Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Test owulacyjny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jopeczek86

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Nie 22-03-2009, 21:12    Temat postu: Test owulacyjny Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam pytanie na czym polega test owulacyjny? w jaki sposób się go wykonuje czy da się go kupić bez recepty?
Od jakiegoś czasu staram się o dziecko w sumie to krótko ale dotarło do mnie tak naprawdę że nigdy się nie zabezpieczaliśmy z moim narzeczonym
(uważaliśmy) ale bez zabezpieczenia i ok. roku tak teraz już chyba 4 miesiąc "jazdy bez trzymanki" i nic a wydawało nam się żę to tak łatwo przychodzi ;/ Czy któraś z was korzystała z tego typu testu i czy pomógł??Co robić by dopomóc zapłodnieniu??
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Pon 23-03-2009, 8:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Test kupisz w aptece bez recepty.
Tutaj masz skopiowaną instrukcję Uśmiechnięta

Cytat:
SKŁAD I PRZECHOWYWANIE OPAKOWANIA

Opakowanie zawiera:

*
5 aluminiowych szczelnie zamkniętych kopertek, w każdej znajduje się: 1 pasek testowy i 1 środek pochłaniający wilgoć
*
1 instrukcja wykonania testu
* Opakowanie LH Test należy przechowywać w temperaturze 15 - 30st.C w suchym miejscu. Nie zamrażać. Nie używać testów po terminie ważności.
*
Nie używać testu w przypadku, gdy opakowanie foliowe jest uszkodzone.
*
Test wyjąć z foliowego opakowania bezpośrednio przed wykonaniem badania.

W JAKI SPOSÓB WYZNACZYĆ PIERWSZY DZIEŃ BADANIA
Przed przystąpieniem do badania należy:
*
określić średnią długość cyklu miesięcznego, która jest równa liczbie dni poczynając od pierwszego dnia krwawienia do ostatniego dnia przed następnym krwawieniem.
*
z tabeli zamieszczonej poniżej odczytać ile dni należy ?doliczyć? w kalendarzu od pierwszego dnia ostatniej miesiączki i w ten sposób wyznaczyć dzień, w którym należy rozpocząć badanie:

JAK WYKONAĆ BADANIE

*
Wyznaczonego dnia zebrać mocz do czystego i suchego pojemnika.
*
Nie wykonywać badania z pierwszego moczu porannego.
*
Dla uzyskania lepszych wyników, każde badanie powinno być wykonane mniej więcej o tej samej porze dnia. Na około 2 godziny przed badaniem należy ograniczyć spożycie płynów.
*
Daty, godziny i wyniki badań przeprowadzanych przez kolejne dni najlepiej notować na bieżąco w tabeli "Grafik wyników badań" zamieszczonej poniżej.
*
Tuż przed wykonaniem badania otworzyć foliową kopertkę przez jej rozdarcie. Wyjąć pasek testowy chwytając za jego górną część. Zwrócić uwagę, aby nie dotykać palcami pozostałej części testu. W kopertce znajduje się również środek pochłaniający wilgoć, który należy wyrzucić.
*
Pasek testowy zanurzyć w badanym moczu do odpowiedniej głębokości - tylko do zaznaczonej linii, nie wolno zanurzać powyżej tej linii.
* Po upływie 10 do 15 sekund wyjąć pasek testowy z badanego moczu i umieścić go na poziomej powierzchni. Obserwować przemieszczanie się badanej próbki moczu przez strefę testową T i kontrolną C paska testowego. Odczekać, aż pojawią się barwne prążki.
* Wynik testu odczytać po 5 minutach od momentu zanurzenia paska testowego w moczu. Jeśli nie pojawi się żadna barwna linia, odczekać jeszcze 1 minutę.

Nie brać pod uwagę wyniku otrzymanego po czasie dłuższym niż 10 minut.

JAK INTERPRETOWAĆ WYNIK TESTU OWULACYJNEGO
Wynik dodatni

Pojawiają się dwa wyraźne prążki: w strefie testowej T i kontrolnej C. Intensywność barwy prążka T jest taka sama lub silniejsza niż natężenie barwy prążka C. Taki wynik wskazuje, że prawdopodobnie owulacja pojawi się w ciągu 24 - 36 godzin.

Wynik ujemny

Pojawia się prążek kontrolny C, prążek testowy T jest znacznie słabszy lub w ogóle nie pojawia się. Taki wynik wskazuje, że nie nastąpił wzrost LH i należy wykonać nowe badanie następnego dnia.

Wynik niejednoznaczny

W przypadku, gdy nie pojawia się żaden prążek lub pojawia się tylko prążek testowy T, wynik testu jest niejednoznaczny i należy powtórzyć badanie używając nowego testu paskowego.

Aha i wyczytałam, że testu nie powinno robić się z porannego moczu, bo wynik moze być mylny, bo wtedy mocz jest zagęszczony. W każdej innej porze dnia można wykonać test.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

jopeczek86

PostWysłany: Pon 23-03-2009, 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Korzystała któraś z tego typu testu??
możecie powiedzieć coś na ten temat??
Powrót do góry

jopeczek86

PostWysłany: Wto 14-04-2009, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wie ktoś ile on może kosztować??
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 14-04-2009, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

jopeczek86 napisała:
Wie ktoś ile on może kosztować??

Tutaj znajdziesz orientacyjne ceny:
http://www.nokaut.pl/szukaj/test-owulacyjny.html

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Wto 14-04-2009, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jopeczek ja ich czasem uzywam.
W Anglii sa testy na ktorych pokazuje sie buzka, usmiechnieta oznacza za jestes albo w trakcie owulacji albo dzien przed, smutna, ze owulacji nie ma.
Nie potrzebujesz recepty a ile kosztuja? Nie mam pojecia ile w Polsce.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

jopeczek86

PostWysłany: Sro 15-04-2009, 8:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka w takim razie pomóż mi zrozumieć z tabeli

zamieszczonej poniżej odczytać ile dni należy ?doliczyć? w kalendarzu od pierwszego dnia ostatniej miesiączki i w ten sposób wyznaczyć dzień, w którym należy rozpocząć badanie: doliczyć dni?? o co chodzi?? jeżeli okres zaczol mi się 6 kwietnia cykl mam 28 dni to od kiedy mam to zacząć robić ??? umie mi ktoś pomoc ??
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 15-04-2009, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jopeczek test mozesz zrobic 13, 14 dni przed spodziewanym okresem Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

jopeczek86

PostWysłany: Sro 15-04-2009, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziękuje , kupiłam i już jestem douczona test kosztował mnie 38 zł i już wiem jak go robić. Teraz oby się udało ....
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: