Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szczawnica noclegi i zwiedzanie
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 16-02-2010, 18:54    Temat postu: Szczawnica noclegi i zwiedzanie Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie planujemy letnie wakacje i padło na Pienieny i na Szczawnicę.
I teraz pytanie do Was odnośnie fajnych kwater, domków, apartamentów, jedziemy tam w 5 osób. Dobrze pojechać w sprawdzone miejsce, polecane przez kogoś, więc pytam Was. Uśmiechnięta
Jesli któraś z Was była, może coś polecić albo może i od razu odradzic to chętnie skorzystam z rad.
Podobnie jeśli chodzi o trasy wycieczkowe, restauracje itp. Uśmiechnięta

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Wto 16-02-2010, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mąż Efrell był w Szczawnicy, może by coś doradził.

Podpis „Jeżeli nie wiesz dokąd idziesz trudno Ci będzie tam dojść”.
"Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą" A.M.
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 20-02-2010, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wczoraj właśnie zarezerwowaliśmy nocleg, będziemy wynajmować domek.
Teraz pozostaje zaplanować resztę rzeczy związanych ze zwiedzaniem.
Przeraża mnie trochę podróż - 8 godzin, ale jakoś chyba damy radę. Puszcza oko

Powrót do góry

Martha

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Wto 23-02-2010, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem z Krakowa więc do szczawnicy mam bliziutko Uśmiechnięta czesto tam bywam, bardzo lubie to miejsce, dobrze wybrałaś! jest co robić, na spacery, piękny Wąwóz Homole- musisz tam pójść, jest cudownie, przyroda jak z obrazka.,..jak trafisz na piękną pogodę to extra. Akurat ja wynajmowałam pokój pod Szcawnicą,w Krościenku i płaciłam...17 zł. za osobę (2 lata temu)- taniocha. W samej szczawnicy drogo, ale to norma w polsce. baw sie dobrze!
Powrót do góry

Więc
Administrator Forum
Administrator Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Wto 23-02-2010, 18:42    Temat postu: Re Szczawnica noclegi i zwiedzanie Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Majek napisała:
Właśnie planujemy letnie wakacje i padło na Pienieny i na Szczawnicę.
I teraz pytanie do Was odnośnie fajnych kwater, domków, apartamentów, jedziemy tam w 5 osób. Dobrze pojechać w sprawdzone miejsce, polecane przez kogoś, więc pytam Was. Uśmiechnięta
Jesli któraś z Was była, może coś polecić albo może i od razu odradzic to chętnie skorzystam z rad.
Podobnie jeśli chodzi o trasy wycieczkowe, restauracje itp. Uśmiechnięta

Tak się jakoś złożyło, że właśnie na weekend byłem w Szczawnicy. Śmieje się
Piątek byłem w Wąwozie Homole, na Wysokiej, w schronisku na Durbaszce.
W sobotę było nieciekawie - więc tylko centrum (za to super pizzerie odkryłem).
W niedziele za to wybraliśmy się drogą po słowackiej stronie wzdłuż przełomu Dunajca, aż do Sromowców Niżnych.

Wynajęliśmy pokoje z domku, pokoje 2,3,4 osobowe, całkiem spoko, całe w jasnym drewnie, łazienki w pokojach, wanny lub prysznice, WiFi na pokładzie. Uśmiechnięty:

Jedyne czego nie polecam to lokalu "Muzyczna Owczarnia"...
Zmachani, mokrzy (mokry śnieg w Homolach i powyżej), po całym dniu, przychodzimy do owego legendarnego lokalu... I nas nie wpuścili, bo była jakaś tam próba akustyczna (trzech kolesi z Proletariatu prawdopodobnie, coś tam rzępoliło). Co im szkodziło wpuścić nas na herbatę i grzane piwo? Naprawdę tyle by im ubyło? A przyjechałem to zobaczyć specjalnie, szczerze mówiąc. Więcej nie spróbuje. Zły

Co do pokojów - jeżeli cie interesuje, daj znać na PW. Dam ci linka, tam są zdjęcia i reszta informacji, oprócz cen. Ceny zaś nie były szokujące jak na sezon narciarski (35 zł od osoby, przy dwójkach).

Garść zdjęć z niedzieli, czyli "Zimowy Przełom Dunajca":

Podpis Jak nie chcesz mieć problemów na tym forum to przeczytaj:
1. Regulamin!
2. Zapoznaj sie z przyklejonymi tematami w "Ogłoszeniach"
3. Ważny jest dla nas styl i ortografia
4. Zakładając nowy temat, nazwij go tak, aby jasno wynikało co jest w środku. Długie tematy mile widziane.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Martha

Zodiak: Skorpion

PostWysłany: Czw 25-02-2010, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak tam pieknie w zimie! Bywam tam tylko latem ale widzę że zima też ma tam swe uroki:) Muzyczna owczarnia jest OK ale strasznie drogie mają wejściówki (IRA+jakiś tam zespół koszt 100zł!) ale jest klimat...

Podpis "Jedyne co nas w życiu ogranicza, to nasza wyobraźnia"
Powrót do góry

Więc
Administrator Forum
Administrator Forum

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Czw 25-02-2010, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Martha napisała:
Jak tam pieknie w zimie! Bywam tam tylko latem ale widzę że zima też ma tam swe uroki:) Muzyczna owczarnia jest OK ale strasznie drogie mają wejściówki (IRA+jakiś tam zespół koszt 100zł!) ale jest klimat...

Nie wiem - próbowałem się dostać, ale... Uśmiechnięty
I więcej nie spróbuje...

Co do okolic Szczawnicy:

Pienin w sezonie... Współczuje. Będziesz czekać na wejście na 3 korony po 2-3h, a na szczycie popychana przez innych, którzy też będą już chcieli wejść.

Na pewno warto iść na Zamek w Niedzicy(i poczytać wcześniej o skarbach Inków). Uśmiechnięty

Obok Szczawnicy masz super Gorczański Park Narodowy (jest co tam robić przez kilka dni).
Wspomniany Wąwóz Homole - są bilety wstępu w sezonie i będą tłumy.
Dolina Białej Wody - obok Homoli.

Schronisko na Prehybie i Radziejowa, aż do Piwnicznej. W ogóle warto Piwniczną zwiedzić.

Schronisko na Szczawnicą, Bereźnik i wielgachnym podświetlanym krzyżem.

Palenica - wyjazd krzesełkowy. (albo od drugiej strony, czyli droga przez wąwóz Homole w Jaworkach do Szczawnicy - trasa na spokojny cały dzień).

Spływ Dunajcem i oczywiście ta droga po Słowackiej stronie (2h w jedną stronę) do Sromowców Wyżnych.

Koniecznie: Sokolica od strony Szczawnicy (przeprawa przez Dunajec 2 zł) + Trzy Korony. Ale będą tłumy i trzeba mieć kondycje w przypadku Sokolicy, ale (bardzo) warto.

Oprócz tego pojawiło się pełno wypożyczalni sprzętu wszelakiego (rowery, rolki itp).

To tak szybkim rzutem na taśmę...

Podpis Jak nie chcesz mieć problemów na tym forum to przeczytaj:
1. Regulamin!
2. Zapoznaj sie z przyklejonymi tematami w "Ogłoszeniach"
3. Ważny jest dla nas styl i ortografia
4. Zakładając nowy temat, nazwij go tak, aby jasno wynikało co jest w środku. Długie tematy mile widziane.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 26-02-2010, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W samej Szczawnicy byliśmy już 2 razy, właśnie po sływie Dunajcem, ale to tylko na parę godzin. Dzięki Więcu za informacje, na pewno się przydadzą. Mam nadzieje, że miło sezonu (bo będziemy tam od 15 lipca) jakoś przeżyjemy oblężenie turystów. Puszcza oko

A ta knajpka o której piszecie - Muzyczna owczarnia, to taki klub muzyczny połączony z restauracją tak?

Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 26-02-2010, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Więcu świetne fotki. Widać, że okolica jest śliczna.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pią 26-02-2010, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Więcu te zdjęcia są "pocieszeniem dla oka". Ale najbardziej podobała mi się beczka piwa. Śmiejąca się
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 26-02-2010, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Piękne zdjęcia. Zakochany

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 05-08-2010, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szczawnica zaliczona! Było super, miasto i okolice strasznie nas urzekły, wiec na pewno tam jeszcze wrócimy.
Zaliczyliśmy m.in. wejście na Palenicę, Jaskinię Bielską, (do Lodowej trzeba było stac 2 godz. w kolejce, wiec darowaliśmy to sobie tym razem), Czerwony Klasztor, Wąwóz Homole, Poprad i prawie codziennie jeździliśmy rowerami wzdłuż Dunajca na Słowację. Uśmiechnięta
Nocleg również mieliśmy we wspaniałym miejscu, które z całym sercem mogę polecić. Jedyny minus, że daleko od centrum, ok. 20 min trzeba było iść.

Powrót do góry

ewa0302

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Czw 05-08-2010, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Byłam w Szczawnicy rok temu z A. i więcej tam nie pojadę wynudziłam się jak mops przez tydzień Smutna żyje w dość górzystym rejonie wiec góry nie robią na mnie wrażenia. ogólnie mało młodych dużo restauracji kolejka jedyny plus ale szczerze żałuje ze tam byłam już wolała bym te oklepane Bieszczady Solinę. Mieliśmy pokój w pensjonacie "biały domek" płaciliśmy 55zł za osobę od doby w tym wliczone śniadanie o 8. Pokoik maleńki w którym 70% zajmowało łózko i maleńka łazienka Na pewno tam nie wrócę
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 05-08-2010, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ewa ja jestem człowiekiem z nizin i jak do tej pory częściej bywałam nad morzem. Więc góry cały czas robią i będą robić duże wrażenie. A nuda to kwestia rozplanowania dnia, bo my ani troche na nudę nie narzekaliśmy, z chęcią przydałoby nam się więcej dni pobytu.
My byliśmy tu
http://www.osadaagata.eu/oferta.html
Płaciliśmy 250zł za dobę.

Powrót do góry

Silwa

Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 06-08-2010, 7:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja polecam wypad na Słowację do Starej Lubowli.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: