Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Tabletki "po"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agaat

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 12-06-2007, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Phoenix ile masz lat?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 12-06-2007, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agaat napisała:
Phoenix ile masz lat?

W profilu pisze, że 22.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

agaat

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Wto 12-06-2007, 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Phoenix musicie zachowywać się dojrzalej i odpowiedzialniej, bo dziecko to nie zabawka. Wkurza mnie takie podejście - dziecko to nie karta przetargowa w miłości. Proponuję się nad tym trochę zastanowić. Skonsternowana
Powrót do góry

makaja

Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Wto 12-06-2007, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mi to wszystko bardzo dziwnie wygląda Niezdecydowana . Phoenix własnie czytałam wszystkie wypowiedzi i moge stwierdzić jedynie tyle, ze chłopak z którym spałaś na pewno nie nadaje sie na zakonnika Przewraca oczami . Tabletka po..... Podejrzliwa Żaden człowiek czujący powołanie, by tak nie doradził. Może on nie jest dojrzały ani do związku z Tobą ani z Bogiem Skonsternowana .
Powrót do góry

łolcia

PostWysłany: Pon 10-09-2007, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

znalazłam ten temat i stwierdziłam, że sie dopiszę. zażyłam raz tabletkę "po". była to tabletka escapelle, wtedy zupełnie nieznana, bo dopiero wchodziła na rynek a ponieważ znałam tylko Postinor i byłam mocno przerażona, to cała sytuacja napędziła mi niezłego stresa. decyzję o połknięciu tabletki podjeliśmy razem z narzeczonym. po prostu pękła nam prezerwatywa w dość niebezpiecznym okresie a ponieważ nie mogliśmy sobie pozwolić wtedy na dzidziusia, to tak wyszło. i nie żałuję tej decyzji. przede wszystkim dlatego, że nie bylibyśmy w stanie zapewnić dziecku porządnego domu, wychować go "na poziomie". po drugie nigdy nie uważaliśmy, ze to są tabletki wczesnoporonne, przecież wiadomo, że jeśli dojdzie już do ciąży, to taka tabletka ją podtrzyma. nigdy nie miałam z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia ani nic takiego. uważam to za metodę antykoncepcyjną bardzo dobrą w przypadkach awaryjnych. ale tylko i wyłącznie w takich przypadkach, dlatego dobrze że są na receptę. jedyne co, to lekarze nie powinni stwarzać problemów z przepisywaniem ich, bo słyszałam historie mrożące krew w żyłach o tym, jak to czasem trzeba biegać od jednego do drugiego. dla mnie to paranoja. a tutaj przecież czas się liczy.
w każdym razie czułam się zupełnie dobrze, nie miałam plamień, owszem miałam mdlości ale to chyba z tego stresu i niepewności co do skuteczności nowej tabletki. ale escapelle zadziałała i wszystko skończyło się szczęśliwie.

tak więc, podsumowując, moja opinia na temat tego rodzaju antykoncepcji jest jak najbardziej pozytywna. TYLKO w wyjątkowych przypadkach, bo to duża dawka hormonów i nie jest to zdrowe dla organizmu, ale się przydaje. jak zdarzają sie te przypadki częściej, to jestem za tradycyjnymi tabletkami antykoncepcyjnymi Uśmiechnięta

Podpis "Mężczyźni nie potrafią poznać kobiet, ale wciąż próbują. Kromka chleba i dwa komplementy całkiem wystarczą kobiecie, aby przeżyć dzień." - Marcel Achard
Powrót do góry

laurette

Zodiak: Baran

PostWysłany: Pon 10-09-2007, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja znalazłam info, że postinor należy zażyć najpóźniej godzinę po stosunku, więc jestem ciekawa jak kobieta ma zdążyć umówić się na wizytę do lekarza, odebrać receptę, wykupić tabletki etc. Przewraca oczami Poza tym sporo jest przeciwwskazań.
Nie jest to jednak tabletka wczesnoporonna jak potocznie ludzie ją nazywają, źle interpretując przy tym wszystko.

Podpis banan=papa, ptak=pa, a mama=mama
Powrót do góry

madzia

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 10-09-2007, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z tego co się orientuje to Postinol należy zażyć do 72 godzin po stosunku.
Powrót do góry

niesia

Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Pon 10-09-2007, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

madzia napisała:

Ja też tak słyszałam Podejrzliwa

Podpis Człowiek jest po to, aby kochać. Jeżeli nie kocha, nie żyje.
Powrót do góry

laurette

PostWysłany: Pon 10-09-2007, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

madzia napisała:

Dokładnie wszędzie tak jest podawane, ale znalazłam :Dawkę ustala lekarz dostosowując ją do potrzeb pacjentki. Preparat stosuje się bezpośrednio po stosunku płciowym, najpóźniej po 1 godzinie. Najwyżej 4 tabletki w ciągu miesiąca. Przed rozpoczęciem stosowania preparatu należy dokonać niezbędnych badań ginekologicznych, badania gruczołów sutkowych, badania ciśnienia krwi oraz funkcji wątroby. Badania takie należy powtarzać co pół roku

Podpis banan=papa, ptak=pa, a mama=mama
Powrót do góry

niesia

Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Pon 10-09-2007, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mi ta tabletka nie będzie potrzebna, ale dziękuję za informację, dobrze takie rzeczy wiedzieć

Podpis Człowiek jest po to, aby kochać. Jeżeli nie kocha, nie żyje.
Powrót do góry

Phoenix

Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Wto 11-09-2007, 10:37    Temat postu: hmm Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Byłam znowu u mojej ulubionej ginekolog. W ciąży nie byłam nie jestem. A zakonnik? chyba stracił powołanie. Moja miłość do niego
jakoś śpi. Chyba straciłam zaufanie do facetów. Pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 11-09-2007, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Phoenix nie mow ze stracilas zaufanie do facetow. Nie spotkalas tego wlasciwego po prostu Puszcza oko
Powrót do góry

łolcia

PostWysłany: Pon 17-09-2007, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

laurette napisała:
Preparat stosuje się bezpośrednio po stosunku płciowym, najpóźniej po 1 godzinie. Najwyżej 4 tabletki w ciągu miesiąca.

Zszokowana

laurette skąd to wytrzasnęłaś? aż strach, że gdziekolwiek podaja takie informacje. przecież niemożliwością jest zażyć po godzinie od stosunku tabletki "po" (no chyba, że sie ma wcześniej wykupioną receptę i profilaktycznie trzyma tabletkę przy łóżku albo w portelu Cool ).

nie no. myślę, że tutaj ulotka jest najbardziej wiarygodnym źrodłem zaraz po lekarzu, a ulotka po escapelle mówi:
Kod:
Wskazania do stosowania:
Antykoncepcja w przypadkach nagłych, do stosowania w ciągu 72 godzin po stosunku płciowym bez zastosowania skutecznego zabezpieczenia lub w przypadku niepowodzenia zastosowanej metody antykoncepcyjnej

no najlepiej przyjąć jak najwczesniej, najlepiej w przeciągu 12 godzin lub 24 (bo skuteczność jest wtedy ok. 99%, więc bardzo dużo), a potem się zmniejsza do 84% w ostatniej dobie, ale to nadal ponad połowa, więc jakby coś się działo, to warto nawet w trzeciej dobie zażyć Puszcza oko

Podpis "Mężczyźni nie potrafią poznać kobiet, ale wciąż próbują. Kromka chleba i dwa komplementy całkiem wystarczą kobiecie, aby przeżyć dzień." - Marcel Achard
Powrót do góry

Śnieżka

Zodiak chiński: Wąż
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 28-10-2007, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja koleżanka zażyła tabletkę Po dzień po stosunku i ...nie pomogła! A jej organizm nie reagował tak jak powinien przy nieakceptacji leku, czyli nie miała żadnych bólów brzucha ani nie wymiotowała myślała do końca że jest ok. Za miesiąc okazało się że jest w ciąży.
Powrót do góry

*jusTynka*

PostWysłany: Wto 13-11-2007, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie zdecydowałabym się na połkniecie takiej tabletki, bo miałabym wyrzuty sumienia. Ale moja koleżanka wzieła kiedys Postinor i wcale tego nie żałuje.

To jest sprawa indywidualna Skonsternowana

Dołączone po 1 minucie 56 sekundach:

Śnieżka napisała:
Moja koleżanka zażyła tabletkę Po dzień po stosunku i ...nie pomogła! A jej organizm nie reagował tak jak powinien przy nieakceptacji leku, czyli nie miała żadnych bólów brzucha ani nie wymiotowała myślała do końca że jest ok. Za miesiąc okazało się że jest w ciąży.

A może to wcale nei wina tebletki. Może pozniej współżyła z nieodpowiednim zabezpieczeniem i stąd ciąża?
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

Skocz do: