Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szczur czy to dobry pomysl
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
draconem

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Nie 26-07-2015, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

crisan90 napisała:
Szczury są bardzo inteligentne Uśmiechnięta Sama miałam kiedyś szczura, ale jak zdechł to jakoś ciężko mi było przygarnąć kolejnego[/url]

Troszkę polecę off topem, ale... dobrze Cię rozumiem. Kiedy mój pierwszy zdechł, również nie chciałam innych, ale mój Tato mnie nakłonił i choć z początku porównywałam je do pierwszego, to cieszę się, że się zdecydowałam Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

anniela

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sro 21-10-2015, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja miałam szczura, ale pogryzł pościel i kable - choć trzeba przyznać, że w odróżnieniu od chomika załatwiał się tylko w klatce.
Powrót do góry

korneliap

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Wto 27-10-2015, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie przepadam za szczurami:( boje się nawet myszy:)
Powrót do góry

pretty woman

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 28-10-2015, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

anniela napisała:
Ja miałam szczura, ale pogryzł pościel i kable - choć trzeba przyznać, że w odróżnieniu od chomika załatwiał się tylko w klatce.

Mi kable załatwiał królik. Puszcza oko

Cytat:

Nie przepadam za szczurami:( boje się nawet myszy:)
Ja też jakos nie uważam ich za urocze... Uśmiechnięta
Powrót do góry

Smieszka

PostWysłany: Sro 16-12-2015, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O nieee nieee... miałam szczura, w zasadzie mój mąż. Szczurek zachorował na guza przysadki - mąż chciał go leczyć za wszelką cene - wydalismy ponad 300zł na weta plus leki, a i tak padł... a ile ubran mi pogryzł, kabli itp Niezdecydowana never again
Powrót do góry

antiba26

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sro 13-01-2016, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Najlepsze zwierzęta na świecie Uśmiechnięta

Na początku byłam sceptycznie nastawiona do adopcji szczurów. Chciałam adoptować świnki morskie, ale przez przypadek zobaczyłam w internecie ogłoszenie o moich chłopakach - mieszkali w fatalnych warunkach, byli wychudzeni i mieli wszy. Musiałam im pomóc i tak zaczęła się przygoda Uśmiechnięta

Do tej pory miałam tamtych pierwszych 4 chłopaków. Potem tymczasowałam inne ogony - dwa wróciły do mnie z adopcji. Później doszedł jeszcze jeden. W międzyczasie oczywiście szczurki odchodziły - głównie z powodu chorób. Obecnie mam znowu 4 potwory, bo doadoptowałam jeszcze 2 i nigdy tego nie żałowałam.

Smutne, że piszecie o kupnie zwierząt. Jest bardzo wiele potrzebujących szczurów, które można adoptować z domów tymczasowych albo z fundacji. Te w sklepach zoologicznych są rozmnażane między sobą, bardzo zaniedbywane i traktowane jak zwykły towar. Ja nie godzę się na złe traktowanie zwierząt, dlatego nigdy nie napędzę tej chorej machiny popyt-podaż.

Co do samych szczurów, to konieczne są dwa, a najlepiej większe stadka. Budują między sobą niesamowite więzi i hierarchię. Trzeba liczyć się z wysokimi kosztami utrzymania - głównie leczenia, bo to chorowitki, i wyposażenia (nie dla za małych klatek!).

To niesamowicie ciepłe, inteligentne i miłe zwierzęta. Oczywiście zdarzają się agresywne osobniki, jak mój Grizzly, przez którego musieliśmy zszywać w szpitalu innego szczura i który wielokrotnie pogryzł mnie do krwi. Chłopak mieszkał w bardzo złych warunkach gdzie nikt go nie oswajał. My zdecydowaliśmy się na kastracje i teraz Grizzly jest moim najmilszym szczurem - biega za mną, wskakuje na kolana, skubie mi włosy i liże ręce Uśmiechnięta

Prowadzimy swój fanepage na fb (wystarczy znaleźć Szczurza Morda ).

Jeszcze co do gryzienia - bez przesady, czymże są dziesiątki pogryzionych pościeli, ubrań, kocy czy mebli w porównaniu z inteligentną miłością małych, sprytnych stworków? Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: