Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tabletki przeciwóblowe- jakie brac?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mimka

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sro 31-03-2010, 11:50    Temat postu: Tabletki przeciwóblowe- jakie brac? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam wszystkie Panie. Borykam się od jakiegoś czasu z problemem bolesnych miesiączek. Nie wiem już sama co mam brac, żeby móc normalnie funkcjonować przwd i w pierwszych dniach miesiączki. Czasami boli mnie tak, że nei daje rady pracować... Nospa mi nie dziala, nospa forte na recepte, chociaż przyznam się, że nie próbowałam, ibupromy i te inne przeciwbólowe też nie bardzo.. Kiedys desperacko naszprycowałam się nospą, jak nie mialam wyjścia i wzięłąm chyba z 5 tabletek to później też za ciekawie nie było.. Macie może jakies propozycje w temacie ??
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

mari_cruz

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 31-03-2010, 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Naszym problemem jest częste zapominanie, że potrzebujemy działania przeciwbólowego i rozkurczowego jednocześnie. Dlatego można wziąć no-spę i nadal czuć ból albo ibuprom i wciąż być napiętą. Proponuję, żebyś brała dwie tabletki lub znalazła lek, który działa dwutorowo. Ja biorę Nimesil - to jest rozpuszczany w wodzie proszek, działa do 12h. Potrzeba tylko recepty, nawet niekoniecznie od ginekologa, bo to popularne lekarstwo na poważniejsze bóle.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 31-03-2010, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam zawsze przy sobie apap i nospe. Jak ból jest silniejszy, to biorę dwie tabletki apapu.
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Sro 31-03-2010, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja brałam Ketonal.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 31-03-2010, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Blondynka napisała:
Ja brałam Ketonal.

To jest przeciwbolowy ale nie rozkurczowy lek, wiec w tym przypadku nie pomoze.

Mimka przejdz sie nawet do rodzinnego, powinnas bez problemu dostac cos na recepte. Nie warto sie truc czym popadnie bo raz ze nie pomaga za bardzo a dwa, ze przyzwyczaisz sie do tych lekow i na nic nie beda dzialac.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Sro 31-03-2010, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
To jest przeciwbolowy ale nie rozkurczowy lek, wiec w tym przypadku nie pomoze.

Mimka przejdz sie nawet do rodzinnego, powinnas bez problemu dostac cos na recepte. Nie warto sie truc czym popadnie bo raz ze nie pomaga za bardzo a dwa, ze przyzwyczaisz sie do tych lekow i na nic nie beda dzialac.

Mnie pomagał na dwie godziny i ból wracał.
Po antykoncepcyjnych nie mam żadnych bóli.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 31-03-2010, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja akurat leków przeciwbólowych nie biorę prawie w ogóle, ale jeśli tak cierpisz, radziłabym iść do lekarza po coś mocniejszego na receptę. Uśmiechnięta

mari_cruz napisała:
Ja biorę Nimesil - to jest rozpuszczany w wodzie proszek, działa do 12h. Potrzeba tylko recepty, nawet niekoniecznie od ginekologa, bo to popularne lekarstwo na poważniejsze bóle.

Mi się wydaje, że to bardzo silny lek. Mój M. miał go przepisanego na kamień w nerkach. Ja wzięłam raz w życiu, znieczulił mnie po całości i spałam po nim ciurkiem 12 godzin. Bardzo szczęśliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 31-03-2010, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Blondynka napisała:
Mnie pomagał na dwie godziny i ból wracał.
Po antykoncepcyjnych nie mam żadnych bóli.

Wiec Ci nie pomagal, skoro to tak silny lek przeciwbolowy 2 godziny to stanowczo za krotko.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 31-03-2010, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie mam tego problemu, a tabletek nie biorę. Ale zgadzam się z Edzią i Zuzką, że najlepiej przejdź się do lekarza po coś na receptę. Nie warto cierpieć. Bardzo uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 31-03-2010, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie tak samo żadne nospy (poza tym po niej jest mocniejsze kirwawienie i dłuższe) ani ibupromy nie pomagały.
Potrafiłam sie zwijać z bólu na łózku i nie wyjść z niego przez cały dzień, po tabletce ketonalu miałam spokój na długie godziny, więc jednak chyba pomaga Złośliwa
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 01-04-2010, 7:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie ketonal nie pomaga, brałam tę mocniejszą wersję, a i tak ostatnio tak bolało że nie mogłam sie ruszać ani jeść Puszcza oko.

W najbliższym czasie wybiorę się do lekarza po coś lepszego, może pomoże Puszcza oko.

A myślałam że po tabletkach anty już mi zostanie taki bezbolesny okres, w sumie po ok 6 miesiącach od odstawienia wróciły te bóle.

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

mari_cruz

Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 01-04-2010, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia, ja brałam Nimesil też na ból kolana, ale czy ja wiem, czy on taki silny? Ważne, że działa i nie niszczy żołądka tak jak choćby Ketonal Uśmiechnięta.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 01-04-2010, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van'yess ja tez sie ludzilam, ze po odstawieniu plastrow bedzie mniej bolesnie. Neutralna

Powrót do góry

macabre

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 01-04-2010, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ketonal forte lub nie forte plus coś na żołądek, jakąś osłonę, bo potem może być z brzuszkiem nieciekawie.
Ewentualnie Nimesil choć na mnie działa tylko ketonal.
Zawsze z zanadrzu pozostaje Tramal, ale to jest już bardzo mocny lek i ma wiele skutków ubocznych (mdłości itp)

Podpis 'I'm gonna live anyhow. Untill I die'
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 01-04-2010, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja w trakcie bolesnych miesiaczek bralam nospe razem z lekiem przeciwbolowym (paracetamol lub ibuprom). Na ogol pomagalo. Potem wystarczal sam paracetamol.
Jesli masz takie bolesne miesiaczki to raczej poradz sie lekarza co do wyboru leku. W takiej sytuacji loteria nie jest wskazana.

Podpis Zona od 13.09.2003
Mama Mayi od 7.06.2006
Mama Filipa od 18.06.2010
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: