Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Tabletki antykoncepcyjne II
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 21, 22, 23  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ptycha

PostWysłany: Pią 24-07-2009, 5:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja z kolei słyszałam, że nie trzeba robić przerw. W nowoczesnych tabletkach ilości hormonów są bardzo niewielkie. Jeśli chodzi o możliwość zajścia w ciążę, to po odstawieniu jest łatwiej zajść, bo organizm niejako "pracuje ze zdwojoną siłą" i często występuje kilka owulacji podczas jednego cyklu. Moja koleżanka, która brała tabletki kupę lat, po odstawieniu, w pierwszym miesiącu zaszłą w planowaną ciążę i urodziła bliźniaki. Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 24-07-2009, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ptycha ja to właśnie usłyszałam ostatnio od mojego ginekologa. Mówił, że nie ma potrzeby robienia przerwy, chyba że kobieta chce bo np. jej mężczyna gdzieś wyjechał na długo itp.

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 25-07-2009, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Madzio napisała:
Nawet do 3 miesięcy teoretycznie.

Ojej wkurza mnie to strasznie ale cóż...jak mus to mus.

Mam wrażenie, że mój guzek robi się mniejszy.

A jakby mi się kiedyś przydarzyły bliźniaki to tymbardziej bym się cieszyła. Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Sro 05-08-2009, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem po 21 tabletce (pierwsze opakowanie), teraz 7 dni przerwy. Rozumiem, że Małpa powinna pojawic sie w ciagu tych 7 dni?

Plamienia mialam chyba 1,5 tygodnia a teraz ostatnie trzy dni strasznie bolala mnie głowa. mam nadzieje, ze w kolejnym cyklu to sie nie powtórzy.
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 05-08-2009, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ala migreny się zdarzają...

Teraz w ciągu 7 dni powinnaś dostać, pewnie coś ok 3-4 dnia przeważnie Puszcza oko. Czasami bywa tak, że ktoś np. nie dostaje Małpa, a lekarz każe brać dalej tabletki, bo to ponoć organizm się reguluje...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

alanml

PostWysłany: Sro 05-08-2009, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No a jesli nie dostanę? Powinnam isc do lekarza czy pomimo to po 7 dniach zacząć nowe opakowanie?

I moze to glupie pytanie, ale czy jestem zabezpieczona przez te 7 dni bez tabletek?
Powrót do góry

Patka

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Sro 05-08-2009, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Alanml moze sie zdarzyc, ze w ciagu tych 7 dni mozesz nie dostac Małpa lecz pozniej jednak mino to kolejne opakowanie zacznij po 7 dniach.

W ciagu tych 7 dniu bez brania tabletek jestes zabezpieczona!

Dołączone po 3 minutach 49 sekundach:

landrynka1732 napisała:

Teraz w ciągu 7 dni powinnaś dostać, pewnie coś ok 3-4 dnia przeważnie Puszcza oko

Osobiscie zawsze dostawalam Małpa 1-2 dnia.
Jednak kazda z nas roznie reaguje na tabletki.
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 05-08-2009, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ala jesteś zabezpieczona.
Jeśli nie dostaniesz do 6 dnia Małpa, to ja bym radziła 7 dnia ostatecznie iść i wykluczyć ciążę, lub zrobić test, jeśli ok to zacząć kolejne opakowanie.

Madd masz rację, dzień rozpoczęcia Małpa to indywidualna sprawa w sumie, a ja wszystkie osoby jakie znam to przeważnie dostawały coś ok 3-4 dnia Puszcza oko.[/b]
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 05-08-2009, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

landrynka1732 napisała:
Jeśli nie dostaniesz do 6 dnia Małpa, to ja bym radziła 7 dnia ostatecznie iść i wykluczyć ciążę, lub zrobić test, jeśli ok to zacząć kolejne opakowanie.

Radziłabym zrobić tak jak mówi Landrynka. Upewnić się, zrobić test i wtedy wziąć tabletki. Ale pewnie dostaniesz w trakcie przerwy Uśmiechnięta.
Oczywiście jesteś zabezpieczona Uśmiechnięta. Ja po pierwszym opakowaniu tabletek Małpa odstałam chyba w 5 dni i już byłam poddenerwowana, więc Ty bądź spokojna Uśmiechnięta.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

pulsatilla123

Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 05-08-2009, 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny, czytam sobie wasze wpisy i mam wrażenie, że wy przeprowadzacie jakieś experymenty ze swoimi ciałami. Tak się składa, że jestem lekarzem. Z informacji tutaj wymienianych wynika, że nie zostałyście poinformowane skrupulatnie przez swoich lekarzy o tym na jakich zasadach działają tabletki antykoncepcyjne, jakie płyną z tego zagrożenia, a jakie korzyści. I chyba nie pamiętacie z lekcji biologii jak wygląda cykl miesięczny kobiety. Nie wiecie, co dzieje się z waszymi organizmami. Ale ok, aby tego wszystkiego się dowiedzieć, wystarczy wizyta u porządnego ginekologa. Każdy ginekolog przed wypisaniem tabletek antykoncepcyjnych powinien: 1. przeprowadzić dokładny wywiad dotyczący schorzeń pacjentki, jej trybu życia (nałogi) i przyjmowanych ew. leków 2.przeprowadzić wywiad dotyczący chorób w rodzinie, 3.dokładnie zbadać pacjentkę, 4. przeprowadzać badania kontrolne fizykalne i laboratoryjne co 6 miesięcy minimum. Dobrze by było, gdyby zażądał informacji na temat waszego zdrowia od waszego lekarza rodzinnego (zaświadczenie lekarskie).
Kochane kobietki! Piszę o tym wszystkim nie po to, by skomplikować wam życie, ale po to, by uchronić Was przed takimi przypadkami, z jakimi spotkałam się w gabinecie: młode trzydziesto/ trzydziestoparoletnie dziewczyny po udarach mózgu z niedowładami na skutek niefrasobliwości ginekologów, których niewątpliwie odwiedzają firmy farmaceutyczne proponując profity za przepisywanie produkowanych przez te firmy środki antykoncepcyjne. I kochane kobietki, badajcie swoje piersi, bo to wy jesteście z nimi najczęściej i to wy wykryjecie pierwsze zmiany budzące podejrzenie. Pielęgniarka, z którą pracowałam tak zawierzyła swojemu gin. (który nie badał jej piersi), że teraz ona jest już po mastektomii, chemio- i radioterapii z powodu nowotworu złośliwego piersi.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Czw 06-08-2009, 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pulsatilla123 mi się wydaje, że wszystkie z nas wiedzą to, o czym piszesz. Chyba każdej przed przepisaniem tabletek były robione badania. Większość (jeśli nie wszystkie) wiedzą jak działają, po co, na co, dlaczego i co z tego może wyjść.
I jakie eksperymenty przeprowadzamy, bo chyba nie zrozumiałam za bardzo?

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 06-08-2009, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wydaje mi się, że chodziło o to, że lekarze po prostu zamiast dopasować badaniami odpowiednie tabletki, to przepisują na oko, że niby zmieni się jak nie dopasują, lub że przepisują te, z których mają korzyści...chyba o takie eksperymenty chodziło.

Ja tam nie mam wyjścia, mam słaby żołądek, więc tablety odpadają i tak czy siak będę korzystała z plastrów Puszcza oko.
Powrót do góry

pulsatilla123

Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Czw 06-08-2009, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Landrynka1732, właśnie o to mi chodziło. Nie pisałam po to, żeby komuś udowodnić jego głupotę, tylko aby wyczulić na to, by pilnować swojego zdrowia , mieć trochę instynktu samozachowawczego , wymagać od lekarzy pełnowartościowych usług medycznych. Mimo tego, że jestem lekarzem, to przecież nie jestem wszystkowiedząca. Na pewno ginekolog z drugim stopniem specjalizacji wie ode mnie więcej na temat spraw kobiecych, nawet mimo tego, że sama jestem kobietą. Gdy mam problem ginekologiczny, to najpierw idę do ginekologa, a nie zaglądam na forum. Tematy , które się tu zrodziły wynikają z tego, że dziewczyny/ kobiety nie są chyba do końca poinformowane o tym co i jak powinno wyglądać np. przy stosowaniu antykoncepcji.
Niedawno urodziłam córeczkę. Karolinka ma już 3 miesiące. Połóg to była masakra. Miałam nacinane krocze, które na skutek bardzo ciasno założonych szwów nie chciało się goić. Tam, gdzie nie było szwów wszystko ładnie się zrosło, natomiast w miejscu szwów nie mogło się goić. Po 15tu dniach męczarni wzięłam pęsetę, nożyczki , lusterko, nocną lampkę i zamknęłam się w łazience na dwie godziny, by wykonać zabieg usunięcia szwów. Musiałam niemalże wyrywać sobie je z ciała, bo były tak głęboko i nie chciały się rozpuścić. Po tym zabiegu już trzeciego dnia wszystko było ok, wszystko się wygoiło.
O co mam żal do ginekologów? O to, że nikt podczas obchodu nie zainteresował się czy wszystko goi się prawidłowo, o to, że nikt nie powiedział jak wygląda połóg, co powinno mnie zaniepokoić i kiedy zgłosić się z prośbą o pomoc. Nie jestem chirurgiem i nie muszę wiedzieć ile dni rozpuszczają się nici chirurgiczne- a jest ich kilkadziesiąt rodzajów.
Rodziłam w szpitalu powiatowym w województwie mazowieckim.
Rodziłam też wcześniej 6 lat temu synka w Warszawie w Szpitalu przy Karowej. Tam codziennie byłam badana, poinformowano mnie o tym jak zmieniają się odchody połogowe, kiedy szwy powinny się rozpuścić- zszyto cieńszymi nićmi, które rozpuściły się po 5ciu dniach , nie musiałam znosić tak potwornego bólu, jaki daje niezagojona rana tak czułych miejsc kobiecych. Mogłam skupić się na dziecku, na karmieniu i poświęcić mu całą swoją uwagę. Dlatego nawołuję; walczcie o pełnowartościowe usługi medyczne i o własny komfort życia!!!

Dołączone po 5 minutach 59 sekundach:

Nadmieniam, że w tym szpitalu wojewódzkim żadna z pacjentek nie była informowana o tym , o czym powinna być poinformowana. Leżałam na sali z kilkoma kobietami i żadna nie była badana. Wiedząc jak może być w innych szpitalach byłam tym faktem niemile zaskoczona.
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 07-08-2009, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie dziwię się dlaczego Nas przestrzegasz...po prostu najlepiej działa własny przykład na Innych.
Przykra sytuacja u Ciebie wynikła, ale najważniejsze, że już jest lepiej.
My tu dajemy sobie rady, wspieramy się, ale przeważnie z każdym problemem każemy sobie nawzajem biec do lekarza, bo to On powinien wydać wyrok. My nie jesteśmy wyrocznnią.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 07-08-2009, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A według Ciebie Pulsatilla jak powinny być dobierane tabletki? Każda kobieta inaczej reaguje na hormony i nie można ich dobrać inaczej jak na zasadzie prób i błędów. To nie jest antybiotyk, który dopasowuje się do określonych objawów.
Żadna z nas po tych jak to określasz 'eksperymentach' ani się nie rozchorowała ani nie miała gorszych powikłań. Demonizujesz, nie wiem po co. Przewraca oczami

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 4 z 23

Skocz do: