Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Surogatki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Czw 05-06-2014, 18:54    Temat postu: Surogatki Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W Internecie można znaleźć setki ogłoszeń od kobiet, które chciałyby zostać matkami zastępczymi. Mimo, że takie umowy między matką zastępczą a rodzicami są nielegalne. Niektórzy są w stanie zapłacić takiej matce ponad 200.000 złotych za urodzenie ich dziecka. Co o tym myślicie? Czy uważacie, że ten proceder nie powinien być nielegalny? Co z rodzicami, którzy bardzo chcą mieć dziecko i żadne terapie nie pomagają? Czy wy byście się na coś takiego zdecydowały?

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 05-06-2014, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja wiem, ze surogatka jest nasza jedyna opcja zeby miec nasze biologiczne dziecko. Jednak nigdy bym sie nie zdecydowala.
Balabym sie, ze surogatka by mi uciakla z moim dzieckiem, ze nie chcialaby oddac, no i swiadomosc, ze ktos inny nosi moje dziecko jakos do mnie nie przemawia.
Tutaj jest to legalne i mysle, mimo tego, ze ja bym sie nie zdecydowala, ze to jest super rozwiazanie!

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Czw 05-06-2014, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:

Tutaj jest to legalne i mysle, mimo tego, ze ja bym sie nie zdecydowala, ze to jest super rozwiazanie!

A tutaj nie jest legalne i spotkałam się już z wyrazami świętego oburzenia, że w ogóle kobieta może oddać dziecko, które sama urodziła. Puszcza oko
W Hameryce też oceniają surogatki w ten sposób? Podejrzliwa

Ja sama uważam, że jeśli jednej i drugiej stronie taki układ pasuje, to jest ok. Uśmiechnięta

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 05-06-2014, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
W Hameryce też oceniają surogatki w ten sposób? Podejrzliwa

Nie spotkalam sie z jakimis negatywami. Moze dlatego, ze slawne pary bardzo czesto sie decyduja na takie rozwiazania.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

sensitive1988

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Generalnie nie mam nic przeciwko. Jednak ja nie zdecydowałabym się.

Podpis "Czasem z dnia na dzień zmienia się wszystko..."

Stronger than yesterday...
Powrót do góry

Doti1000pns

PostWysłany: Sro 11-06-2014, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Trzeba jeszcze wspomnieć, że u nas w Polsce, definicja matki to kobieta, która urodziła dziecko i fakt, że surogatka nie jest "genetyczną" matką dziecka, jest z prawnego punktu widzenia bez znaczenia. Co innego w Ameryce, nawet jak zmieni zdanie, to możesz odebrać jej dziecko. U nas, już niestety nie. Bynajmniej nie spotkałam się z takim orzecznictwem.

Ja bym nie skorzystała z usług surogatki. Sama też bym nią nie została. Za żadne pieniądze. W trakcie ciąży już nawiązuje się silna więź z dzieckiem, więc kobieta, która bez problemu oddaje takie maleństwo, wzbudza u mnie podejrzenia, że ma coś z głową. Puszcza oko

Podpis „Człowieka można znacznie lepiej poznać obserwując jego reakcje wtedy, kiedy przegrywa, niż wówczas, gdy wygrywa.”
Powrót do góry

sunflower

Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Nie 15-06-2014, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A czy surogatka ma jakieś pranie mózgu ze decyduje sie na taki krok?
Jakos nie umiem sobie wyobrazic ze taka dziewczyna ktora po 9 miesiacach moze oddac dziecko, od tak.
Dla mnie to jest dziwne i nieludzkie. Ale wiem ze duzo osob korzysta z takiej formy usług.

Nie oceniam ale sama bym nie skorzystala z takiej formy...

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

Matylda

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Nie 15-06-2014, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zdecydowałabym się i byłam bliska, ale jednak po wielu latach walki udało się i mam córeczkę. Gdyby moja przyjaciółka nie mogła mieć dzieci, urodziłabym je dla niej, sama zaoferowała mi to samo, natomiast nie podoba mi się traktowanie tego jako formy zarabiania pieniędzy. Niepłodność to bolesna choroba.

Podpis Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Powrót do góry

Tequilla

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Małpa
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 19-11-2014, 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem bardzo liberalna osoba, nie mam nic przeciwko ale sama nie wiem czy bym zdecydowała się na coś takiego . Ale uważam że lepsze to i adopcja ze wskazaniem niż porzucanie dzieci na śmietnikach lub zabijanie .
Powrót do góry

Kitaj

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pon 24-11-2014, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja bym wolał, żebyśmy coś zrobili z naszym prawem adopcyjnym, tymi wszystkimi procedurami itd. A najważniejsze, żeby jakoś unormować status prawny dzieci, które nie mogą zostać adoptowane. Tak mamy wielu podopiecznych różnych instytucji i kolejki przyszłych rodziców, bo biologiczni rodzice nie stracili praw do dziecka i może kiedyś będą chcieli się nim zając, albo nie...
Powrót do góry

pola80

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pon 23-03-2015, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

to jest bardzo powazna decyzja. Ja chyba bym sie nie zdecydowala na surogatke - zbyt duze ryzykowe. Poza tym nic chyba nie zastapic bycia w ciazy i budowania juz w tym okresie wiezi z dzieckiem. Na rynku medycznym jest szereg metod, ktore moga pomoc zajsc w ciaze jak chociazby in vitro. Jestem teraz w trakcie czytania ksiazki Bogdy Pawelec o in vitro "wazne rozmowy na trudny temat" i ja bedac w takiej sytuacji wybralabym in vitro
Powrót do góry

Sandra21

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Wto 24-03-2015, 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak dla mnie jest to sytuacja nie ciekawa ja bym nie podjęła się urodzenia komuś dziecka i oddania, dziewczyny nie mają czasami wyjścia i ta droga zarobienia sporych pieniędzy ich kusi,ale każda powinna się zastanowić zanim podejmie takie kroki.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Kiti

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pią 24-08-2018, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też bym nie mogła oddać komuś Moje podkreślam moje dziecko! I do tego wziąć jeszcze za to pieniądze jak bym była tylko inkubatorem
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: