Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Szczur czy to dobry pomysl
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piąteczka

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pią 24-09-2010, 14:37    Temat postu: Szczur czy to dobry pomysl Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ostatnio mój partner wpadł na pomysł kupienia szczura podobno są to bardzo inteligentne zwierzęta, ale ja nie jestem do końca przekonana. Kocham wszystkie zwierzaczki ale nie wiem czy szczur to najlepszy pomysł, zwłaszcza że mamy 3 letniego synka. czy ktoś z was ma lub miał szczura ? jak wygląda opieka nad nim? doradźcie coś
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ranking produktów, najtaniej, ranking, jaki kupić, jaki wybrać
roksiakb

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 24-09-2010, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam,
Ja miałam szczurki - nawet 2 - i powiem Ci, że gdyby nie mój mąż, to kupiłabym jeszcze raz bez zastanowienia.
I tak, racja, że są to baaardzo mądre stworzonka Uśmiechnięta. Po nich miałam myszoskoczki, jednak to nie było to samo Smutna
One zazwyczaj mają tylko 1 pana - innych członków rodziny tolerują (chyba, że ktoś im dokucza, to potrafią "ugryźć") Moje na szczęście nikogo nie gryzły, tylko raz męża "postraszył" jeden z nich - bo go za ogon ciągnął.
A jeśli chodzi o opiekę, to trzeba poświęcić na początku im duuużo czasu, żeby się przyzwyczaiły do was i pokochały. A po tym okresie gwarantowana przyjaźń z ich strony i wiele zabawy, bo są naprawdę zabawnymi stworzeniami.
Jeśli nie macie czasu na zbytnie opiekowanie i zabawę z 1 to trzeba mu dokupić kumpla, wtedy same sobie zabawę znajdą Uśmiechnięta Jednak należy kupić je od razu, żeby się wychowywały razem od "małego", bo potem trudno jest je połączyć, jeśli nie macie doświadczenia w tych sprawach. Nawet jeśli źle to zrobicie to może się to skończyć śmiercią tego maluszka. Więc po co ryzykować Uśmiechnięta Jeśłi masz jakieś pytania to możesz pisać na PW.
Pozdrawiam

Podpis Każdego dnia kocham Cię bardziej...
Dziś - jeszcze więcej niż wczoraj,
A i tak mniej niż jutro..
Powrót do góry

piąteczka

PostWysłany: Nie 26-09-2010, 8:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki bardzo za odpowiedź.
Powrót do góry

Malwina...

PostWysłany: Nie 26-09-2010, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szczur to dobry pomysł, pod warunkiem,że nie jest agresywny. Warto przed zakupem uważnie mu się przyjrzeć i wziąc pod uwagę,że jeśli to będzie samczyk- w okresie dojrzewania może się trochę zmienić. Sama mam szczura i wiem,że każdy ma inny charakter, dlatego nie może to być pierwszy lepszy. Druga sprawa, szczur to zwierzę stadne, nie może być sam, prowadzą nocne życie i nikt sie nie bedzie nim zajmował w nocy, dlatego musi mieć towarzysza.
Popełniłam ten błąd i najpierw kupiłam szczura, a potem zaczełam się dokształcać, a teraz już za późno na dobranie drugie szczura, brak zgody partnera na drugiego stworka.
Zgadzam się,że to zwierzątko bardzo inteligentne, trzeba mu poświęcać czas, musi mieć możliwość wybiegania się. Jest to zwierzę ruchliwe, nie moze tez miec za małej klatki. Jeśli np nie bedziecie w stanie wypuszczać go czasem żeby pobiegał, to myślę,że lepiej zrezygnować.
Jeśli zwierzę nie bedzie strachliwe i agresywne, to moze byc z dzieckiem, moja 4letnia znajoma świenie się bawila ze szczurkiem. Jednak jak to dziecko...treba zwracac straszna uwagę,żeby np nie nadepnelo na szczurka itp, wystarczy chwila nieuwagi. Jest to zwierzątko bardzo szybkie, raz jest w jednym miejscu, raz w drugim, trzeba miec oczy dookoła głowy.
I pilnować,żeby nie pogryzł kabli np:)
i weź jeszcze pod uwage fakt,ze czasem sprzątanie moze byc uciazliwe, niektóre szczurki często posikują, ja np kilka razy dziennie musze zmywac gąbką z półek w klatce siuśki.
Ogólnie POLECAM.
Jeśli partner jest ZA, będzie pomagał w hodowli,myślę,że nie ma powodu do zmartwienia.
Pozdrawiam i życzę przemyślanej decyzji. Uśmiechnięta
Powrót do góry

mistle

PostWysłany: Pon 27-09-2010, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja polecam adopcję zwierzaka -- akurat szczury są dość popularne, więc jest pełno ogłoszeń o maluchach z wpadki. Ma to taką zaletę, że zwierzę jest od urodzenia przyzwyczajone do ludzi, oswojone, raczej zdrowe (bo miłośnicy szczurów o to dbają). Zoologa nie polecam, bo zwykle zwierzaki mieszkają tam w dość kiepskich warunkach, są często chore (albo z pasożytami), poza tym często sprzedawcy upychają je razem nie zważając na płeć i może się przydarzyć samiczka w ciąży (co wbrew pozorom nie jest takie rzadkie).

Po drugie szczury są strasznie socjalne, więc trzymanie je w pojedynkę jest okrucieństwem, dlatego decydując się na nie należy od razu przewidzieć klatkę dla przynajmniej dwójki. Jeśli nie chcesz mieć dwóch zwierzaków to pomyśl o jakimś terytorialnym zwierzaku, np. chomiku, bo szczury generalnie trzymane samotnie są nieszczęśliwe.

Hm ja ogólnie szczury polecam, sama się takowymi opiekuję i jestem szalenie zadowolona, bo to na pewno najinteligentniejsze gryzonie chodzące po ziemi. Wiele zwierzaków już miałam i póki co szczury wygrywają. Są przyjacielskie, kochane, lubią ludzi, są przesprytne i jedzą praktycznie wszystko, nie ma z nimi wielu kłopotów.
Z wad -- to przede wszystkim zapach, akurat w porównaniu do myszoskoczków albo chomików szczury zwyczajnie śmierdzą pozostawione na kilka dni, dlatego trzeba bardzo często u nich sprzątać. Poza tym gryzą właściwie wszystko -- kable, ubrania, reklamówki, wszsytko właściwie, co się nieopatrznie znajdzie zbyt blisko klatki.

Ale generalnie są naprawdę kochane, jak tylko nauczycie synka sięz nimi delikatnie obchodzić, to na pewno szczury odpowiedzą miłością; moje są ulubionymi zwierzakami trzyletniej córki znajomych, momentalnie robią się grzeczne, cierpliwe i dają się głaskać Uśmiechnięta
Powrót do góry

piąteczka

PostWysłany: Pon 27-09-2010, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie najbardziej bałam obawiam się tego zapachu.. Ja bardziej chciałabym psa ale niestety mój partner się nie zgadza. Dziękuję wam za pomoc teraz już wiem więcej na temat tego zwierzaczka, ale jeszcze nie wiem czy się zdecyduję.
Powrót do góry

mistle

PostWysłany: Pon 27-09-2010, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hm, to ja na waszym miejscu wstrzymałabym się z decyzją o zwierzaku, sądzę, że powinniście być oboje przekonani, żeby coś z tego wyszło. Zwłaszcza, że to jest odpowiedzialność na kilka lat, nie możesz malucha oddać, jak stwierdzisz, że jednak Ci nie pasuje.
Powrót do góry

monika24

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pią 15-10-2010, 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam szczura juz ponad rok,mam tez 4 letnia córke i nie mamy zadnego problemu typu, że szczur cos zrobi dziecku albo ze ucieknie z klatki.
opieka nad szczurem nie jest ciezka,od czasu do czasu trzeba z nim tylko pojechac do weterynarza zeby podciął mu pazurki bo bardzo mocno drapie,no i na szczepienie gdyby cos sie stalo.szczury tez nie balagania,w klatce zalatwiaja sie w jednym miejscu ( nasz przynajmniej tak robi ), nie jedza duzo no i sa bardzo, ale to bardzo inteligentne i czasami potrafia sie przytulic do czlowieka.ja nie zaluje ze kupilismy szczurka,uwazam go jako czlonka naszej rodzinki:)Uśmiechnięta

Podpis Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.Jestem przy Tobie od pierwszego grama.Tyś moje dziecko, a ja...Twoja mama!
Powrót do góry

slonce

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Czw 02-12-2010, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja kupiłam szczura w sklepie zoologicznym, jak przywiozłam go do domku. To się okazało że jest chory Smutna kichał i dosłownie kasłał przez ok 1,5tygodnia, jakoś go wyleczyłam i już jest w porządku, troszkę się oswaja, wącha itp, ale też gryzie - nie jakos boleśnie - łapie za paluch i zaraz puszcza.
Mam jednego szczura, któaś tu z dziewczyn napisała że jeden szczur czuje się nieszczęśliwy, ale nie wiem czy jakbym teraz drugiego dokupiłą to czy by się polubiły?
no i pytanko, jak je oswajać? brać codziennie na ręce itp?
mój strasznie piszczy - cyba nauczył się od świnek morskich w sklepie zoologicznym, ale ogólnie bardzo go kocham, super kumpel z niego jest.
Powrót do góry

Coffee

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pon 13-12-2010, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

slonce napisała:
mój strasznie piszczy.

W jakich sytuacjach piszczy? Jak bierzesz go na ręce czy bardziej sam siebie. Bo jeśli to drugie to radziłabym wybrać się do weterynarza. Może piszczy bo coś go boli?

Ja mam cztery szczurki Uśmiechnięta Dwa mniejsze trafiły do nas, kiedy te starsze miały ponad rok. Połączenie ich zajęło nam około tygodnia. Na szczęście mogliśmy sobie pozwolić na kupno drugiej klatki. Było to niezbędne, ponieważ jedna ze starszych szczurzyc okazała się agresywna w stosunku do maluchów (a szkraby sobie nic z tego nie robiły i ganiały za nią jak opętane). Całą noc spędzała na obserwowaniu pędraków i "fukała" na nie (klatki stały jedna przy drugiej). Z kolei moja druga starsza szczurzyca okazała anielską cierpliwość: maluchy po niej skakały póki im się to zajęcie nie nudziło.

W łączeniu szczurów najważniejsze jest to, żeby pierwsze kilka spotkań odbyło się na neutralnym terenie. Trzeba uważnie obserwować reakcję starszych i w razie czego interweniować.

Jeśli chodzi o oswajanie małych szczurków to najlepiej włożyć na siebie jakiś stary sweter i skitrać szczury pod tym swetrem Puszcza oko będzie dla nich ciepło i ciemno - jeśli poczują się bezpiecznie to zasną.

Dzieci jeszcze nie mam więc nie wiem jak w praktyce wygląda ta kwestia. Uwaga na kobiety w ciąży - szczury mogą przenosić toksoplazmozę! Sprzątanie kuwet trzeba wtedy zrzucić na barki swojego partnera Śmiejąca się

Ja bardzo kocham szczurki. Jednak posiadanie tych zwierzątek ma jeden minus - co jakiś czas trzeba wymienić całą szafę, bo wszystko prędzej czy później okazuje się służyć do ścierania zębów (tak, nawet te drogie skórzane buty...).
Powrót do góry

wytrwala

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sro 16-02-2011, 4:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas firanki i zasłonki były co chwila do wymiany. Maniakalnie je "zżerał".
Fajne, inteligentne i kochane zwierzątko.
Powrót do góry

mtmt

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Sro 16-02-2011, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też miałam szczurka, uważam że to cudownie mądre zwierze.Gdyby nie mój negatywnie nastawiony mąż to na pewno skusilabym się raz jeszcze Uśmiechnięta

Podpis Szczęśliwa żona i mama Uśmiechnięta)
Powrót do góry

ol_ka1981
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 16-02-2011, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja znajoma miała kiedyś szczura. Zwierzątko nawet było spokojne. Kiedyś jednak jej uciekł i wszystko poniszczył. Jej brat chciał go złapać i wziął na ręce, to gryzoń ugryzł, taki był agresywny. Także znajoma, żeby nie dopuścić do podobnej sytuacji, to zmuszona była wypuścić go na wolność.
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 16-02-2011, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja osobiście do szczurków nic nie mam, ale chyba bym go sobie nie kupiła.
Boję się takich zwierzątek, miałam kilka razy chomiki były śmieszne ale niestety nie przywiązywały się do człowieka, żyły własnym życiem. Teraz mam psa, jestem w nim zakochana.
Powrót do góry

maja18
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Sro 16-02-2011, 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nigdy bym nie kupiła sobie szczura, dopiero co zatruwałam je w domu. Szczury to bardzo inteligentne zwierzaki jak dla mnie aż za bardzo. Jak jeden zjadł trutkę i zdechł to drugi już nie tknął.
Nie lubię ich, wolę chomiki.

Podpis Lubię kiedy mi zależy :*
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: