Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Torbiel na jajniku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 13-08-2009, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

alanml napisała:
U mnie gin nie znalazła nic poza tym jednem guzkiem który sama wyczułam. USG dopochwowe też nic nowego nie pokazało. Więc pozostaje nadzieja, że tak zoastnie. Wkońcu mam to od ponad pół roku bez leczenia i nic nowego nie ma.

Ala dobrze, ze w końcu byłaś u innego lekarza. Uśmiechnięta
Jeśli masz torbil od pół roku i nic się z nim nie dzieje to nie znaczy, ze to jest OK!!!
Niestety, ale jeśli torbiel po ok. 2 miesięcznej terapii hormonalnej się nie wchołonie to znaczy, że nie ma na niego rady i trzeba go usunąć operacyjnie. Nie ma na co czekać, bo pamiętaj, że to nie jest normalne. Torbiel może uciskać np. jelita, co może spowodować baaaardzo poważne choroby.
Tfu tfu torbil może też pęknąć. Przewraca oczami I krew , która jest w nim w środku rozleje się i powstaną nowe ogniska endometrium!!!
Co zwiększy prawdopodobieństwo powstawania nowych torbieli!

Jeśli toriel się nie wchłonie koniecznie trzeba go usunąć i dopiero po operacji (czy też zabiegu, zależy w jakim przypadku) można rozpocząć leczenie, a raczej zaleczanie, w postaci terapii hormonalnej, która pomoże wysuszyć ogniska endometrozy.

Ja po operacji leczyłam się pół roku... niestety endo to ciężka choroba, niektórzy choruja na nią całe życie... Niezdecydowana

A jeśli chodzi o endo pooperacyjne to chyba leczy się ją tak samo jak inne...
Mój gin mi mówił, że endo może powstać po każdej operacji i torbiele nie robią się tylko na jajnikach, ale w jamie brzusznej, na jelitach, itp. Niezdecydowana

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

zaneta1

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sro 13-01-2010, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem zalamana Smutna
Pisalam tu w tym temacie w w styczniu 2009 bylam na usunieciu torbiela na jajniku do tej pory bylo wszystko dobrze do dzis poszlam dzisiaj do lekarza bo bolal mnie prawy jajnik i okazalo ze sie nie mam tego prawego jajnka ze jak robili mi laparo to go usuneli a ja do tej pory nic nie wiedzialam Smutna jak mi lekarz powiedzial ze w wypisie jest napisane ze usuneli jajnik i jajowody to bylam w szoku
Najgorsze jest to ze na miejscu gdzie byl jajnik jest duza cysta znowu Smutna
to jest chore ze nie powiedzieli mi ze usuneli mi jajnik.

Podpis Du bist alles was ich brauche Uśmiechnięta Ich liebe dich Schatz :**
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 13-01-2010, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O cholera Zszokowana. Żaneta współczuję! Aż nie wiem co powiedzieć!

Jak oni mogli tak zrobić? Operację miałaś w Polsce tak?

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 13-01-2010, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zaneta to nie dali Ci wypisu do domu? Zszokowana
Ja zawsze wszystko czytam sobie sama z wypisów, bo z lekarzami to wiadomo jak jest. Diablica lub Bardzo wściekła
A teraz masz na czym cystę?

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Barbi

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 14-01-2010, 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zaneta wspolczuje. A moze Ci powiedzieli tylko bariera jezykowa nie pozwolila Ci tego zrozumiec? Na usuniecie jajnika i jajowodow to chyba bylaby potrzebna Twoja zgoda?
Powrót do góry

Menju

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 14-01-2010, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To się k... we łbie nie mieści!! Żaneta muszą mieć dokumentację w szpitalu jeśli podpisywałaś jakieś kwity na zabieg lub operację.
Sprawdź to i jak z kwitów nie wynikało , że wyraziłaś zgodę na usunięcie jajnika to skarż tych lekarzy w sądzie. Serdecznie współczuję. Diablica lub Bardzo wściekła
Powrót do góry

sensitive1988

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 14-01-2010, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Żaneta a jak duża była ta torbiel? Bo ja miałam podobną sytuację tylko że ja miałam torbiej na macicy która była tak duża że okręciła się wokół jajnika i go uśmierciła.
Może pójdziesz i porozmawiasz z tym lekarzem co ci robił zabieg, powinien miec wgląd do dokumentacji i powinien ci wszystko wytłumaczyc.
I ogółem się przeraziłam tą cysta u ciebie Smutna . Współczuje.

Podpis "Czasem z dnia na dzień zmienia się wszystko..."

Stronger than yesterday...
Powrót do góry

zaneta1

PostWysłany: Czw 14-01-2010, 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A wiec tak bariera językowa nie bo dobrze mowie i zrozumiem niemiecki.
Wypis dostalam ale to o jajniku napisali po lacinie - uczylam sie laciny ale to zostalo tak napisane ze nie wiedzialam o co chodzi Diablica lub Bardzo wściekła
Obecie jest duzo torbiel w miejscu gdzie byl jajnik Smutna ja juz nie wiem mam mętlik w glowie i nie wiem co mam o tym myslec Smutna

Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Pochwał: 10

PostWysłany: Czw 14-01-2010, 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zanetko to straszne co piszesz. Zszokowana
Chyba dobrze byłoby iść po wyjaśnienie, bo o takiej sytuacji jak wycięcie jajnika pacjentka powinna być informowana. W głowie mi się to nie mieści. Smutna

No i teraz kolejna torbiel... eh. Życzę ci kochana zdrowia i siły.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

sensitive1988

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pią 15-01-2010, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To może niech idzie ktoś z tobą na konsultacje kto dobrze zna język bo to aż nieprawdopodobne co sie dzieję, az nie możliwe że kolejna torbiel tym samym miejscu wystąpiła.

Podpis "Czasem z dnia na dzień zmienia się wszystko..."

Stronger than yesterday...
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 15-01-2010, 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie Żaneta, koniecznie idź to wyjaśnić, albo jeszcze skonsultuj z innym lekarzem. Poza tym torbiel robi się na czymś, więc nie bardzo rozumiem, jak to jest w miejscu tego jajnika? Podejrzliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pią 15-01-2010, 1:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia no tez o tym pomyslalam a poza tym, moze sie nie znam, ale laparoskopowo mozna usunac jajnik?? Podejrzliwa

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

zaneta1

PostWysłany: Sob 16-01-2010, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Edzia no tez o tym pomyslalam a poza tym, moze sie nie znam, ale laparoskopowo mozna usunac jajnik?? Podejrzliwa

Nowlasnie tez sie nam tym zastanawiam to wszystko jest dla mnie dziwne bylam juz dwoch lekarzy i dla nich jest to dziwne mam kolejny termin za 2 tyg a do tego czas mam brac tab.

Powrót do góry

żmijka

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 16-01-2010, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Żaneta
Oby przez te dwa tygodnie torbiel wchłonął się sam. Mam nadzieje i trzymam kciuki aby tak się stało.
Moja mama miała laparoskopem wycinane kamienie na woreczku żółciowym, ale żeby torbiel? Pierwsze też słyszę, ale być może. Oby wszystko dobrze się skończyło!

Żaneta! A z tym usunięciem jajnika, jak przeczytałam to mi szczeka opadła!. W takim razie powinnaś mieć okres co dwa miesiące? Nie zwróciłas na to uwagi? W jakim wieku miałaś usuwany torbiel? Takich rzeczy się przed pacjentką nie ukrywa ani nie robi bez ich zgody.

Podpis ... już teraz wiem, szczęście chowa się wśród zwykłych dni...

Ostatnio zmieniony przez żmijka dnia Nie 17-01-2010, 0:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 16-01-2010, 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

żmijka napisała:

Moja mama miała laparoskopem wycinane kamienie na woreczku żółciowym, ale żeby torbiel? Pierwsze też słyszę, ale być może.

Jak najbardziej usuwa się laparospoko torbiel, tylko pytanie jest czy można też usunąć jajnik. Podejrzliwa

żmijka napisała:
Żaneta! A z tym usunięciem jajnika, jak przeczytałam to mi szczeka opadła!. W takim razie powinnaś mieć okres co dwa tygodnie? Nie zwróciłas na to uwagi?

Ale dlaczego co dwa tygodnie? Zszokowana

Tak czy inaczej Żaneta my możemy tu gdybać, ale Ci nie pomożemy. Musisz koniecznie wyjaśnić z lekarzem tę sytuację, a najlepiej iść do lekarza z kimś, kto dobrze zna niemiecki. Język używany przez lekarzy, często sam w sobie jest niezrozumiały dla kogoś kto nie jest lekarzem, a co dopiero, jeśli to nie nasz ojczysty język.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następny
Strona 16 z 18

Skocz do: