Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szynszyle- moje ulubienice.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fantazja

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 15-10-2007, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oooo to widzę że nie jestem sama!! Także jestem fanką szynszylków, od dwóch lat jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch cudownych futrzastych panów-Wypłosz i Lucek, moje dwa kochane Łobuzy!! Szynszyle górą!!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Gonia14

PostWysłany: Pon 15-10-2007, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki dziewczyny Bardzo szczęśliwa
Fantazja napisz coś więcej o swoich. Jaki mają kolor ? Czemu nie chaciałaś parki?
Powrót do góry

joanna1984

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pon 15-10-2007, 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gonia a nie rozwala ci wiórek dookoła klatki? mialam chomika, króliczka i na 2 tygodnie przygarnęłam szynszyla koleżanki. Filip- tak miał na imię_ lubił rzucac się na wiórki i rozwalac jes na wszystkie strony. Potem poczekał, az sprzątnę i znowu rozwalał. Smutna
Powrót do góry

Impala

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pon 15-10-2007, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gonia14 napisała:
Wymiana drewienek - raz na tydzień.

A ja mam pytanie co do tych drewienek.
Można je gdzieś zakupić? A jeśli tak to pewnie duzo kaski leci na ich wymienianie skoro co tydzien?

Tak na razie pytam, jeszcze sie nie zdecydowałam Złośliwa
A zresztą póki nie zarabiam tak normalnie, to nie będę w stanie ich utrzymać (ich, ponieważ jesli juz to zdecyduję się na dwojkę - NIE parkę oczywiście!, bo wydaje mi sie ze w dwójkę zawsze raźniej - czy myslisz ze bylo by drudniej z wychowaniem itd itp ??)

Podpis *Who doesn't long for someone to hold
who knows how to love you without being told
somebody tell me why I'm on my own
if there's a soulmate for everyone*
Powrót do góry

Fantazja

PostWysłany: Pon 15-10-2007, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moje szylusie są standardowe-czyli szaraczki!! Nie chciałam parki z obawy o problemy z potomstwem, dwa futrzaczki w zupełności mi wystarczą!!! Generalnie sa kochane, ale mają niszczycielskie skłonności-wszystko traktują ząbkami od tapet przez meble az do kabli, ale jeśli dobrze sie je pilnuje to mozna temu zapobiec. Ogromną zaletą tych zwierzaków jest fakt że ich sierść nie uczula więc mogą zamieszkać w domu alergika, a także to ze są zupełnie bezwonne, nie znaczą terenu co dla właścicieli innych gatunków jest kłopotem bo zapach ten jest bardzo nieprzyjemny. Ogólnie polecam szynszylki na towarzyszy ale trzeba pamietac ze nalezy im poświecić troszke czasu i uwagi bo znudzony szynszyl to szynszyl nieszczęśliwy. A oto ich foteczki!!!

1.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d2bd6bcf475f4dc9.html -Wypłoszek
2.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/37c485bec58c0a1c.html-Lucek
3.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5ede12b6d6b64853.html-Wypłoszek poraz drugi
Powrót do góry

Gonia14

PostWysłany: Wto 16-10-2007, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

joanna1984 napisała:
Gonia a nie rozwala ci wiórek dookoła klatki?
(

Nie , nie rozwala wcale. Może dlatego , że to grzeczna dziewczynka , a nie łobuziak chłopaczek Uśmiechnięta Puszcza oko
A tak poważnie - W klatce ma metalowy pojemnik z piaskiem - jest tzw. kąpiel piaskowa szymszylek . Piszą , że się go otwiera 2 razy w tygodniu.
Ja jej go nie zamykam wcale - niech się kąpie ile chce Uśmiechnięta . Jest tam często i rozsypuje, ale piaseczek w środku. Także poza klatkę piasek się nie wydostaje.
Po takich kąpielach ma błyszczącą i mocniejszą sierść Bardzo szczęśliwa

Dołączone po 1 godzinie 42 minutach 39 sekundach:

Impala napisała:
A ja mam pytanie co do tych drewienek.
Można je gdzieś zakupić? A jeśli tak to pewnie duzo kaski leci na ich wymienianie skoro co tydzien?
w dwójkę zawsze raźniej - czy myslisz ze bylo by drudniej z wychowaniem itd itp ??)

Myślę , że w dwójkę rażniej . One lubią się tulić i mieć przyjaciela.Pewnie łatwiej jest wtedy też wychowywać , bo są spokojniejsze. Ale może moja lgnie bardzo do nas dlatego , że jest samotna ? Potrzebuje towarzystwa.
Drewienka kupuję w markecie. Nie są takie drogie 17 zł za 5 kg na 4 mies.- wydajne , piasek 12 zł na 3 m, suchy pokarm kubeczek za 2 zł na tydzień i sianko 3 zł na miesiąc. Także nie jest kosztowne utrzymanie tych zwierzątek Bardzo szczęśliwa

Dołączone po 13 minutach 45 sekundach:

Fantazja napisała:
Moje szylusie są standardowe-czyli szaraczki!! i-

Fantazja Ale są cudne. Boskie. Mam wrażenie , że większe od mojej. Musze mojej zrobić aktualne zdjęcie. Wypłoszek chyba ciut większy od Lucka. A jak dużą masz dla nich klatkę ? Są razem od malucha ?
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 16-10-2007, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fantazja napisała:
Ogromną zaletą tych zwierzaków jest fakt że ich sierść nie uczula więc mogą zamieszkać w domu alergika,

Niestety alergik jak ja nie daje z nimi rady.
Kumpela tutaj niedawno kupila parke i nie dalam rady posiedziec u mniej nawet 10 minut Bardzo smutna
Powrót do góry

Fantazja

PostWysłany: Wto 16-10-2007, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Słusznie zauważyłaś Goniu14 że Wypłoszek jest większy. Zresztą to ciekawa historia, Wypłoszka dostałam w prezęcie od mojego mężczyzny a potem stwierdziłam, że kupie mu kolege-no i kupiłam, na aukcji internetowej-jak pojechałam po Lucka to był to obraz nędzy i rozpaczy, malutki, chudziutki z zaniedbanym futerkiem. Jednak odrazu zakochałam sie w tym biedaku i tak znalazł się u nas Lucek. Zwierzaki praktycznie od początku są razem, Wypłoszek od września 2005 a Lucek od października jest u nas. Co do klateczki to jest dość sporych rozmiarów- wys- 70cm szer-80 cm gł-50cm. jednak i tak myśle o zakupie większej klateczki-takiej a'la woliery żeby futrzaki miały pełen luksus.
Powrót do góry

Gonia14

PostWysłany: Wto 16-10-2007, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czyli są różne troszkę wiekowo i z różnych rodzin. Musze zmierzyc moja klatkę . Zastanawiam się , jakby moja reagowała na nową koleżankę ?

klateczki-takiej a'la woliery żeby futrzaki miały pełen luksus.
Co to za klateczka ?
Powrót do góry

Fantazja

PostWysłany: Wto 16-10-2007, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak-moje zwierzaczki pochodzą z różnych rodzin i jest miedzy nimi rok różnicy. Wypłoszek ma 2,5 roku a Lucek 3,5. Myślę że Twoja szyleczka ucieszyłaby się z towarzystwa koleżanki, szynszyle to zwierzęta stadne i lubią miec towarzystwo swojego gatunku. Na poczatku mogłby się kłucić, ale to tylko na poczatku a potem to już wielka miłość-moi panowie śpia przytuleni do siebie, razem się bawią-widok obłędny. Klatka a'la woliera to klateczka poprostu duzych rozmiarów-gdzie wysokośc jej to około 1,5 metra, chciałabym ustawić ją w kącie pokoju by futrzaki miec zawsze na oku:) Uśmiechnięta Uśmiechnięta
Powrót do góry

Gonia14

PostWysłany: Czw 18-10-2007, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A myślisz , że powinnam jej sprawić koleżankę w podobnym wieku jak ona ? Czy może być młodziutka ? Myśli
Powrót do góry

Fantazja

PostWysłany: Czw 18-10-2007, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moim zdaniem młodsza koleżanka to lepsze rozwiązanie, nie zupełny maluszek ale młodsza, wówczas nie bedzie problemu z ustaleniem chierarchi w stadzie bo młodsza szylusia z pewnością podporządkuję się starszej. Oczywiście z rówieśnice też sie dogadają tyle, ze może zajać im to wiecej czasu.
Powrót do góry

Gonia14

PostWysłany: Wto 23-10-2007, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie przemyśluję co zrobić, bo podobno będzie kłopot , jak się szynszylki od małego razem nie wychowują Podejrzliwa Bardzo smutna Mogą się strasznie kłócić.
A tej mi szkoda się pozbywać , bo ją uwielbiam.
Powrót do góry

Fantazja

PostWysłany: Czw 25-10-2007, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To wcale nie jest regóła- Mój Lucek półtora roku był sam i gdy trafił w moje rece i miała zamieszkać z Wypłoszkiem nie było praktycznie żadnych problemów-oczywiście nie obyło się bez początkowych kłótni-ale to nic strasznego, zwierzaki szybko się dogadałi i teraz żyć bez siebie nie mogą. Oczywiście decyzja należy do ciebie, ale ja polecam zakup towarzyszki dla Twojej ulubienicy. Jeśli masz kogoś znajomego kto posiada szynszyla możesz spróbowac zapoznac ze soba zwierzaki i bedziesz wiedziała jak zareaguje Twoja szyleczka na innego futrzaka.
Powrót do góry

Gonia14

PostWysłany: Pon 29-10-2007, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Myśli Skoro Twój Lucek się zaprzyjażnił ... Uśmiechnięta po takim czasie , to może moja szylusia też się zaprzyjażni... Myśli Pomyślę .
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Skocz do: