Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Torbiel na jajniku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Solina

PostWysłany: Pon 29-06-2009, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ala moim zdaniem niczym się nie różni tylko faktem kiedy i w jakim czasie powstała ot po cc a przed ciążą. Mam endo i wiem że lekceważyć nie można a zabieg laparoskopię miałam w ostatnim momencie gdy jajniki obustronnie w torbiele były zmienione. Teraz dalej mam hormonalne leki i torbiel i tego typu zmiany mam na szczęście mniej liczne. Nie martw się będzie dobrze pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 29-06-2009, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Solina dziękuję za odpowiedź. Strasznie mnie to martwi. Martwią mnie skutki uboczne tabletek a bardziej to, że mogą nie pomóc. A najbardziej to,że kiedyś bede mieć problemy z zajściem w ciąże.

U mnie gin nie znalazła nic poza tym jednem guzkiem który sama wyczułam. USG dopochwowe też nic nowego nie pokazało. Więc pozostaje nadzieja, że tak zoastnie. Wkońcu mam to od ponad pół roku bez leczenia i nic nowego nie ma.
Powrót do góry

Barbi

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pon 29-06-2009, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ala bardzo sie ciesze,ze poszlas w koncu do normalnj lekarki!
Ja tez biore leki hormonalne ale po prostu wybralam drozsza wersje i skutki uboczne mialam tylko na poczatku leczenia i to prawie niezauwazalne. A to,ze Twoje moga nie pomoc? Nie zaryzykijesz to sie nie dowiedz.Przynajmniej bedziesz miala poczucie,ze zrobilas wszystko co moglas.
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Pon 29-06-2009, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Barbi spróbuję to leczyć lekami, po prostu a zabiej zawsze zdąże miec. Jestem dobrej myśli.

A czy to mozna całkowicie wyleczyć na zawsze?
Powrót do góry

Barbi

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pon 29-06-2009, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wydaje mi sie,ze jednak czesto jest tak,ze endo powraca Smutna . Ale nie u wszystkich wiec nie ma co sie martwic na zapas.
Powrót do góry

agaat

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Sro 05-08-2009, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny dziś miałam okropne bóle brzucha podczas których zasłabłam. Zabrała mnie karetka z podejrzeniem wyrostka. Podczas USG okazało się, że na jajniku mam torbiel 58x50 mm + płyn w jamie Douglasa. Lekarka powiedziała, że powinnam natychmiast poddać się laparoskopii. Powiem szczerze, że chciałam jeszcze skonsultować się z moim ginem, zanim mnie pokroją. Złośliwa Poszłam do mojego lekarza, a on stwierdził, że on by tego na razie nie zaczepiał, powiedział, żebym przyszła do niego po okresie. Tylko, ze ja okres właśnie powinnam mieć i coś go nie mam. Niezdecydowana Mam mętlik w głowie i nie za bardzo wiem co z tym fantem zrobić. Wolałabym pozbyć się tego lekami, ale żadnych leków nie dostałam. Nie chciałabym , żeby doszło do "podkręcenia" torbieli ani żadnych innych tego typu spraw. Nie za bardzo wiem którego lekarza się posłuchać. Miałą któraś z Was podobną sytuację?
Powrót do góry

sensitive1988

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sro 05-08-2009, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja miałam. Torbiel pojawiła mi się na macicy i urosła do takich rozmiarów (ok 15 cm. + płyn - podobno sama woda) że okręciła się wokół jajnika który obumarł. Mogłam to "hodować" przez długi okres czasu bo jakoś nie zaniepokoiły mnie bóle brzucha bo ustawały. Ale jak dostałam atak to w ostatnim momencie mnie na stół wzięli bo mogła mi ta torbiel w każdej chwili pęknąć.
Moja rada idź prywatnie do jakiegoś naprawdę dobrego ginekologa, niech on ci powie i przeprowadzi gruntowne badania. Bo może tak jak opisałam że usuną torbiel operacyjnie lub przepisze ci tabletki na zanik np. Lutencyl lub Luteinę ( pół roku temu pojawiła mi się mała torbiel na jajniku, ale lek ją "zbił").

Podpis "Czasem z dnia na dzień zmienia się wszystko..."

Stronger than yesterday...
Powrót do góry

pulsatilla123

Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 05-08-2009, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Każdy z lekarzy, którzy Cię badali miał rację. Nie wszystkie torbiele trzeba usuwać, ale skoro Ty wylądowałaś w szpitalu z powodu zasłabnięcia na skutek silnych bólów brzucha, mógł to być sygnał ostrzegawczy. Lepiej tę torbiel usunąć nie czekając na powikłania.
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 06-08-2009, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agaat wystraszyłaś mnie śmiertlenie!
Ja przez ostatnich 6 dni miałam właśnie bóle brzucha ale ciut wyżej pod żebrami, takie ostre kłucia...myślałam, że to wyrostek, ale stwierdziłam, że on powinien być niżej.
Te bóle nie dawaly mi żyć, bo musiałam się zwijać w cierpieniu, brałam codziennie przeciwbólówki jakieś to pomagało. Wczoraj już tylko lekko kłuło a raczej bardzziej ćmilo..ale wystraszylam się jak to przeczytałam.
Niby byłam u gina i ona po badaniu ginekologicznym miesiąc temu stwierdziła że wszystko ladnie, nadżerki już prawie nie ma, ale czy ona mogła coś przeoczyć?

Dodam, że ten ból mógł być równie dobrze od jelit, mam słaby żołądek i zmiana jedzenia i nerwy mogły mnie rozlożyć przez to jelito drażliwe...
Bo ból był dosyć wysoko...

Może ktoś coś wie?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

agaat

PostWysłany: Czw 06-08-2009, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Landrynka mnie bolało początkowo nisko, później już całą prawa strona i powoli zaczęło przechodzić na lewą. Jak mnie złapał ten największy ból, to właściwie z łóżka wstać nie mogłam. Nikomu nie dawałam dotknąć się do brzucha, bo miałam wrażenie, że pęknę. Dopiero jak dostałam zastrzyki to mi trochę puściło. No i to zasłabnięcie....

Dziś idę do jeszcze jednego gina - stwierdziłam, że skoro dwóch z nich ma rozbieżne wersje to poradzę się trzeciego. Złośliwa

Powiedziałam mu już przez telefon, że panicznie boję się narkozy i jakiegokolwiek zabiegu i chciałabym tego za wszelką cenę uniknąć. Powiedział, że zrobi mi usg i jeśli tylko to możliwe to zastosuje leki. Chyba, że torbiel się podkręca, wtedy nie ma wyjścia. Niezdecydowana

Dla mnie myśl o jakimkolwiek zabiegu jest tak paraliżująca, że chyba musieliby mi psychiatrę przyprowadzić. Płacze lub Bardzo smutna Nie wiem jak ja w przyszłości będę przechodzić przez takie rzeczy, bo jestem na tym punkcie wyjątkowo dziwna. Smutna
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 06-08-2009, 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kurcze Agaat mnie to tak kłuje w brzuchu ale w górnych partiach po obu stronach, z tym że po prawej częściej...Na dole narazie nic, chociaż miałam kilka skurczów ale wydawało mi się, że przez Małpa...
Chyba jak będziemy w Polsce zgloszę się prywatnie na USG do gina.

A Tobie może jakieś znieczulenie częściowe zaproponują? Widać, że jesteś przerażona..ale będzie dobrze!
Jak Laparoskopia to będą 2 maleńkie dziurki, żadnego krojenia.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

agaat

PostWysłany: Czw 06-08-2009, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wróciłam właśnie od 3 gina.
Kurcze, od wczoraj mnie badało 3 lekarzy i miałam 3 razy USG dopochwowe i mam powoli dosyć. Złośliwa Zmęczyli mnie, ale co tam - lepiej się upewnić. Uśmiechnięta

Torbiel mam sporą, bo 52 mm. Powiedział, że jego zdaniem jest to tzw. torbiel czynnościowa - powstała z niepękniętego pęcherzyka Graffa. Nie wygląda na torbiel endometrialną, ale wiadomo na 100% przez samo USG tego nie stwierdzi. Powiedział, że na razie zabiegu nie zaleca, jeśli będę miałą bóle - to nie będzie wyjścia, ale teraz nie jest źle. Torbiel delikatnie przesiąka do jamy Douglasa i o to wczoraj była cała "afera". Dostałam zastrzyk na wywołanie okresu (spóźnia się od tygodnia) - po okresie od razu mam zrobić USG - jeśli torbiel będzie nadal konieczna będzie laparoskopia. Niezdecydowana

No i generalnie mam obserwać co się teraz dzieje - bo to też różnie może być - w każdym razie on jest za tym, żeby dać organizmowi szansę żeby sam z tym trochę powalczył.

Lekko się uspokoiłam. Uśmiechnięta Ale dupa to mnie tak po zastrzyku boli, że już o brzuchu zapomniałam. Złośliwa
Powrót do góry

sensitive1988

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 06-08-2009, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No to po okresie wszystko się wyjaśnij. I nie martw się to nie jest wcale takie straszne jak się wydaje Uśmiechnięta. I moja rada gdyby czasem nie zniknęła po okresie to zapytaj się czy nie można jej zibić lekami bo ona nie jest aż tak duża, ale nie jestem lekarzem więc się za mocno nie wtrącam tylko sugeruję Puszcza oko .
Landrynko tak jak Agata mówiła boli bardziej na dole, ale ból może promieniować na wyższe partie. I lekarz przy standardowym badaniu nie wykryje torbieli, dopiero jak bada USG można coś zobaczyć.

Podpis "Czasem z dnia na dzień zmienia się wszystko..."

Stronger than yesterday...
Powrót do góry

pulsatilla123

Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Czw 06-08-2009, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agaat , zrób test ciążowy. Bardzo często takie torbiele powstają na początku ciąży! Nie jestem w temacie, nie śledziłam forum od początku, nie wiem, czy brałaś antykoncepcję.
Powrót do góry

agaat

PostWysłany: Czw 06-08-2009, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pulsatilla - nie jestem w ciąży, nie brałam antykoncpecji - bo zwyczajnie nie współżyłam. Także tutaj sprawa jest jasna. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następny
Strona 15 z 18

Skocz do: