Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szukam przepisu na pyszny obiad z łopatki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Potrawy z mięsa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 26-10-2007, 10:32    Temat postu: Szukam przepisu na pyszny obiad z łopatki Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Potrzebuję przepis na dobry obiad. Mam do dyspozycji 70 dkg łopatki, pieknej, chudej. Mój mężuś narzeka, że moje mięsa są takie same więc chcę się postarać dla niego ale nie znam sprawdzonego przepisu.

Będę wdzięczna za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Pią 26-10-2007, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem jakie potrawy z łopatki wcześniej serwowałaś. Podaj jakieś szczegóły - łatwiej będzie podpowiedzieć.
Powrót do góry

alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 26-10-2007, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Do tej pory tylko dusiłam w plastrach lub w kawałkach i dodawałam Pomysł na... gulasz Uśmiechnięta
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Sob 27-10-2007, 8:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z łopatki można zrobić m.in:
- zawijane roladki z boczusiem (tylko łopatka musi być bardzo chuda i mieć dość duży przekrój) i ogórasem kiszonym
- gulasz węgierski
- bitki w ostrym paprykowym sosie
- można ją zmielić i zrobić: klopsy, kotlety, gołąbki,
Jeśli chciałabyś dokładniejszy przepis na któreś z dań - daj znać. Wtedy dokładnie napiszę jak to przygotować. Sądzę że te roladki są najbardziej "wystawne"
Powrót do góry

KatOsu

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 24-01-2008, 4:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

alanml: ja z łopatki robie pieczeń Uśmiechnięta Wsadzam do worka plastikowego z oliwą, czosnkiem, pieprzem, solą, majerankiem i odrobinką wina czerwonego, liściem laurowym i zielem angielkim, zostawiam na noc w lodowce, a w poludnie wrzucam na blache, zalewam bulionem wołowym i pieke w piecyku rozgrzanym do 180St., potem przecedzam wywar i wlewam do garnka, dorzucam smietanki z mąką i pyszny sosik gotowy do polania pieczeni ^^ Pycha! A dzieki marynacie miesko jest niesamowicie kruche i delikatne ^^

Podpis "Ci, którzy ryzykują żyją krótko...ale ci, którzy nie ryzykują - nie żyją wcale!"
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 24-01-2008, 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja wczoraj z łopatki wyczarowałam niby "placek po zbójnicku".

Oczywiście placek można sobie darować i zrobić tylko gulasz.
A mianowicie:
Łopatkę pokroić w kawałeczki i do gara,
dodać dosyć spore plasterki cebuli,
pokroić boczniaki (pieczarki czy inne grzyby) na około 3cm plastry,
por pokroić i można utrzeć a może pokroić w plasterki marchewkę (jak będzie młoda marchewka to jeszcze lepiej) i wszystko dorzucić do reszty.
Dusić w garnku przez jakiś czas, na koniec można dodać sosik np. borowikowy z Knorra.

Pycha, więc polecam!!! Cool

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

Natalka

Zodiak: Strzelec

PostWysłany: Pon 01-02-2010, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja z łopatki robię pyszne, łatwe, efektowne zapiekane ziemniaczki Uśmiechnięta

Potrzebujemy:
-łopatkę
-jak największe ziemniaki
-brokuł (obojętne, świeży, albo mrożony)
-serek żółty
-pestki słonecznika
-śmietanka (18% mały pojemniczek)
-przyprawy
-olek

Ziemniaczki gotujemy w całości w mundurkach. W tym czasie na łyżce oleju podsmażamy łopatkę, dodajemy ugotowany, podzielony na małe kawałeczki brokuł, zalewamy śmietanką, przyprawiamy jak lubimy (ja dodaje sporo ziół, sól i pieprz, unikam papryki bo się sosik zabarwia na pomarańczowo) i chwilę razem dusimy. Na osobnej patelni prażymy słonecznik (przyrumieniamy na kropelce oleju - około 1 minuty).
Ugotowane ziemniaczki kroimy na pół (w wzdłuż - żeby nasza przekrojona część była jak największa, i żeby były płaskie a nie wysokie) każdą z połówek nacinamy jeszcze na krzyż (ale nie do końca, żeby nie popękały), układamy na nich uduszoną łopatkę, posypujemy startym serkiem i słonecznikiem i do piekarnika dopóki serek się nie rozpuści.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Pon 01-02-2010, 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Natalka brzmi smakowicie. Musze kiedys wykorzystać ten przepis. Bardzo szczęśliwa

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Natalka

Zodiak: Strzelec

PostWysłany: Pon 01-02-2010, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Naprawdę polecam, bo przyrządzenie to żadna filozofia a wygląda i smakuje super, no i robi wrażenie Puszcza oko
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Pon 01-02-2010, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lubie wlasnie takie dania, które nie są trdune a wygląd i smak mają rewelacyjny i niecodzienny. Uśmiechnięta

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Potrawy z mięsa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: