Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Tabletki antykoncepcyjne Yaz
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nikn7

PostWysłany: Wto 24-08-2010, 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hej!
Mam problem z yaz. Jestem w pierwszym tygodniu brania różowych tabletek..niestety po 2h od przyjęcia tabl. wystąpiły wymioty (powód nie wiąże się z yaz). Przeczytałam z ulotki, że powinnam wziąć jak najszybciej tabletkę. Wzięłam pierwszą przy białych tabletkach placebo.
Czyli wychodzi na to, że będę miała przerwę w braniu tabletek 5, a nie 4 dni.
Czy ten jeden dzień dla którego nie będę miała różowej tabletki mi jakoś zagraża? Czy mój organizm potraktuje to jak placebo?

Jeśli coś jest zamotane to wyjaśnie..

Dzięki za odpowiedź
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Dolloress

PostWysłany: Sro 25-08-2010, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hej
to będzie pozytywna opinia o tabletkach Yaz. Będąc dziewicą zadecydowałam że przygotuje się do tego pierwszego razu-i lekarz zaproponował mi nowe tabletki-właśnie Yaz, a wybrałam je w zasadzie dlatego że dawkowanie jest proste 24+4. Osobiście jestem z tego wyboru bardzo zadowolona, nie mam żadnych skutków ubocznych, czuje sie świetnie stosując je-żadnych zmian nastroju, trądzika, bólów głowy czy innych dolegliwości.Przykre jest jednak to że nie są one tanie i nad tym ubolewam.Ale mam do nich zaufanie i chodź nie mam porównania z innymi-poleciłabym je.Chociaż to jest tak że każda z nas jest inna i inaczej na lek reaguje-ja miałam szczęście bo to był celny traf.
Jest minus ponieważ przez pierwszy miesiąc stosowania pojawiały sie plamienia ale dało radę to znieść,nie było to bardzo uciążliwe a po dłuższym stosowaniu organizm sie reguluje.
Stosuje je juz drugi rok( z kilkumiesięczną przerwą)
Powrót do góry

kasikowatosc

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 26-08-2010, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dostałam dzisiaj tabletki YAZ, mam nadzieję, że nie przytyje jak po ostatnich. Mam do was pytanie, słyszałam że dosyć często przy tych tabletkach występuję spadek libido. Miała któraś z was z tym problem przy tych tabletkach ?

Podpis "Uśmiechnij się. Jutro możesz nie mieć czasu."

09.05.2009 <3
Powrót do góry

BambinO

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 26-08-2010, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

kasikowatosc napisała:
słyszałam że dosyć często przy tych tabletkach występuję spadek libido. Miała któraś z was z tym problem przy tych tabletkach ?

Mi nie spadło, wręcz przeciwnie Puszcza oko
Powrót do góry

asiulek

Zodiak: Koziorożec

PostWysłany: Pią 27-08-2010, 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam. Jestem tu nowa, ale mam pytanie do was dziewczyny. Jestem w ostatnim tygodniu brania pierwszego opakowania Yaz. Przez ostatni tydzień rycze non stop, z przerwami na wybuchy radości. Nikt nie wie co sie ze mna dzieje, bo jestem optymistka i zawsze to ja podtrzymuje na duchu a teraz sie non stop użalam. Dzisiaj rano wstałam i tak mi było niedobrze, ze jak przyszłam do pracy to wymusiłam wymioty. Jestem cały czas śpiąca. Czy to od tabletek? Co o tym myslicie?
Powrót do góry

BambinO

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Pią 27-08-2010, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

asiulek napisała:
rycze non stop, z przerwami na wybuchy radości. Nikt nie wie co sie ze mna dzieje, bo jestem optymistka i zawsze to ja podtrzymuje na duchu a teraz sie non stop użalam. Dzisiaj rano wstałam i tak mi było niedobrze, ze jak przyszłam do pracy to wymusiłam wymioty. Jestem cały czas śpiąca. Czy to od tabletek? Co o tym myslicie?

Witaj! Ja w sumie miałam i mam nadal podobnie jak Ty (kończe 3 opakowanie), ale mi te huśtawki nastrojów nie uprzykrzają życia w jakimś 'specjalnym' stopniu. Staram się nad nimi panować. Proponuje przetrwać, brać tabsy do końca opakowania, jeśli Twoje 'objawy' nie ustąpią to najlepiej idz do lekarza i przepisze Ci inne Puszcza oko Życze wytrwałości i opanowania :*
Powrót do góry

Blyskotkaa

PostWysłany: Sob 28-08-2010, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ja biore tabletki Yasmin Uśmiechnięta jak na razie bardzo dobre Uśmiechnięta Tylko przy miesiączce bardzo mnie boli brzuch ,ale to chyba normalne. I co najważniejsze nie muszę się martwić o ciążę nieplanowaną.Jedna Kochana "wpadka" mi wystarczy Uśmiechnięta
Powrót do góry

Dolloress

PostWysłany: Sro 01-09-2010, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem jak to jest z burzą nastrojów bo ja raczej czegoś takiego nie przechodzę(lub przechodzę ale nie zdaje sobie z tego sprawy-chociaż nikt nie narzeka na moje humorki), natomiast co do spadku libido-to absolutnie nie!!!jak koleżanka powiedział, wręcz przeciwnie. Ja mogłabym powiedzieć że w zasadzie odczuwam ciągły wzrost libido:D-to dopiero efekt uboczny:Dheheh przynajmniej mój facet z takich efektów ubocznych jest bardzo zadowolony.
Powrót do góry

AdzyndzinPałka

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Pią 03-09-2010, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Po zażyciu tabletki można odrazu sex uprawiac ??
Powrót do góry

esiane

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Nie 12-09-2010, 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Biorę YAZ od 6 miesięcy i nie mam żadnych skutków ubocznych. Uważam, że jakieś problemy po braniu tabletek wynikają ze złego dopasowania przez ginekologa.
Powrót do góry

esiane

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 15-11-2010, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Biorę tabletki YAZ od jakiegoś roku. Nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych typu przyrost wagi itp. Uśmiechnięta nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.
Powrót do góry

wiska

PostWysłany: Pią 19-11-2010, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam,
Moja sytulacja jest sztandarowa: przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Yaz , teraz koncze 2opakowanie. Przy pierwszym mialam krwawienia srodcykliczne, potem -w czasie zazywania tabletek placebo normalnie dostalam krwawienia. Przy braniu tego teraz (2go) opakowania nie bylo juz krwawien srodcyklicznych, natomiast teraz ,kiedy biore tabletki placebo, nie dostalam krwawienia(i cos sie nie zanosi zebym dostala ,bo ostatnim razem przed krwawieniem bolaly mnie jajniki,tak tez mialam przed okresem przez cale zycie). Czy to prawda, ze przy zazywaniu tych tabletek(YAZ) moze dojsc do zachamowania krwawien? Watpie zebym byla w ciazy- wiekszosc moich "razy" w tym miesiacu byla z prezerwatywa, poza tym w koncu biore tabletki antyk.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 19-11-2010, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiska po pierwsza, po co Ci tabletki skoro używasz prezerwatywy.
Po drugie, YAZ ma to do tego, że nie zawsze musi wystąpić krwawienie, nie wiem czemu tak, na jakiej zasadzie...no ale te tabletki ogólnie są jakieś specyficzne Puszcza oko
Powrót do góry

wiska

PostWysłany: Pią 19-11-2010, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

wielkie dzieki za odp. A po co mi prezerwatywa? Przewraca oczami -bezpieczenstwo przede wszystkim Bardzo szczęśliwa wiadomo ,ze tabletki nie daja 100%, prezerwatywa tez nie, wiec jak sie stusuje obie na raz to jest mniejsze prawdopodobienstwo zajscia w ciaze Złośliwa haha wiem ,ze jest to dziwne, ale takie jest moje rozumowanie. Ktore wydaje sie jeszcze bardziej dziwne biorac pod uwage to ,ze czasami robimy to bez Śmiejąca się
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 20-11-2010, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiska za przeproszeniem Twoje rozumowanie jest infantylne, nie tylko głupie. Przewraca oczami Tabletki nie dają 100% pewności, gdy przyjmuje się je nieregularnie, zapomina o tabletce. Ponadto antybiotyki osłabiają działanie tabletek i wtedy powinno się stosować dodatkową antykoncepcję.
Więc naprawdę nie rozumiem i pojąć nie mogę, po co ta prezerwatywa przy tabletkach?! Chyba, że stać Cię na dodatkowe i zbędne wydatki.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

Skocz do: