Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Suczka czy pies?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Nie 05-05-2013, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na psich chorobach się nie znam. Myślę, że warto byłoby prześledzić wiadomości na ten temat w internecie. Faktem jest , że suczki trzeba sterylizować, ale trzeba też wziąć pod uwagę to, że suczka powinna mieć chociaż jeden raz szczeniaki. Tak mówią moi znajomi, którzy mają suczki. Aczkolwiek nie wiem ile w tym prawdy. Natomiast jeśli chodzi o choroby, to nie spotkałam się z tym, że suczki są bardziej chorowite. Psy również mogą chorować. Tutaj chyba chodzi o to, że psy lub suczki, które przyjdą pierwsze na świat są silniejsze. Natomiast te które są "na końcu" mają tendencje do chorowania i są bardziej słabe. Ale to zależy też od rasy. Najlepiej byłoby poczytać, albo zapytać jakiegoś hodowcę. Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ewunia198612

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 05-05-2013, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam pieska jest wierny, kochany i nie ucieka. Jeżeli chodzi o choroby to każda rasa ma swoje choroby na które może zachorować.
Właśnie spojrzałam do źródła i Owczarki Niemieckie chorują na dysplazję stawów biodrowych.

Podpis "Człowiek szczęśliwy to taki, który nie chce tego, czego nie ma."

04.04.13 - najszczęśliwszy dzień w moim życiu <3
08.07.15
Powrót do góry

Anyod

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Nie 05-05-2013, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Katii napisała:
Faktem jest , że suczki trzeba sterylizować, ale trzeba też wziąć pod uwagę to, że suczka powinna mieć chociaż jeden raz szczeniaki.

O tym też gdzieś kiedyś słyszałam, ale znam wielu właścicieli suczek, które zostały wysterylizowane nie posiadając wcześniej ani razu potomstwa, więc tutaj chyba jednak nie ma reguły. Uśmiechnięta

Podpis "You must give up the life you planned, in order to have the life that is waiting for you" - Joseph Campbell
Powrót do góry

sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Nie 05-05-2013, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jesli chodzi o posiadanie szczeniakow chociaz raz to glupota powtarzana od lat. Radze zapytac madrego weterynarza. A co do chorob suczek to nie stylizowane moga miec choroby narzadow rodnych. Ogolnie owczarki maja podatnosc na dysplazje stawow.

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Silje

PostWysłany: Pią 12-07-2013, 6:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czy suczki są wierniejsze... wydaje mi się, że to powielany stereotyp. Fakt faktem, że na pewno są łatwiejsze do "ułożenia". Pies, jak to samiec, lubi mieć swoje zdanie i przy wychowaniu psa trzeba zdecydowanie większego nakładu pracy i konsekwencji. Owczarki niemieckie to wspaniałe i mądre psy. Ale po swoim doświadczeniu wiem, że samce lubią dominować i jeśli nie pokaże się psiakowi kto jest osobnikiem alfa, można przysporzyć sobie wiele problemów.

Jeśli chodzi o posiadanie szczeniaków choć raz przez suczkę to zgadzam się w 100% z sisi - to średniowieczne myślenie.
Sterylizacja u suczki jak i kastracja u psa zapobiega wielu problemom zdrowotnym w przyszłości.
Powrót do góry

ance

PostWysłany: Pon 16-03-2015, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Piesek, jednak z sunią jest dużo roboty związanej z zachądzeniem w ciążę etc
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Sob 21-03-2015, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiedyś słyszałam, że suczka musi zajść w ciążę choć raz, nie wiem ile w tym prawdy.
więc chyba wolała bym psa.
Powrót do góry

mirinda

PostWysłany: Nie 19-04-2015, 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My od kilku miesięcy jesteśmy właścicielami suczki i psa - mieszańce. Jak tylko odpowiednio podrosły obydwa psiaki przeszły sterylizację i kastrację.
Nic się w ich zachowaniu nie zmieniło a problem niechcianych szczeniaków czy ucieczki za suczkami z okolicy mamy z głowy. Jeśli chodzi o wierność to w naszym przypadku pies jest bardziej wierny niż !. Ona gdyby mogła to by się wałęsała po okolicy - ale dom musi mieć w zasięgu wzroku. Niestety nie możemy sobie pozwolić na taką sytuację ze względów bezpieczeństwa - pies na wolności = kłopoty dla właściciela.
Powrót do góry

Malwina_87

PostWysłany: Pon 21-12-2015, 9:23    Temat postu: Pies czy suczka Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie ważne czy pies czy suczka. Każda płec ma swoje plusy i minusy.
Psa również trzeba wykastrować tak jak suczke wysterelizować, bo będzie uciążliwe, gdy suczka w okolicy będzie miała cieczkę i twój pies będzie wariował. Działa to oczywiście w druga stronę. Twoja suczka będzie miała cieczkę, a pod Twoja bramą będzie stado psów robiących podkopy. Suczki są bardziej obciążone nietety geneycznie i kiedy się nie oszczenią prawdopodbieństwo chorób znacznie wzrasta.
Co do wierności i ufności to nie zależy to od płci, ale bardziej od wychowania i rasy.
Jednak psy więcej sikają, zaznaczając swój tren czego suczki nie robią. Oczywiście podczas wychowania można tego oduczyć, ale jest to na początku kłopotliwe.
Powrót do góry

baniusia3

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Czw 10-03-2016, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam 2 suczki i nie wymieniłabym ich na psy.Są wspaniałymi przyjaciółkami są wierne i oddane dają się przytulać i bardzo je kocham jak nikogo na świecie.Polecam zakup właśnie suczki bo psy nie są tak uczuciowe.
Powrót do góry

gocha80

PostWysłany: Sro 15-02-2017, 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tam wolę męskie towarzystwo więc miałam zawsze psy Puszcza oko. Nigdy nie miałam z żadnym większych problemów. U suk najbardziej odpychała mnie cieczka.
Powrót do góry

Moska90

PostWysłany: Pon 20-02-2017, 0:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli nie planujecie hodowli, to lepiej wybrać psa. Nie będziecie musieli martwić się ewentualnymi ciążami i innymi kwestiami, które spotykają suczki.
Powrót do góry

Debbie

PostWysłany: Nie 12-03-2017, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie od zawsze były psy. A jak chomik czy kanarek to też od zawsze faceci Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: