Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tampony czy podpaski?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 17-06-2007, 15:29    Temat postu: Tampony czy podpaski? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jedne i drugie mają swoje zwolenniczki.

Tampony pozwalają unikać widoku krwi, łatwiej utrzymać higienę, razem z wydzielinami usuwają nieprzyjemny zapach, pozwalają w czasie miesiączki nosić obcisłe spodnie a nawet kostium kąpielowy.

O ile stosowanie podpasek nie budzi wątpliwości, pamiętać należy jedynie o zmianie podpaski oraz o podmywaniu się przy każdej zamianie starej na nową; stosowanie tamponów może być niebezpieczne. Koncerny produkujące je milczą na ten temat z powodów oczywistych (biznes jest biznes), choć od dawna wiadomo, że istnieje związek między pewnymi chorobami a stosowaniem tamponów.

Syndromem Szoku Toksycznego (TSS) - Dokładna przyczyna jej nie jest znana, choć mówi się o wpływie surowców, z których składa się tampon, zawierających zanieczyszczenia. W tamponach znajdują się często środki chemiczne takie jak furany i dioksyny oraz pestycydy stosowane przy uprawie bawełny, której z kolei używa się do produkcji tamponów.

Oprócz Syndromu Szoku Toksycznego, badania przeprowadzone zarówno przez przemysł produkujący tampony, jak i lekarzy wykazały, że tampony mogą być odpowiedzialne za takie schorzenia jak wysychanie błon śluzowych pochwy, oraz ich mikro- i makroowrzodzenia.

Okazuje się jednak, że tampony mają na swoim koncie także pozytywne oddziaływanie na organizm kobiety. Pismo "Gynecologic and Obstetrical Investigation" doniosło, że stosowanie tamponów (a także aktywność seksualna w czasie miesiączki!) zmniejszają ryzyko endometriozy, bolesnej choroby, w której komórki macicy rosną na innych narządach.

Ja mimo tych wszystkich plusów i minusów (których jest chyba więcej) od jakiegoś czasu zdecydowałam się na używanie właśnie tamponów, jedynie na noc podpaska. Zachowuję wszystkie zasady higieny, a co ważne czuję się znacznie wygodniej.

Jakie jest Wasze zdanie bądź doświadczenia na ten temat?

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

modliszka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Nie 17-06-2007, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie mogę używać tamponów. Przyzwyczaiłam się do podpasek i używam tylko ich Uśmiechnięta

Podpis 'Jesteś na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś'
Powrót do góry

Edna

PostWysłany: Nie 17-06-2007, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Podobnie jak modliszka - nie mogę przyzwyczaić się do tamponów.
Jak założę tampon robi mi się nieswojo, wręcz słabo! Po chwili zaczyna boleć brzuch i nie przestaje póki nie wyciągnę tamponu!
Tampony tylko w ekstremalnych sytuacjach: basen i plaża. Diablica lub Bardzo wściekła
Powrót do góry

Aneta

Zodiak: Strzelec
Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 17-06-2007, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja bardzo długo przekonywałam się do używania tamponów - zmarnowałam wiele sztuk zanim je polubiłam.

I lubię nadal.

A z używaniem to różnie - raz używam podpaski, raz tamponu - bez wyraźnego powodu, wszystko zależy od humoru. Czasami najzwyczajniej w świecie nie chce mi się zakładać tamponów - wybieram wtedy szybszą podpaskę.
Powrót do góry

agaat

Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Nie 17-06-2007, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja nie używam w ogóle podpasek - założenie podpaski jest dla mnie katorgą, nieznoszę tego. Bardzo smutna
Używam tylko i wyłącznie tamponów OB i bardzo sobie chwalę. Uśmiechnięta
Powrót do góry

madzia

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Nie 17-06-2007, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja używam tylko podpasek.
Jakoś tak już się przyzwyczaiłam.
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 17-06-2007, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agaat napisała:
A ja nie używam w ogóle podpasek - założenie podpaski jest dla mnie katorgą, nieznoszę tego. Bardzo smutna
Używam tylko i wyłącznie tamponów OB i bardzo sobie chwalę. Uśmiechnięta

Witaj w klubie agaat Uśmiechnięta

Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Nie 17-06-2007, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z tamponem czuje sie jak " z kołkiem w ..." . Nie moge sie przyzwyczaic Cool
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 17-06-2007, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

wiki napisała:

Ja też tak miałam za 1 razem, widocznie za płytko włożyłaś, bo dobrze włożony tampon powinien być nie odczuwalny.

Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 5

PostWysłany: Nie 17-06-2007, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

majekbe napisała:
wiki napisała:

Ja też tak miałam za 1 razem, widocznie za płytko włożyłaś, bo dobrze włożony tampon powinien być nie odczuwalny.

Ja tak mam za kazdym razem Śmiech do łez co chwila latam do łazienki Puszcza oko
Powrót do góry

agaat

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Nie 17-06-2007, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Majek ja nie mogę podpasek w ogóle... nawet na noc... Zakłopotana
Wiki tampon musi być dość głęboko - na długość palca, bo inaczej uwiera. Puszcza oko
Powrót do góry

Edna

PostWysłany: Nie 17-06-2007, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam tak samo. Nie jeden raz próbowałam! Moze to zalezy od budowy pochwy?
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion

PostWysłany: Pon 18-06-2007, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiedyś tylko tampony,
teraz na zmianę, Puszcza oko raz tampon raz podpaska... w zależności od humorku. Puszcza oko
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 20-06-2007, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tylko tampony. Nie wyobrazam sobie Małpa z podpaska Podejrzliwa
Powrót do góry

kiara

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sro 20-06-2007, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiedyś tylko podpaski Uśmiechnięta . Tamponów unikałam jak ognia.... do czasu Złośliwa .
Teraz podpaski zakładam tylko na noc Uśmiechnięta .

Podpis "Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż Twoje."
Serduszko 06.02.05 Serduszko
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 1 z 15

Skocz do: