Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tabletki MICROGYNON 30 ED
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
basia88

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Smok
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 18-01-2010, 19:16    Temat postu: Tabletki MICROGYNON 30 ED Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam

mam pytanie dostałam dzisiaj tabletki Microgynon NA UREGULOWANIE OKRESU bo ciagle mi sie spoznia no i oczywiscie zeby sie lepiej zabezpieczyc:) i mam pytanie. bierze sie je pierwszego dnia krwawienia tak? pozniej czy po wzieciu tych 21 malutkich zoltych tabletek robi sie przerwe 7 dniowa .? potem po 7 dniach bierze sie kolejna z tego samego opakowania te biale wieksze? tak? po skonczeniu opakowania zaczyna sie znowu brac od malych zoltych i tak dalej??

z gory dzieki za odpowiedz...

chce sie upewnic czy wlasnie dobrze zrozumialam lekarke Uśmiechnięta wydaje mi sie ze tak ale chcialam was zapytac Uśmiechnięta
Uśmiechnięta

jak ktoras z was miala te same i jakies problemy po nich (skutki uboczne) lub cos w tym stylu prosze piszcie

czekam

dziekuje z gory za odpowiedz Uśmiechnięta:*
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 18-01-2010, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Basia na temat tabletek, niekoniecznie tych które używasz mozesz też poczytać tu i tu. Uśmiechnięta

Co do tabletek, to z każdymi reguła jest taka sama. Zaczynasz od pierwszego dnia okresu i od pierwszego dnia jesteś zabezpieczona. Bierzesz 21 dni, codziennie o tej samej porze, a jak skończysz opakowanie robisz 7-dniową przerwę. Zazwyczaj w 3-4 dniu po dostawieniu powinnaś mieć Małpa. Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Pon 18-01-2010, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie jak napisała Gieniusia.Ja po tych tabletkach sporo przytyłam.
Powrót do góry

fef

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 18-01-2010, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja, w przeciwieństwie do wiki po tych tabletkach nie miałam wogóle apetytu i tylko męczyły mnie nudności Skonsternowana .
Należy je przyjmować tak, jak piszą dziewczyny.

Podpis Przyjaciele są jak anioły, podnoszą, gdy Twoje skrzydła opadają...
04.11.2003 dziecko 15.07.2009
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 18-01-2010, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja brałam te tabletki, jako moje pierwsze anty.
Nie miałam zadnych skutów ubocznych. Ale z tego co piszesz to zmienili opakowanie bo moje tabletki wszystkie miały tę samą wielkość i kolor, z tego co pamietam.

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

basia88

PostWysłany: Pon 18-01-2010, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziekuje dziewczynki za odpowiedz Uśmiechnięta

Majek- ja mam 28 w jednym opakowaniu i koncowa linijka ze tak powiem Uśmiechnięta jest z bialymi i wiekszymi niz te malutkie zolte....

czyli co hmm bo juz sie pogubilam..... mam brac te 21 i opuscic ta jedna i zaczac nowe opakowanie opuscic tamta linijke???? pytam bo to sa moje pierwsze anty ;/

jej.. ja mam nadzieje ze nie przytyje po nich.....
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 18-01-2010, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Basia poczytaj instrukcję, tam pownni to być wszystko wyjasnione.
Ja brałam je ok. 4 lata temu więc pewnie opakowanie zmienili.

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 18-01-2010, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Basia to czy przytyjesz czy nie to jest indywidualna reakcja organizmu. Jak zaczniesz czuć, że przybierasz na wadze idź do gina i poproś o zmianę tabletek.

Powrót do góry

basia88

PostWysłany: Pon 18-01-2010, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

czytałam i juz sama nie wiem bo jestem w Anglii wiec jest po ang ale czytalam dla pewnosci na ang stronie i dla pewnosci przetlumaczylam...

no i sa to tabletki :

"Światowe nowości - Nowe pigułki

Za granicą pojawiły się opakowania 28 - tabletkowe (np. Microgynon 30ED). Zawierają one 21 pigułek z hormonami i 7 obojętnych. Przy stosowaniu nie trzeba robić 7 - dniowej przerwy. W Polsce jeszcze nie dostępne "

wiec juz nie wiem...;/

wszystkie trzeba brac te obojetne tez ? bez przerwy nie zostawiac tego paska z tymi obojetnymi tylko je normalnie brac jak wszystkie to wszystkie ?

no ij ja mam wlasnie te 28 z tymi obojetnymi wiec trzeba je brac wszystkie i nie musze robic przerwy tylko ciagle je brac tak?

wybacz ale juz nic nie wiem... ;/ dlatego chce zapytac...
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 19-01-2010, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A nie najlepiej zadzwonić do gina i zapytać? Od niego będziesz mieć najpewniejsze informacje, bo my powiemy Ci na zasadzie 'nam się wydaje'.

Powrót do góry

basia88

PostWysłany: Wto 19-01-2010, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Juz wiem wszystko Uśmiechnięta wczoraj doszlam do tego dokladnie czytajac ulotke Uśmiechnięta

ale dziekuje za odpowiedzi UśmiechniętaUśmiechnięta

pozdrawiam Uśmiechnięta
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Wto 19-01-2010, 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Basiu ja tez bralam te tabletki i niestety okropnie po nich przytylam. Ale z tego co piszesz jest teraz jakas zmiana, nowe tabletki wiec moze i hormonow mniej?

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

basia88

PostWysłany: Nie 24-01-2010, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aikaterina napisała:
Basiu ja tez bralam te tabletki i niestety okropnie po nich przytylam. Ale z tego co piszesz jest teraz jakas zmiana, nowe tabletki wiec moze i hormonow mniej?

Aikaterina tak to jakas nowosc na rynku zagranicznym. Sa nowe Uśmiechnięta nie trzeba robic 7dniowej przerwy bo po 21 tabletkach aktywnych jest 7 nieaktywnych biorac je po 3-4 tych nieaktywnych wlasnie wystepuje zazzwyczaj okres. jest to przygotowanie do okresu poniewaz nie sa aktywne ale oczywiscie dalej jestem chroniona te tylko maja na celu obnizenie hormonu i nadejscie okresu Uśmiechnięta niop i lekarka mi je przepisala bo sa bardzo dobre na uregulowanie okresu ktory notorycznie mi sie spoznia... wiec mi je przepisala i mam nadzieje ze beda mi sluzyly Uśmiechnięta

pozdrowionka Uśmiechnięta
Powrót do góry

basia88

PostWysłany: Pon 08-02-2010, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam Dziewczyny Uśmiechnięta

mam pytanie... czy kilku minutowe opóźnienie wzięcia tabletki ma jakiś niekorzystny wpływ...??? w moim przypadku ok. 5minut.... ;/

zawsze panikuję i się przejmuje wszystkim więc chcę zapytać czy to ma jakiś znaczenie..???

z góry dzięki pozdrowionka :*:*:*:*
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 08-02-2010, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Basia poślizg z wzięciem tabletki możesz mieć do 12 godzin bez żadnych konsekwencji. Uśmiechnięta Ja wiele razy brałam po godzinie czy nawet dwóch i póki co wszystko jest w porządku. Uśmiechnięta

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: