Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tabletki "po"
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 13:13    Temat postu: tabletki "po" Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny, a co sądzicie o tych tabletkach?
swoją opinię napiszę pózniej

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

merkunek

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koza
Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem zdecydowanie na NIE, dla mnie to tak samo działa jak skrobanka...znaczy efekt taki sam Smutna

Podpis Asia, żonka od 24.04.2004, mama Kubusia (ur. 13.01.06)
Szczęście we dwoje potrzebuje cichego gniazda...
Powrót do góry

amaze

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uważam, że nazywanie ich "antykoncepcyjnymi" jest conajmniej nieporozumieniem, bo mają działanie antynidacyjne, czyli nie dopuszczają do zagnieżdżenia się już zapłodnionej komórki jajowej. A antykoncepcja polega na nie dopuszczeniu do zapłodnienia.

Podpis Można być w kropli rosy
światów odkrywcą.
Można wędrując dookoła świata
przeoczyć wszystko.
Powrót do góry

maja

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nigdy nie zażyłam, nie jestem przeciwna ale sama bym nie łyknęła - uważam, ze decyzja należy do zinteresowanej Niezdecydowana
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sama bym raczej nigdy ich nie wzięła...
ale są różne sytuacje życiowe, nie mnie to oceniać Cool

Na pewno nie powinno się stosować tego zbyt często, bo tak całkowicie obojętne dla organizmu nie są, rozregulowują w końcu cały cykl Przewraca oczami

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Agata

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja niestety kiedyś wzięłam tą tabletkę i do dzisiaj żałuję Płacze lub Bardzo smutna Nie rozpatruję tego w kategoriach skrobanki (jak to napisała jedna z Was) ponieważ Postinor (bo o tej tabletce mowa) nie dopuszcza do zagnieżdżenia się plemnika w komórce jajowej, więc nie ma prawa mówić o jakimkoliwek zabijaniu życia.
A tego, że Postinor strasznie rozregulowywwuje cykle to nie muszę chyba wspominać.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:
Ja niestety kiedyś wzięłam tą tabletkę i do dzisiaj żałuję Płacze lub Bardzo smutna Nie rozpatruję tego w kategoriach skrobanki (jak to napisała jedna z Was) ponieważ Postinor (bo o tej tabletce mowa) nie dopuszcza do zagnieżdżenia się plemnika w komórce jajowej, więc nie ma prawa mówić o jakimkoliwek zabijaniu życia.
A tego, że Postinor strasznie rozregulowywwuje cykle to nie muszę chyba wspominać.

Agata to czemu tak żałujesz?

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Żałuję, bo być może gdybym nie brała tej tabletki to dzisiaj byłabym mamusią. Jednak wtedy nasza sytuacja niestety była mało ciekawa, mieliśmy batrdzo duże kłopoty rodzinne (w mojej rodzinie Płacze lub Bardzo smutna ), ja studiowałam, moje kochanie było w wojsku i nie mieliśmy żadnego źródła utrzymania. Ale mimo wszystko żałuję...

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:
Żałuję, bo być może gdybym nie brała tej tabletki to dzisiaj byłabym mamusią. Jednak wtedy nasza sytuacja niestety była mało ciekawa, mieliśmy batrdzo duże kłopoty rodzinne (w mojej rodzinie Płacze lub Bardzo smutna ), ja studiowałam, moje kochanie było w wojsku i nie mieliśmy żadnego źródła utrzymania. Ale mimo wszystko żałuję...

Agata tak naprawdę szanse, że zaszła byś wtedy w ciążę są 50 na 50. Wbrew pozorom wcale to nie takie łatwe, nie przychodzi od tak od razu, nawet jak niby wszystko temu sprzyja i pewnie i tak by nic z tego nie było Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiem wiem, ale zawsze to jakieś prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest. Zaraz po zażyciu tej tabletki czułam się jakbym rzeczywiście poddała się aborcji Płacze lub Bardzo smutna Ile ja się potem napłakałam i ile to mój luby musiał mnie pocieszać Płacze lub Bardzo smutna

Powrót do góry

amaze

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agatko, przykro mi, ale muszę Cię zasmucić.
Postinor nie dopuszcza do zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej w błonie śluzowej macicy, nie zaś do zagnieżdżenia się plemnika w komórce jajowej. Jakieś tam działanie antykoncepcyjne też ma, ale nie można zaprzeczyć temu, że jednym z jego sposobów działania jest usunięcie z organizmu matki zapłodnionej choć nie zagnieżdżonej komórki jajowej. Podobnie zresztą działają tabletki hormonalne i spirala. Działanie antynidacyjne mogą też mieć niektóre chemiczne środki antykoncepcyjne.

Linki na potwierdzenie moich słów:
http://www.narodziny.med.pl/tabpo.htm
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?s=3&d=e&p1=2&letter=&lek=1761

Tym gorzej mi to pisać, że widzę, że jesteś bardzo wrażliwą osobą. Prawdą jest, że do zapłodnienia mogło nie dojść wtedy.
Pozdrawiam Cię ciepło!

Podpis Można być w kropli rosy
światów odkrywcą.
Można wędrując dookoła świata
przeoczyć wszystko.
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hmmmm nie zmartwiłaś mnie. Ale ja nadal wierzę, że wtedy nie doszło do zapłodnienia.
Jestem bardzo wrażliwa na tym punkcie, bo w zasadzie od momentu połknięcia Postinoru zapragnęłam mieć dzieciątko. I od tego czasu nie mogę się doczekać chwili kiedy zdecydujemy się na bycie rodzicami.

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Może i amaze masz rację. Ja nigdy się tak dokładnie nad tym nie zastanawiałam, bo na szczęście nie miałam takiej potrzeby, ale dla mnie nawet jeśli zażycie takiej tabletki ma jakieś cechy aborcji, to jest to dla mnie lepsze, że się tak wyraże, niż aborcja w pełnym tego słowa znaczeniu czyli usunięcie kilkutygodniowego płodu. Niezdecydowana

Wy dziewczyny jeśli jeszcze w ciąży nie byłyście, to pewnie nigdy nie wchodziłyście na takie strony internetowe, których jest pełno i które pokazują rozwój dziecka w poszczególnych tygodniach jego życia Uśmiechnięta

i dla mnie usunięcie "zapłodnionej komórki jajowej" jest jednak czymś innym niż usunięcie ot takiego 11-tygodniowego płodu Neutralna

bo tak dokładnie wygląda dzieko w 11 tygodniu Uśmiechnięta

http://niemowle.onet.pl/1095865,4,9,1117,7551,wszystko.html

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na usunięcie takiego płodu nigdy bym się nie zdecydowała, bo za bardzo szanuję życie ludzkie. Jestem wielką przeciwniczką aborcji i chyba nigdy nie zrozumiem osób, które poddały się temu zabiegowi. Jednak zdaję sobie sprawę, że niektóre przypadki losowe (gwałt, wykryta ciężka choroba genetyczna) pozwalają "usprawiedliwić" kobietę która poddała się aborcji.

Powrót do góry

merkunek

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koza
Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:

No i tu mógłby wywiązać się "odwieczny" spór, którzy mądrzy tego swiata toczą już od dawna...od kiedy to już jest człowiek?...

No cóż ja jestem z tych, dla których nowe życie jest już wtedy, gdy połączy się plemnik z jajeczkiem Uśmiechnięta ale nie zamierzam dyskutować na ten temat, bo uważam, że to sensu nie ma...ja mam swoje zdanie i go nie zmienięi nie zażyłabym tej tabletki, gdyż czułabym, że zabijam swoje (potencjalne niech będzie ) dziecko i tyle, jednak każda z Was ma prawo do swojego zdania...

Podpis Asia, żonka od 24.04.2004, mama Kubusia (ur. 13.01.06)
Szczęście we dwoje potrzebuje cichego gniazda...
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

Skocz do: