Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tabletki antykoncepcyjne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27, 28, 29  Następny

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madzia

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 04-01-2007, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka, ja to doskonale rozumiem i tez jestem za robieniem wszystkich niezbędnych badań. A mogłybyście wymienić jakie to są badania Podejrzliwa?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Jewel

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Świnia
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Czw 04-01-2007, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Madziu, tak powinno byc, bo to dla Twojego bezpieczenstwa. Sa jednak lekarze, ktorzy wypisuja recepte jak poprosisz, niestety...

W sumie bardzo często tak jest. Nie słyszałam, żeby dziewczyny przed dostaniem tabletek robiły jakieś badania. Ja szłam do lekarza i mówiłam że chcę jakieś tabletki i lekarz pisał receptę.

Podpis Serduszko Razem od 11.02.2005 Serduszko
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Czw 04-01-2007, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No to teraz mnie troszkę nastraszyłyście. Bo ja żadnych z tych badań nie robiłam. A tabletki dostalam własnie na leczenie guzka. Może nie piersi ale jednak. Kurcze. Smutna

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 04-01-2007, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Powinno sie zrobic probe watrobowa, chyba ze lekarz tak dobrze Cie zna, ze uznaje takie badania jako zbedne. Ja mam szczescie, moja pani ginekolog jest super, w trakcie wizyty zawsze mam bardzo dokladnie badane piersi, co pol roku usg szyjki macicy i proba watrobowa. No i oczywiscie cytologia.
Powrót do góry

Anja

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Czw 04-01-2007, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chyba jutro wybiore sie do ginekologa, bo nieźle mnie nastraszyłyście.zobaczymy co powie pan doktor;>

Podpis Z wiekiem zrozumiałam Babę Jagę z "Jasia i Małgosi". Zbudowała sobie wymarzony dom, a bachory przylazły i zaczęły go jeść.
Powrót do góry

medea

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Czw 04-01-2007, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie przesadzajmy z tym straszeniem Puszcza oko
Na początku lekarz przeprowadza wywiad z pacjentką, jeśli kobieta jest zdrowa, nie chorowała wcześniej na serce, wątrobę itp. to nie ma przeciwskazań żeby zaczęła brać tabletki. Potem jest pod stałą kontrolą lekarską (cytologia, próby wątrobowe, badanie piersi itp), więc od razu można wykryć gdy z organizmem dzieje się coś złego. Podobnie jeśli kobieta zaczyna źle się czuć - odstawia się wtedy tabletki i leci do ginekologa.
Gdzieś nawet czytałam, że kobiety biorące tabletki są bardziej systematyczne w chodzeniu do ginekologa i robieniu sobie badań, dzięki czemu wcześniej wykrywa się u nich choroby, które mogłyby być niebezpieczne dla zdrowia.
Więc nie taki diabeł straszny Bardzo uśmiechnięta
Powrót do góry

pl35

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 04-01-2007, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

medea napisała:
Gdzieś nawet czytałam, że kobiety biorące tabletki są bardziej systematyczne w chodzeniu do ginekologa i robieniu sobie badań, dzięki czemu wcześniej wykrywa się u nich choroby, które mogłyby być niebezpieczne dla zdrowia.
Więc nie taki diabeł straszny Bardzo uśmiechnięta

I tu sie zgodzę. To że tabletki są na receptę powoduje to że się regularnie chodzi na wizytę ( choć nie co każda wizyta musi być na "samolociku" ). Oczywiście mówię tu o dziewczynach które nie kombinują i po znajomości nie załatwiają sobie recept omijając w ten sposób lekarza.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Czw 04-01-2007, 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

medea, ale wiekszosc lekarzy nawet sie nie kwapi zeby zrobic wywiad czy dac skierowanie na badania i ja o takich mowilam. A potem robia sie zakrzepy czy inne cholerstwa. Przepraszam za slowo.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

medea

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Pią 05-01-2007, 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka, to mnie zagięłaś.
Ja miałam już kilku ginekologów i zawsze przepisanie (zmianę) tabletek poprzedzała rozmowa.
Moja obecna ginekolog przy każdej wizycie poza tradycyjnym badaniem mierzy mi ciśnienie, bada piersi, pyta się o inne dolegliwości. Co jakiś czas cytologia, próby wątrobowe, rzadziej USG.
Widocznie grunt to trafić na fachowca.
Powrót do góry

Jewel

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią 05-01-2007, 7:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Medea to akurat dobrze trafiłaś.
Znam kobietę ,ktora po kilkunastu latach brania(ok 12) nie może stosować żadnych kremów do twarzy- wszystko ją uczula. O tym glośno sie nie mówi ,ale mnóstwo dziewczyn -młodych -które brały ,a teraz chcą wreszcie zajść w ciąże...... kończy się to marnie .Albo w ogóle nie mogą albo nie donoszą ciąży.

Wiem jedno, że to jest paranoja aby zdrowa kobieta niszczyła swoje zdrowie poprzez syntetyczne hormony. Płodność =zdrowie
Wystarczy wziąć do ręki pierwszą z brzegu ulotkę jakichkolwiek pigułek i poczytać jakie są przeciwskazania i skutki uboczne.
Co do lekarzy to nie wierzę ginekologom (z całym szacunkiem) , którzy żyją z przepisywania pigułek i leczenia schorzeń przez nią wywołanych.
Dopóki brałam pigułkę to ciągle chodziłam do lekarza: a to zła cytologia, a to stan zapalny. Teraz lekarz nie ma ze mnie pożytku bo przychodzę raz do roku na kontrolną wizytę i cytologię. Warto się nad tym zastanowić.

POWIKŁANIA, KTÓRE MOGĄ WYSTĄPIĆ PRZY STOSOWANIU DOUSTNYCH ŚRODKÓW ANTYKONCEPCYJNYCH:

· sprawy zakrzepowo - zatorowe,
· zatorowość płucna,
· udar mózgu,
· zawał serca,
· ostre zaburzenia widzenia,
· zakrzepowe zapalenie żył,
· nowotwory: rak piersi, rak szyjki macicy,
· guzy wątroby,
· schorzenia wątroby,
· zastój żółci,
· zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego,
· silny wzrost ciśnienia krwi, nadciśnienie, silne bóle głowy,
· trądzik,
· zmiany skórne, łojotokowe,
· brunatne plamy na twarzy,
· zwiększony apetyt,
· zmiany w masie ciała,
· nieregularne krwawienia,
· możliwe zaburzenia głosu w sensie jego wirylizacji,
· uczucie napięcia w piersiach,
· zmiany w obrębie gruczołów piersiowych,
· ból i wydzielina z brodawki sutkowej,
· zaburzenia popędu płciowego,
· depresyjne nastroje,
· uogólniony świąd,
· wzrost częstości napadów padaczkowych,
· ból oczu przy stosowaniu szkieł kontaktowych,
· nudności, wymioty i inne zaburzenia żołądkowo - jelitowe,
· układowy toczeń rumieniowy,
· pląsawica.

Uwaga!

Podane przeciwwskazania i możliwe skutki uboczne pochodzą
z ulotek i broszur producentów środków antykoncepcyjnych.

http://www.npr.prolife.pl/skutki_uboczne.htm

Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Pią 05-01-2007, 7:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
medea, ale wiekszosc lekarzy nawet sie nie kwapi zeby zrobic wywiad czy dac skierowanie na badania i ja o takich mowilam. A potem robia sie zakrzepy czy inne cholerstwa. Przepraszam za slowo.

Miałam zmieniane tabletki 3 razy i jedyny wywiad jaki ze mna ginekolog przeprowadził to było pytanie czy tyje, a poza tym zadnych badań, nic przez 6 lat.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 05-01-2007, 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja przestaje czytać ten watek bo się co raz bardziej denerwuje. Stroi miny
NIgdy nie chciałam brać piguł i myślałam, że nigdy tego do ust nie wezmę, ale niestety jestem do tego zmuszona, chyba że chcę odrazu iść na stół operacyjny Przewraca oczami I normalnie słabo mi się robi jak czytam to co piszecie. I wiem, że nie taki diabeł straszny ale kurcze jak się to tak czyta to tabletki faktycznie mogą czasami bardziej zaszkodzić niż pomóc. Skonsternowana

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 05-01-2007, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
NIgdy nie chciałam brać piguł i myślałam, że nigdy tego do ust nie wezmę, ale niestety jestem do tego zmuszona, chyba że chcę odrazu iść na stół operacyjny Przewraca oczami

ojejku efrell a co Ci się stało? jak zwykle musiałąm coś przegapić Niezdecydowana
Nie martw się, tysiące kobiet bierze piguły i nic im po nich nie dolega, na pewno w Twoim przypadku też wszystko będzie dobrze Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Jewel

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią 05-01-2007, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Efrell Ty się tak naszym gadaniem za bardzo nie przejmuj Puszcza oko To co my tutaj piszemy to jest w pewnym stopniu skrajność. Wszyscy co biorą tabletki to żyją i mają się dobrze Uśmiechnięta

Piszemy tak dlatego, żeby ostrzec kobiety przed samowolnym braniem sobie tych tabletek oraz samemu sobie dawkowaniu. Jeśli jesteś pod okiem lekarza to nic Ci nie grozi. '
U nas wiele forumek brało tabletki antykoncepcyjne a teraz mają piękne, zdrowe dzieciaczki.

Efrell głowa i uszy do góry Puszcza oczko

Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 05-01-2007, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hihihi ja to napisałam tak pół żartem pół serio. Ale faktycznie nie spodziewałam się, że aż tyle zagrożeń czycha ze strony tych tabletek.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27, 28, 29  Następny
Strona 5 z 29

Skocz do: