Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Tabletki antykoncepcyjne II
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 21, 22, 23  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 04-09-2009, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Landrynka moja przyjaciółka ma dokładnie taki sam problem jak Ty, rozregulowana tarczyca i bierze tabletki. Jest pod opieką ginekologa-endokrynologa i on jej tak dobrał tabletki, że żadnych skutków ubocznych nie miała.
Na Twoim miejscu poszłabym do endokrynologa i to najlepszego w Twoim mieście i dopiero po takiej wizycie zastanawiała się co dalej. Nie mam zaufania ani do lekarzy medycyny naturalnej ani do tak zwanych znachorów. Medycyna zrobiła za duży krok w przód żeby im wierzyć.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 04-09-2009, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny bo ja nie czuję tych kłopotów ze zdrowiem, dopiero On mi uświadomił, że ja naprawdę je mam po mamie...mi własnie jeszcze nic nie dolega.
Tylko właśie boję się na przyszłość rozregulować swoją gospodarkę hormonalną jeszcze bardziej.
Narazie na ten miesiąc za 2 tyg zrezygnuję, zrobię hormony tarczycy i zobaczę co się tam dzieje i tak nie będą mi potrzebne plastry bo D. nie będzie, więc czas na badania i zajęcie się sobą będzie...
Najpierw zajrzę wtedy do endokrynologa i podpytam czy mogę brać jakieś tabletki hormonalne, wtedy najwyżej jeśli plastry będą niezbyt odpowiednie to z nich zrezygnuję, może mi coś dobierze odpowiedniego.
Narazie to nie ma takiej nagonki, że strasznie mi te hormony potrzebne, mimo, że nie lubię mechanicznych metod, ale z D. będę się widziała raz w miesiącu, więc nie trudno będzie sobie poradzić, tylko dziwnie się z tym czuję, że za 2 tyg po Małpa nie przykleję plasterka...ale dam sobie czas na odpoczynek od tego jeśli mam taką możliwość i jakieś badania Puszcza oko.
A ten facet, który mi wyczytał problemy ze zdrowiem jak na tacy...jestem pod Jego dużym wrażeniem, bo żaden lekarz nie powiedział mi, że ja je w ogóle mam...mimo, że wiedziałam, że tarczyca jest po mamie i te wszystkie kłopoty, On mi powiedział, że to już we mnie się powoli rozwija...Więc raczej narazie mu zaufam konsultując się z lekarzami Puszcza oko.

A co do Niego właśnie, to wielu lekarzy zwłaszcza onkologów i tych od poważniejszych schorzeń konsultuje się z Nim...On robi operacje fantomowo i cofnął komórki rakowe złośliwe kilku osobom, więc lekarze mają do Niego zaufanie...nawet niektórzy uczą się u Niego operacji fantomowych na zastawkach serca, którą chce u mnie przeprowadzić, więc jednak zna się na rzeczy i ma ten dar widzenia chorób Puszcza oko.
Jeśli moją siostrę wyleczy z ostrego atopowego zapalenia skóry gdzie od dziecka się drapie, ma całe ciało w rankach i jest ciągle czerwona, bo lekarze nie pomagają to będzie dla mnie normalnie szokiem...Narazie jest początek jej leczenia i jest ok, zobaczymy. Idę do Niego za miesiąc z wynikami hormonów i wtedy też pójdę do endo i gina ale pewnie już prywatnie. Na zdrowiu chyba nie będę oszczędzać mimo wielu wydatków w tym roku...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 04-09-2009, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Landrynko a Twoje problemy z tarczycą już są, czy spodziewasz się , że możesz mieć po mamie? U mnie w rodzinie też z tarczycą sporo problemów. Poza tym jak byłam u gin. i powiedziałam, że z krążeniem też problemy, bo jak brałam tab. to strasznie mnie nogi bolały. Powiedziała, że tabletki i plastry odpadają, w ogóle hormonów brać nie powinnam. Mogę spróbować z krążkiem, ale nie wiem czy chcę eksperymentować na własnym zdrowiu, bo i tak już są "niespodzianki".
Mam nadzieję, że badania wyjdą okej. Faktycznie jak jest jakieś zagrożenie, to lepiej zrezygnować z tych hormonów.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 04-09-2009, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja bym nie rezygnowała. Dla mnie odstawienie na miesiąc plastrów i znów przyklejenie po miesiącu, to jest zabawa z hormonami i rozregulowywanie organizmu. Ja bym poszła od razu do endokrynologa, bez badań nawet i sugerowała się wyłącznie jego opinią.

Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 04-09-2009, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gieniusiu ja nie przyjmę spowrotem po miesiącu jeśli odstawię.
Muszę odstawić aby zrobić badania i zobaczyć, czy naprawdę to tak mi niszczy gospodarkę hormonalną. Jeśli już zechcę znów przyjmować po konsultacjach z lekarzami to dopiero za rok ok początku czerwca.
Aurinko u mnie kłopoty z tarczycą w rodzinie są u każdej osoby ze strony mamy, wiem, ze mam z nią problemy, ale narazie nie czuję objawów, od czasu do czasu mi się może "gardło zaciśnie", ale tego nie czuję, najgorzej wpływa na nerwy bo przyjmując hormony wszystko jest, że tak powiem w napięciu.

Do endo pójdę dopiero za miesiąc jak wrócę z Niemiec, wtedy najpierw z wynikami do lekarza, a dopiero do tego Pana jeśli lekarz stwierdzi, że coś tam jednak się dzieje nie dobrego. Z anty nie chciałabym jednak rezygnować na stałe, także po konsultacjach, gdy dowiem się, że mogę coś brać to na pewno za rok wrócę do tego. Narazie jakoś sobie poradzimy.
Powrót do góry

NIKITA

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pią 04-09-2009, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van'yess napisała:

Przecież tabletki czy plastry hormonalne to zawsze ingerencja w organizm, wszyscy którzy z nich korzystają powinni wiedzieć jakie mają skutki uboczne - a lekarz przed ich wypisaniem powinien zrobić dokładny wywiad zdrowotny.

Mnie o wszystko pytal, a do tego badania przed przepisaniem lekow kazal zrobic na hormony. Dziwie sie ze nie powiedzialas o tarczycy w koncu to wazne.

Podpis Zawsze trzeba podejmować ryzyko.
Tylko wtedy uda nam się pojąć,jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki jakie niesie nam los...
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 04-09-2009, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Landrynka ale co to znaczy że masz problemy z tarczycą?
Leczysz to?
Przecież to nie zależy od tego czy czujesz objawy czy nie.

A jeśli leczysz i nie powiedziałaś wcześniej lekarzowi to już sama nie wiem dlaczego jakiś znachor Cię przestraszył, choć wcześniej nie miałaś obiekcji przed przyjmowaniem hormonów.

I jeszczejedna możliwość... jeśli do tej pory nie leczyłas bo miałaś wszystko ok, i rzeczywiście wyjdą Ci jakieś problemy z hormonami tarczycy, to chyba zacznę zmieniać zdanie o znachorach.

Ale niewiele, chyba że jeszcze Cię wyleczy Puszcza oko.

Tak czy inaczej ponownie radzę udać się do lekarza.

Podpis Wolę bez. Złośliwa

Ostatnio zmieniony przez Van'yess dnia Sob 05-09-2009, 8:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 04-09-2009, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Landrynka przepraszam za taką dość ostrą krytykę. Zrozumiałam, że chcesz odstawić na miesiąc i po miesiącu znowu brać. Kwiatek

Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 07-09-2009, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gieniusiu nic się nie stało, być może ja też opacznie to napisałam Puszcza oko.

Van'yess, ja tarczycę mam po mamie, tylko mi nigdy nie dolegała, bo nigdy badań nie zrobiłam, a ten facet mnie uświadomił z którymi dokładnie 3 hormonami mam problem i które mam przebadać.
Więc tak też zrobię. Wem, że mam coś z nią nie tak, ale nie zdawalam sobie sprawy, ze to poważne może się zrobić za jakiś czas i dojdzie do operacji i brania ton leków, comiesięcznych wizyt u lekarza jak u mojej 26 letniej koleżanki, która przez to nie mogła zajść w ciążę, a dopiero zapłodnienie sztuczne za 3 razem zalapało, lecz nie wiadomo czy donosi...

Ja uwierzyłam w Jego zdolności kiedy postawił kilka lat temu wujka D. na nogi. Mial mieć operację na kręgosłup, bo coś mu się zrobiło, że chodził zgięty w pól i płakał z bólu. Już mial wyznaczoną datę operacji, ale poszedl do tego faceta i po kilku zabiegach na kręgoslup chodził normalnie. A lekarze nie dawali Mu żadnych szans i albo wózek albo operacja. Dla szwagierki wyleczył to co ja mam z żołądkiem, więc ja nie wątpię a wierzę, ale oczywiście na zdrowy sposób w koncultacjach z lekarzami.
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Czw 17-09-2009, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ja biorę tabsy od roku i 8miesięcy..
ginekolog bada mnie prawie przy każdej wizycie.
Co roku mam wykonywaną cytologię.
Powrót do góry

arven

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pią 18-09-2009, 7:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny, odnośnie tarczycy i tabletek antykoncepcyjnych: nie wiem jaką 'wadę' tarczycy ma Landrynka, ale ja żyję z tylko jednym płatem tego gruczołu i każdego ranka muszę łykać hormony. A wieczorem biorę pigułę antykoncepcyjną i ani endokrynolog, ani ginekolog nie widzą przeciwwskazań.
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 18-09-2009, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Arven o to właśnie chodzi, że takie tabletki muszą być dobrze dobrane. Narazie wada mi nie wyłazi wielka i wszystko jest ok, ale już za 10 lat mogę mieć większe problemy, widząc po mamie, babci, ciotkach...więc narazie rezygnuję, aby się pobadać, a później w konsultacjach z lekarzami za max 9 miesięcy wracam do antykoncepcji, już postanowione Puszcza oko.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 25-11-2009, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny mam pytanie poglądowe. Wypada mi, ze będę miała Małpa podczas wyjazdu na Sylwestra. Chciałam brać tabletki bez przerwy żeby nie mieć Małpa i mieć więcej komfortu i swobody. Przyjaciółka mi powiedziała, że jak ona brała bez przerwy tabletki, to codziennie miała mdłości, bolała ją głowa i czuła się jakby była w ciąży.
Wiem, że każdy organizm jest inny i inaczej reaguje, ale chciałam zapytać jak Wy się czułyście, jeśli brałyście tabletki bez przerwy. Uśmiechnięta

Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 25-11-2009, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gieniusiu ja nie miałam żadnych skutków ubocznych. Dla mnie to dobra metoda na przesuwanie Małpa.

Może się też zdarzyć, że będziesz miała plamienia, ale to nigdy nie wiadomo.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 26-11-2009, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też nie miałam żadnych skutków ubocznych Puszcza oko.

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 6 z 23

Skocz do: