodliwym działaniem promieniowania, smogu a tego na pewno nam nie brakuje na co dzień.
Powrót do góry

silverlucky

Zodiak: Bliźnięta

PostWysłany: Sro 28-02-2018, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam dosyc wrazliwe oczy, na dworze jak wieje wiatr to od razu mi lzawia, w aucie musze uwazac zeby nie nastawiac na twarz nawiewu i do tego pracuje duzo przy komputerze. Najwazniejsze to robic sobie przerwy jak juz wyzej wspomniane, jednak co jakis czas mam 'gorszy dzien' i bez kropli ciezko sobie poradzic wiec zawsze nosze w torebce.
Powrót do góry

MalwinaP

PostWysłany: Wto 27-03-2018, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

a jakie krople? JA od kiedy biorę ten lutezan to czuję, że jest lepiej z moimi oczami, chociaż czasami jak jestem w jakimś mocno ogrzewanym pomieszczeniu, to mam wrażenie, że są trochę suche ale to wina suchego powietrza na pewno..
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: