Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tabletki antykoncepcyjne II
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 04-09-2012, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja za wielkiego doświadczenia w braniu tabletek nie mam, ale nie zawsze mialam jak przyjąć ją punktualnie i moje spóźnienia były większe jak 10-20min i nic sie nie stalo. Puszcza oko
Przeczytaj dokladnie ulotke.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Dronka

PostWysłany: Pią 25-01-2013, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam takie pytanie... może naiwne, ale wolę dmuchać na zimne.
Powszechnie wiadomo, że grejpfruty i witamina C osłabiają działanie tabletek antykoncepcyjnych. A jak to jest z cytryną? W zimie potrafię wypić 5-6 kubków herbaty, zawsze z cytryną - wydaje mi się, że to więcej niż przeciętne dzienne spożycie, dlatego pytam, może któraś z Was będzie wiedziała. Dzięki! Uśmiechnięta
Powrót do góry

floo

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pią 25-01-2013, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytryna nie obniża skuteczności.
Powrót do góry

Dronka

PostWysłany: Nie 03-02-2013, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziękuję. I jeszcze jedno pytanie - co w przypadku kiedy mam bardzo szybki metabolizm? W niektórych źródłach piszą, że tabletka może nie zostać prawidłowo wchłonięta wyłącznie przy bardzo ostrej biegunce, w innych - że już 3 wypróżnienia na dzień są niepokojące dla skuteczności antykoncepcji.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 11-02-2014, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Robiąc próby wątrobowe trzeba odstawić tabletki? Robi się je w trakcie brania, w czasie przerwy? Wpływają na wynik?
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 11-02-2014, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Robisz przy tabletkach i przy plastrach. I jak pójdziesz z wynikami do lekarza to powiedz, że korzystasz z antykoncepcji.
Tabletki mogą wpłynąć na wynik, bo może się okazać, że źle wpływają na Twoją wątrobę i będziesz mieć podwyższony ALAT i ASPT i bilirubinę.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 11-02-2014, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie wszędzie czytam o ASPT, a miałam badane ALT i Gamma GT, hm.
Dzięki bardzo za informację, bo nigdy nie robiłam i nawet nie wiem jak to działa. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Wto 11-02-2014, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ASPT, czyli ASPAT?
U mnie na kartce zawsze był ASPAT i ALAT. Puszcza oko

Długo czekałyście na normalną miesiączkę po odstawieniu tabletek?
Moja przyszła w 31 dniu cyklu. Przed stosowaniem tabsów cykle miały 28 dni a w trakcie ich zażywania 29 dni.
Byłam przeziębiona i nie wiem czy te dwa dni mogły wynikać właśnie z przeziębienia i stosowanych leków czy tak mi się cykl wydłuży?

Pierwsza była bezbolesna. Mierzyłam cały miesiąc temperaturę i nie zaobserwowałam by był skok i owulacja. Zobaczymy jak będzie w tym cyklu.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 11-02-2014, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To chyba wymiennie się piszę. Puszcza oko

Ja dostałam chyba po 30 dniach (takie mam cykle bez tabletek) po odstawieniu.
Teraz, biorąc tabletki, okres przesunął mi się jeden dzień, przypuszczam, że przez antybiotyk.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 11-02-2014, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gizmowa napisała:
No właśnie wszędzie czytam o ASPT, a miałam badane ALT i Gamma GT, hm.

Jak powiesz w okienku, że chcesz próby wątrobowe to powinnaś mieć ALAT i ASPT. Ja dodatkowo proszę o bilirubinę, bo tak mi gin każe. Puszcza oko
Jeszcze możesz poprosić o APTT, czyli czas krzepnięcia.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 11-02-2014, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Blondynka napisała:
Długo czekałyście na normalną miesiączkę po odstawieniu tabletek?
Moja przyszła w 31 dniu cyklu. Przed stosowaniem tabsów cykle miały 28 dni a w trakcie ich zażywania 29 dni.
Byłam przeziębiona i nie wiem czy te dwa dni mogły wynikać właśnie z przeziębienia i stosowanych leków czy tak mi się cykl wydłuży?

Pierwsza była bezbolesna. Mierzyłam cały miesiąc temperaturę i nie zaobserwowałam by był skok i owulacja. Zobaczymy jak będzie w tym cyklu.

Daj sobie tak przynajmniej 3 miesiace zeby wszystko zaczelo wracac do normy. Ja teraz tez czekam, wczesniej cycle mialam 26 dni a teraz leci 28 i cisza, ale tez wlasnie bylam chora i to raczej ma wplyw na okres.
Poza tym dwa dni to zadne opoznienie. Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 11-02-2014, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie miałam skierowania od ginekologa, tylko od rodzinnego, badania na NFZ, z zupełnie innych pobudek, ale z ciekawości pytam jak to się ma do tabletek.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 11-02-2014, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gizmowa napisała:
Nie miałam skierowania od ginekologa, tylko od rodzinnego, badania na NFZ, z zupełnie innych pobudek, ale z ciekawości pytam jak to się ma do tabletek.

Jak bedziesz szla z wynikami to powiedz rodzinnemu, ze bierzesz tabletki.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Divergent

PostWysłany: Pią 21-03-2014, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zaczelam z powrtotem brac tabletki, pierwsza wzielam w poniedzialek i moja cera juz zaczyna sie poprawiac. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Sob 22-03-2014, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja wracam do tabletek po trzymiesięcznej przerwie (kwiecień/początek maja).
Irytują mnie miesiączki nie na czas. Raz 31 dni, raz 25 dni. Przewraca oczami Przyzwyczaiłam się, że Małpa jest jak w zegarku co 29 dni.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następny
Strona 20 z 23

Skocz do: