Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szkoła rodzenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 05-02-2008, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kasia właśnie pisałam wyżej, że u nas była równolegle szkoła rodzenia dla kobiet, które albo chcą albo muszą chodzić same. Uważam, że to było bardzo dobre rozwiązanie Uśmiechnięta
W mojej szkole rodzenia (dla par) też było kilka dziewczyn samych i nikt ich o mężów nie pytał, pewnie ich miały, tylko po prostu nie każdy o tej godzinie mógł dotrzeć, mój M. też musiał się godzinę zwalniać z pracy Podejrzliwa Przecież to normalne, że w dzisiejszych czasach ludzie różnie pracują i nie rozumiem, co w tym dziwnego, że przychodzisz sama Przewraca oczami

U nas dużo ćwiczeń podczas zajęć było przeznaczone dla dwóch osób i te dziewczyny, które były same musiały robić je z położną albo nie wykonywały ich wcale, dlatego taka szkoła dla przychodzących samotnie była dobrym pomysłem. Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

kasia22

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sro 13-02-2008, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie chwaliłam się nic. Jakoś mi wyleciało z głowy a przecież w ubiegły poniedziałek byłam znów w szkole rodzenia. Położna pokazywała nam po kolei jak sie kąpie maluszka. Potem każdy po kolei próbował dobrze uchwycić dziecko i włożyć do wanienki, ale wszystko na sucho bez wody no i na lalce wielkości bobaska. Już przy tym, mimo że to lalka tylko (ale taka specjalna, jak noworodek) każdemu się ręce trzęsły. A w następny poniedziałek zwiedzanie porodówki. Chętnie zobaczę jak to jest w moim szpitalu.

Podpis 16 kwiecień 2008 r - SZCZĘŚLIWI RODZICE Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

kasia22

PostWysłany: Pią 22-02-2008, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witajcie nie było mnie tu długo ale o tym w wieściach z brzuszków. Natomiast jesli chodzi o szkołę rodzenia to byłam w zeszły poniedziałek i to nie sama!!!! Z mężem oczywiście!! Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa
To że ze mną poszedł to bardziej kwestia złożenia sie kilku spraw na raz. Otóż w poniedziałek okazał się że mam iść do szpitala i zaraz po wizycie u lekarza kiedy do skierował mnie właśnie na szpital, pojechaliśmy z mężem na zakupy, bo nie miałam ładnych kapci do szpitala, ani żadnej ładnej koszuli nocnej. No a że to było po 16tej to zanim kupilismy wszystko co niezbędne na pobyt w szpitalu, to zleciało do 18 bardzo szybko. No i będac juz w okolicach szpitala powiedziałąm do męża, że jak juz jesteśmy tu to wartoby było pójść na zajęcia. No i bez oporów sie zgodził(nie wiem - może dlatego, że nazajutrz miałam iść do szpitala i może nie chciał mnie denerwować Puszcza oko )
Na miejscu okazało sie że tylko my przyszliśmy. Poczekaliśmy troszke z położną i nikt sie nie zjawił, wiec poszliśmy, tak jak było umówione - zwiedzać porodówkę. Wszędzie położna nas oprowadziła, wszystko wytłumaczyła no i przynajmniej teraz wiem dokładnie co i jak wygląda i na co sie przygotować. A powiem ze moje wyobrażenia odbiegały od stanu faktycznego - po prostu myślałam, że jest troszke przytulniej na tych porodówkach - ale i tak nie jest źle. Połozna na wszystko powiedziała co i jak, odpowiadała na wszystkie nasze pytania i okazało sie że mój mąż miał ich sporo. A później - nie powiedział tego w prost- ale chyba był zadowolony że był tam ze mną. Bardzo szczęśliwa A ja tym bardziej

Powrót do góry

Tulipanek

Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pią 22-02-2008, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kasia, fajnie że udało się męża zabrać bez odatkowych sporów. Uśmiechnięta
Ja muszę nas w końcu zapisac do jakiejść szkoły rodzenia,
na szczęście znalazłam kilka refundowanych, zawsze to jakieś 500zł
zostaje w kieszeni. Puszcza oko

Podpis Szczęśliwa Żonka - 29 kwiecień 2006
Szczęśliwi rodzice - 15 czerwiec 2008
Powrót do góry

kasia22

PostWysłany: Pią 22-02-2008, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tulipanku ja na szczesie nie muszę za szkołę płacić.

Wogóle juz mi położna wbiła pieczątkę potwierdzjącą uczestnictwo, do karty ciążowej. W razie gdyby mały zechciał przyjść wcześniej to już mam podkładke , żeby ewentualnie maz był ze mną. A tak na marginesie to chyba powoli się mój mąż przekonuje do porodu rodzinnego, zwłaszcza po oststnich zajęciach w szkole rodzenia, tzn. po wizycie na porodóce Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa Zobaczymy jak to bedzie

Powrót do góry

kasia22

PostWysłany: Wto 26-02-2008, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cześć dziewczyny.
Kolejny raport składam ze szkoły rodzenia.
Byłam wczoraj - sama jak zwykle Puszcza oko
W sumie to nic nowego się już nie dowiedziałm. Za tydzień nie idę, bo wczoraj przyszły 3 nowe pary i chcą nauczyć się kąpać dzidzi, a ja już byłam na zajęciach z kąpaniaem. Wogóle to już mam wbitą pieczątkę w kartę ciążową to nie wiem czy jeszcze będę chodzić. Bo tematy zaczynają sie powtarzać i ja to już wszystko wiem co powtarza położna. Zobaczymy, może jescze kiedys przed porodem pokażę się ze dwa razy żeby o mnie nie zapomnieli. Uśmiechnięta

Powrót do góry

Tulipanek

PostWysłany: Wto 04-03-2008, 7:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja szukam refundowanej szkoły rodzenia, na razie w W-wie jest
problem z dotacjami ale ponoć do połowy a najpóźniej do końca
marca się wszystko wyjaśni....

Podpis Szczęśliwa Żonka - 29 kwiecień 2006
Szczęśliwi rodzice - 15 czerwiec 2008
Powrót do góry

martii

Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 04-03-2008, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hej dziewczynki, przepraszam że się wtrącę w środek wątku.
Moja koleżanka z mężem szykowali sie do porodu rodzinnego, ale córeczka sie pośladkami ustawiła i niestety Justyna musiała miec cesarkę. No i mąż był z nią w trakcie...

A Wy tu piszecie, że tak nie można. A może źle zrozumiałam i po prostu nie checie mieć męża przy sobie w takiej chwili?
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 04-03-2008, 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

martii napisała:
A Wy tu piszecie, że tak nie można. A może źle zrozumiałam i po prostu nie checie mieć męża przy sobie w takiej chwili?

martii każdy szpital ma swoje zasady. Jedne pozwalają na obecność męża przy cc, inne nie. Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 06-03-2008, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Odwiedził nas kolega który chce otworzyć własny biznes tylko nie wie jaki. Powiedziałam, że ma szkołę rodzenia otworzyć bo najbliższa jest po 100 km w jakakolwiek stronę od mojego miasteczka.

Może go namówię, będę tam po porodzie chodzić i się "mądrzyć" na zmianę z położną Bardzo szczęśliwa A co!
Powrót do góry

karol25

Zodiak: Bliźnięta
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 29-09-2008, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ja uczęszczałam z partnerem do szkoły rodzenia przy orłowskiego w warszawie i mogę chyba szczerze polecić tę szkołę
jakoś łatwiej było przebrnąć przez wszystko razem, po tym jak pokazali nam tam wszystko od praktycznej bardzo strony

któraś z Was też tam uczęszczała?
to tak, aby nie było że ciągle zbaczamy z tematu

Autor postu otrzymał pochwałę.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 05-06-2011, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jesteśmy na etapie przygotowywania się do myślenia o takiej szkole. Złośliwa
Póki co zgodnie byśmy poszli, żebym ja się oswajała z myślą o małym dziecku, no i posłuchać jakichś mądrości.
Problem z tym, że Luby pewnie nie zawsze będzie mógł ze mną pójść, bo pracuje zmianowo i nie ma możliwości zwolnienia się z pracy godzinę czy dwie.

Jest w ogóle sens chodzić w pojedynkę?

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Nie 05-06-2011, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie się wydaje, ze tak. Zawsze to Ty się czegoś dowiesz i później przekażesz wiedzę Lubemu. Uśmiechnięta

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

krecikowa

PostWysłany: Pon 06-06-2011, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van oczywiście, że jest sens! Ja chodziłam z małżem i on ciągle powtarzał, że zajęcia są dla kobiet - po co on ma chodzić? Uśmiechnięta
W rzeczywistości było tak, że 90% tego co mówi położna jest kierowane do przyszłych mam. Nie widzę żadnego przeciwwskazania do chodzenia w pojedynkę. U nas był nawet Pan, który ciągle przychodził sam. Jego żona musiała leżeć podczas ciąży, więc on przychodził i skrzętnie wszystko notował.
I było dużo kobiet, które chodziły bez "tatów". W mojej gr tylko ja i jedna koleżanka byłyśmy na wszystkich zajęciach z mężami.
Powrót do góry

Monsoonka

Zodiak: Koziorożec

PostWysłany: Sro 08-06-2011, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na pewno jest sens, nawet w pojedynkę. U nas jest tak, że na pięć spotkań obecność Małża jest potrzebna właściwie tylko na dwóch - on też pracuje nieregularnie, wiec od razu na początku poprosiłam położną o rozpiskę co i kiedy będzie się działo, żeby na zajęcia z przebiegu porodu i opieki nad noworodkiem mógł sobie załatwić popołudnie wolne od pracy. Na pozostałe zajęcia chodzę sama i szczerze mówiąc nawet mi to na rękę, bo część tematów i problemów dotyczy tylko przyszłej mamy i łatwiej o nich rozmawiać w wyłącznie damskim gronie Bardzo szczęśliwa

Podpis Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym - wśród tandety lśniąc jak diament...być zagadką, której nikt nie zdąży zgadnąć nim minie czas
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: