Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Tabletka po
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kate29

PostWysłany: Sob 31-01-2015, 18:07    Temat postu: Tabletka po Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ostatnio głośno jest o tak zwanej tabletce "po".
Co o niej sądzicie? Czy waszym zdaniem powinna być na receptę lu nie i sprzedawana powyżej 15 roku życia?

Ja jestem zdania, że każda kobieta postępuje według własnego sumienia.
Wydaje mi się, że czasem taka tabletka po jest lepszym wyjściem niż aborcja.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

zakladka

PostWysłany: Sob 31-01-2015, 18:56    Temat postu: Re Tabletka po Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kate29 napisała:
Ostatnio głośno jest o tak zwanej tabletce "po".
Co o niej sądzicie? Czy waszym zdaniem powinna być na receptę lu nie i sprzedawana powyżej 15 roku życia?

Ja jestem zdania, że każda kobieta postępuje według własnego sumienia.

No raczej - tabletkę bierzesz jak jeszcze nie wiesz, tylko podejrzewasz ryzyka. W nagłych wypadkach, ok, ryzyko, że młode będę nadużywały...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Wikta

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sob 31-01-2015, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tabletka PO bez recepty to dobre rozwiązanie, ale po 18 roku życia. Zbyt młode dziewczyny, mogą całkiem przestać uważać na to co i z kim robią a tabletki używać jak dropsy a nie jak lek.
Poza tym tabletki antykoncepcyjne też mają zapobiegać ciąży a jakoś nikt tego nie roztrząsa (jeszcze Cool ).

Podpis ...W zagubionej przestrzeni trwam
Cały świat płynie obok gdzieś...
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Sob 31-01-2015, 19:50    Temat postu: Re Tabletka po Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kate29 napisała:

To nie podlega wątpliwościom, nie ma nawet porównania.
Nie mam jednoznacznej opinii czy powinna być na receptę, czy nie.
Na pewno nie powinna być dostęna na każdym kroku jak Apap, bo rozsieje się nadużywanie, które jest szkodliwe.
Z drugiej jednak strony nie miałoby miejsca wiele z wykonanych aborcji, które mają miejsce po tym, jak jeden lekarz nie chce przepisać tabletki, drugi też nie chce jednocześnie kompromitując publicznie kobietę - byłam tego świadkiem w poczekalni u lekarza. Przewraca oczami
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Sob 31-01-2015, 20:52    Temat postu: Re Tabletka po Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dzastek napisała:

Z drugiej jednak strony nie miałoby miejsca wiele z wykonanych aborcji, które mają miejsce po tym, jak jeden lekarz nie chce przepisać tabletki, drugi też nie chce jednocześnie kompromitując publicznie kobietę - byłam tego świadkiem w poczekalni u lekarza. Przewraca oczami

Tego nie rozumiem. Lekarz jest lekarzem i w nosie mam jego prywatne zdanie. Jak jednak widać w wielu przypadkach to oni mają to gdzieś, łącznie z aptekarzami.
Ja rozumiem ich sumienie, wiarę, ale to jest ich zawód i koniec.

A czy tabletka będzie nadużywana przez małolaty, ciężko stwierdzić. Tania ta tabletka też nie jest.

Ja wiem jedno, że gdybym miała córkę i w wieku nasty lat przyszła by do mnie, że potrzebuje takiej tabletki, poszłabym i kupiła.
Nie byłabym z tego zadowolona, ale myślę, że to lepsze wyjście.
Powrót do góry

Wikta

PostWysłany: Sob 31-01-2015, 22:45    Temat postu: Re Tabletka po Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kate29 napisała:
Tego nie rozumiem. Lekarz jest lekarzem i w nosie mam jego prywatne zdanie. Jak jednak widać w wielu przypadkach to oni mają to gdzieś, łącznie z aptekarzami.
Ja rozumiem ich sumienie, wiarę, ale to jest ich zawód i koniec.

Dokładnie. Mój (może głupi) przykład - tak jakby wegetarianin pracował w sklepie mięsnym z własnej woli i nie chciał tego mięsa sprzedawać bo to sprzeczne z jego poglądami... Przewraca oczami

Powrót do góry

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Sob 31-01-2015, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A w sytuacji, w której doszło już do zapłodnienia też uważacie, że tabletka po to nie aborcja?
Powrót do góry

Wikta

PostWysłany: Sob 31-01-2015, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A nie jest tak że tabletkę PO bierze się max 24h po stosunku...?

Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 01-02-2015, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wikta napisała:
A nie jest tak że tabletkę PO bierze się max 24h po stosunku...?

Dokladnie tak.
Jak juz doszlo do zaplodnienia to tabletka nie pomoze. Tabletke sie bierze zeby do zaplodnienia nie doszlo.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 01-02-2015, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem za, przy zalozeniu ze tabletki bylyby stosunkowo drogie. Nie wiem jakie teraz sa ceny. Moim zdaniem nie powinny byc na recepte, nie zawsze i nie wszedzie mozna isc do lekarza.

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Nie 01-02-2015, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aikaterina napisała:
Jestem za, przy zalozeniu ze tabletki bylyby stosunkowo drogie. Nie wiem jakie teraz sa ceny.

Z tego co słyszałam od 70 do 120zł.
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Nie 01-02-2015, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A, no to jest przyzwoita cena, nie taka ktora mlodzi ludzie zaplaciliby kilka razy od reki.

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 02-02-2015, 7:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fretka napisała:
A w sytuacji, w której doszło już do zapłodnienia też uważacie, że tabletka po to nie aborcja?

Tabletkę bierzesz do 72h, czyli żeby nie doszło do zapłodnienia.
Kościół już rozdmuchał sprawę i stwierdził, że tabletka po to aborcja. A czasem wystarczy poświęcić chwilę żeby przeczytać jak działa, a potem grzmieć z ambony. Przewraca oczami
Według mnie powinna być na receptę chocby dlatego żeby było jasne, jakie są skutki uboczne. Bo to jest bobmba hormonalna i każda kobieta zareaguje na nią inaczej. Będąc pod opieką lekarza można skonsultować swoje skutki uboczne i upewnić się, że to normalne/dopuszczalne lub też to jakaś anomalia.
Moja koleżanka wzięła raz i przez rok nie mogła dojść do siebie z Małpa. Miała tak obfite krwawienia, że zakładała równocześnie tampon i podpaskę i starczało jej na góra dwie godziny.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 02-02-2015, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gieniusia ma racje. Jesli ta tabletka bedzie latwo dostepna to laski zaczna ja traktowac jako antykoncepcje, bez liczenia sie ze skutkami ubocznymi.
A wystarczy spytac wujka google o te skutki uboczne i ile szkod mozna sobie narobic...

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Pon 02-02-2015, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:

A wystarczy spytac wujka google o te skutki uboczne i ile szkod mozna sobie narobic...

Dokladnie, ale tutaj klania sie brak edukacji w tym temacie. W tv trabili o tym na lewo i prawo, wypowiadali sie ginekolodzy i glownie mowili, ze taka tabletka to nic takiego. I teraz zalozmy slyszy to nastolatka ktora nie widzi sensu googlowania tematu bo przeciez pan doktor w telewizji powiedzial ze wszystko jest ok. Ja mysle, ze tabletka tabletka jednak brak edukacji seksualnej robi swoje.
Pamietam jeszcze za czasow szkolnych jak moi rowiesnicy malo wiedzieli. Czasem wrecz takie bzdury opowiadali, ze czlowiek sie zastanawial czy sam nie zglupial Złośliwa.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: