Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Tabletki antykoncepcyjne II
Idź do strony 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Madzio

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 07-04-2009, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A Ja mam takie pytanko.

Ostatnio się zaczełam zastanawiać nad pewną sprawą. Poszłam na umówioną wizytę do ginekologa, powiedziałam o kończących sie tabletkach antykoncepcyjnych. Pani doktor wypisała, nie zbadała i tylko powiedziała do widzenia, dając na odchodne receptę.
I teraz... Przecież zdarza się możliwość, że mimo brania tabletek kobiety zachodzą w ciążę. Strasznie mało takich przypadków. A tu zero pytań jakichkolwiek, zero badania. Zdziwiłam się trochę. Tabletki biorę od dwóch miesięcy, dodatkowo narazie zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. Także w moim przypadku to mało prawdopodobne, abyśmy mieli dzidziusia. Ale kurcze zawsze jakieś nikłe prawdopodobieństwo jest. I właśnie, Czy wy wykonujecie jakieś testy ciążowe, co jakis czas ? Przecież te tabletki mogą zaszkodzić dzidziusiowi i jeszcze więcej problemów będzie.

Poza tym, czasami ciążę przebiegaja bezobjawowo ( brak porannych mdłości itp.), a piersi mogą powiększać sie od samych tabletek, podobnie jak masa ciała. No i krwawienie może wynikać z przerwy 7-dniowej, a nie z rzeczywistej fizjologii kobiety.

Eh... Chyba mam kijową Panią doktor. Płacze lub Bardzo smutna Płacze lub Bardzo smutna

Podpis "Życie to gra, więc grajmy w nią."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 07-04-2009, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie lekarz przy wypisywaniu tabletek bada, ale tu raczej nie chodzi o ciążę tylko np. cysty, nadżerki itp.
Jeśli bierzesz tabletki i masz okres to w ciąży nie jesteś. Jeśli nie masz to wtedy można się martwić Puszcza oko.

Dołączone po 16 minutach 12 sekundach:

Kiedyś o tym czytałam, że tabletki podtrzymują ciążę, gdy już dojdzie do zapłodnienia, gdyż mają w składzie progesteron, który jest odpowiedzialny za podtrzymywanie ciąży.
Cytat:
Progesteron jest hormonem niezbędnym do utrzymania ciąży przez cały okres jej trwania:
* hamuje odpowiedź immunologiczną matki na antygeny płodu,
* jest substratem do produkcji gliko- i mineralokortykoidów płodu,
* hamuje poród, znosi samoistną czynność skurczową ciężarnej macicy.
* zmniejsza kurczliwość mięśniówki macicy
* pobudza błonę śluzową jajowodów i macicy do wydzielania substancji odżywczych
* przygotowuje gruczoł sutkowy do laktacji
* zmniejsza wrażliwość macicy na oksytocynę i syntezę receptorów
* hamuje powstawanie prostaglandyn
* zatrzymuje wodę – obrzęki
* spadek poziomu progesteronu – wahania nastroju, depresja poporodowa
* rozszerza żyły – wolniejszy przepływ krwi – sprzyja powstawaniu żylaków

Wikipedia.pl

Dołączone po 2 minutach 14 sekundach:

Ale to oczywiście do sprawdzenia, bo 100% pewności dać nie mogę...

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 07-04-2009, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Madzio ja od niedawna stosuję tabletki, ale paru lekarzy przeszłam i każdy mnie badał. Dokładny i szczegółowy wywiad, potem fotelik i badanie piersi i dopiero potem recepta na tabletki. Ja bym na Twoim miejscu dmuchała na zimne i zmieniła lekarza, jeśli nie jesteś zadowolona z obecnego. Szczególnie, że tabletki bierzesz krótko i według mnie badanie powinno się odbywać mimo wszystko.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

kropas

PostWysłany: Sob 11-04-2009, 5:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja zwróciłabym uwagę lekarzowi albo jeśli rozmowa nie przyniosłaby skutku zmieniła go. Ja też miałam taką sytuację że lekarz owszem zapytał mnie czy palę, jakie wystąpiły choroby w rodzinie, co do tej pory stosowałam itp., ale nie wpadł juz na to by ze mną porozmawiać że z racji wieku czas na zmiany i może byśmy zastosowali to czy tamto...sama musiałam się tematem zainteresować. Tak jak właśnie antykoncepcją dla kobiet palących (Cerazette).
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Sob 11-04-2009, 6:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja gin która ostatnio mnie zwiodła i chyba ja zmienię, powiedziała, że podczas brania tabletek anty przed 35 rokiem zycia liczbę papierosów nalezy ograniczyć do 10 na dobę. Zszokowana
Powrót do góry

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sob 11-04-2009, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To ja Was moze zaskocze, ale tutaj w Anglii nie wykonuje sie badania ginekologicznego przy wypisywaniu recepty na tabletki antykoncepcyjne. Wystarcza wywiad.
Do zalozycielki watku. Tabletki daja duza pewnosc, ze nie zajdziesz w ciaze. Czy badanie byloby Ci potrzebne by lekarz stwierdzil ciaze? Bo nie wiem czy dobrze zrozumialam. Jesli tak to podczas badania ginekologicznego we wczesnej ciazy lekarz moze jedynie zauwazyc rozpulchniona macice, ale niekoniecznie stwierdzi ciaze. Usg, test ciazowy lub badanie krwi to bardziej miarodajne sposoby stwierdzenia ciazy.

Podpis Zona od 13.09.2003
Mama Mayi od 7.06.2006
Mama Filipa od 18.06.2010
Powrót do góry

Madzio

Zodiak: Waga

PostWysłany: Sob 11-04-2009, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ciąże podalam jako przykład.

Ale np mam nadżerkę, którą babka na razie nie chce mi usunąć... Bo zbyt młoda jestem , ewentualnie jak juz gdzies wspominałam metodą chemiczną. Nieiwem czy coś się z nią mogło dziać w ciagu tych 2 miesięcy. Może się powiększyła? A sama przeciez nie zajrze i nie sprawdzę sobie.

Naprawdę zdziwił mnie brak badania, zwłaszcza że po raz pierwszy stosowałam taka metode antykoncepcji. A wywiadu tez nie było. Żadnego pytania czy jakies skutki uboczne zauwazyłam, nic totalnie nic.
Toteż się zdenerwowałam. Może jakbym zapłaciła za wizyte, a nie poszła do przychodni studenckiej, to byłaby bardziej zainteresowana swoją pacjentką.

Bardzo smutna

Podpis "Życie to gra, więc grajmy w nią."
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob 11-04-2009, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Madzio napisała:
Ale np mam nadżerkę, którą babka na razie nie chce mi usunąć... Bo zbyt młoda jestem , ewentualnie jak juz gdzies wspominałam metodą chemiczną. Nieiwem czy coś się z nią mogło dziać w ciagu tych 2 miesięcy. Może się powiększyła? A sama przeciez nie zajrze i nie sprawdzę sobie.

Teraz tak, żeby mnie wszyscy dobrze zrozumieli Puszcza oko.
Ginekolog powinien badać przy każdej wizycie. Jeśli ma się jakieś problemy to tym bardziej. Mnie tylko raz nie badał podczas wizyty, bo miałam ją w odległości miesiąca i nie było żadnych problemów za pierwszym razem Puszcza oko.

Radzę lepiej zmienić lekarza, bo nie wiadomo jak ten będzie reagował.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 11-04-2009, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie też lekarz zawsze bada...do tego bada piersi co kilka wizyt. A chodzę średnio co 2-3 miesiące, przy okazji brania recept.
Jeśli lekarz nie bada, to uważam, że NALEŻY zmienić. Jak ma wiedzieć czy wszystko ok, jeśli nie zagląda "do środka", albo nie robi cytologii co kilka wizyt, np. zeby sprawdzić czy stan zapalny jest duży i niesie jakieś ryzyko?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Nie 12-04-2009, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja zas nie jestem zdania, ze lekarz musi badac przy kazdej wizycie.
Uwazam jednak, ze jesli sie do lekarza nie ma zaufania to nalezy go zmienic. Poza tym jestem zdania, ze pacjent nie powinien byc madrzejszy od lekarza.
Madzio, jesli mialas jakies watpliwosci co do tej nadzerki to powinnas lekarce o tym powiedziec. Mysle, ze by Cie nie zlekcewazyla. Jesli jednak tak, to rzeczywiscie trzeba sie udac do innego ginekologa.

Podpis Zona od 13.09.2003
Mama Mayi od 7.06.2006
Mama Filipa od 18.06.2010
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 13-04-2009, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie badał raz na pół roku.
A o skutkach ubocznych chyba sama byś powiedziała skoro przyszłaś po następne opakowanie?
Jeśli uważasz że musisz zmienić lekarza to zmień, będziesz się lepiej czuła, ale myślę że nie ma powodu.
Gdyby Cię nie zbadał przez pół roku czy rok to i owszem, ale w tak krótkim czasie?
Nie wiem, może się mylę. Ale skoro nic mi nie jest to nie wiem po co ktoś miałby mnie badać co miesiąc czy dwa.

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

MaleństwO
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion

PostWysłany: Sob 18-04-2009, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Od ponad tygodnia biorę tabletki antykoncepcyjne. W sumie dobrze się po nich czuje (jak na razie). Ale chciałam zapytać o jedną dziwną rzecz: czy jak się bierze tabletki to po stosunku może pojawić się krwawienie?

Nigdy tak nie miałam, dopiero właśnie w czasie brania tabletek.

Podpis KIEDYŚ BĘDĘ OKROPNIE SZCZĘŚLIWA!!! Pełna marzeń i niezapomnianych wrażeń!!!

luty i wrzesień 2013!!!
styczeń 2016!!! taktak
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 18-04-2009, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Maleństwo krwawienia na początku brania w pierwszym miesiącu to coś częstego.
Może nie są aż tak silne, aby same się przedostały na zewnatrz, a przy stosunku pobudza się głębsze partie i dopiero wtedy krwawisz. (zakładając, że nie masz nadżerki itp itd.)
To minie, po prostu organizm musi się przystosować do hormonów Uśmiechnięta.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob 18-04-2009, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Maleństwo podobno to normalne. Organizm potrzebuje czasu żeby się przystosować do hormonów. Moja gin mówiła, że około trzy miesiące, to jest czas optymalny żeby się okazało czy tabletki są dobre czy nie i ustąpiły wszelkie nieplanowane krwawienia.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob 18-04-2009, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Maleństwo na początku krwawienia mogą się pojawiać, więc nie ma strachu. Powinny przejść w ciągu góra trzech miesięcy. jeśli nie przejdą czas na zmianę tabsów.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 1 z 23

Skocz do: